Pistorasia - 1-osainen, antrasiitti - JUNG
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 25 135 36 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pistorasia |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 1-osainen, antrasiitti |
| Pitkä tuotenimi | Pistorasia 1-osainen, keskiölevyllä, antrasiitti |
| GTIN-koodi | 4011377063112 |
| Toimittajan tuotekoodi | AL1520KIAN |
| Toimittaja | Jung Nordic AB |
| Tuotemerkki | JUNG |
| Tuoteryhmä | 25 Upotettavat pistorasiat |
| ETIM-luokka | Pistorasia (EC000125) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | pistorasia CEE 7/3 (type F) (EV024206) |
| Kytkettävien pistorasioiden määrä | 0 |
| Merkintä/ilmaisu | ei ole (EV000494) |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Saranoitu kansi | Ei |
| Parannettu kosketussuojaus | Ei |
| Merkintäpaikka | Ei |
| Väri | antrasiitti (EV000309) |
| Läpinäkyvä | Ei |
| Lukittava | Ei |
| Irrotus/vapautus-mekanismi | Ei |
| Toiminnanilmaisevalla valolla | Ei |
| Hakuvalolla | Ei |
| Ylijännitesuojaus | Ei |
| Vikavirtasuojaus | Ei |
| Pienoissulakkeella | Ei |
| Erikoisteholähde | ei erityistä virtalähdettä (EV006426) |
| Asennustapa | uppoasennus (EV000383) |
| Kiinnitystapa | kynsi-/ruuvikiinnitys (EV006353) |
| Materiaali | metalli (EV000914) |
| Materiaalin laatu | alumiini (EV000072) |
| Halogeeniton | Ei |
| Pinnan suojaus | lakattu (EV000113) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Päälle/pois-kytkimellä | Ei |
| Ketjutusmahdollisuus | Ei |
| Kääntyvä keskiosa | Ei |
| Nimellisvirta (A) | 16 |
| Nimellisjännite (V) | 250 |
| Sopii kotelointiluokalle (IP) | IP20 (EV006405) |
| Laitteen leveys (mm) | 70 |
| Laitteen korkeus (mm) | 70 |
| Laitteen syvyys (mm) | 32 |
| Aktiivisten kontaktien määrä (pyöreä) | 2 |
| Merkinantolampulla | Ei |
| Vaiheiden lukumäärä | 1 |
| Antibakteerinen käsittely | Ei |
| USB-tehonlähteellä | Ei Poistettu |
| Yksikköjen määrä | 1 Poistettu |
| Pyöreä suojakosketin | Ei Poistettu |
| Suojakosketin | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121308 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2413 , S2414 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011377063112 |
| Toimittajan tuotekoodi | AL1520KIAN |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Pistorasia (EC000125) |
| Pituus (syvyys) | 41 mm |
|---|---|
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 0,098 kg |
| Tilavuus | 0,201 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 10 | - | 280 mm | 70 mm | 170 mm | 1,090 kg | 3,332 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 280 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 170 mm |
| Paino | 1,090 kg |
| Tilavuus | 3,332 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85366990 |
| Julkaisupäivämäärä | 13.02.2019 |
| Muutospäivä | 02.06.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Socket outlet | Schuko socket |
| Svenska | Vägguttag | Vägguttag, jordat |
