Sysäysrele S91 - 1s,10A/250V AC,rasia - Eltako
| Sähkönumero | 27 019 35 |
|---|---|
| Yleisnimi | Sysäysrele |
| Tuotesarja | S91 |
| Tekninen nimi | 1s,10A/250V AC,rasia |
| Pitkä tuotenimi | Sähkömekaaninen impulssirele. 1 sulkeutuva (NO) kosketin 10A/250V AC. Manuaalisella ohjauksella ja kytkimen asennon osoittimella. Pituus 50mm, leveys 26mm, syvyys 32mm. Minimiohjausteho vain 2,5W. |
| GTIN-koodi | 4010312103531 |
| Toimittajan tuotekoodi | S91-100-230V |
| Toimittaja | Eltako GmbH |
| Tuotemerkki | Eltako |
| Tuoteryhmä | 27 Releet, tunnistimet ja teholähteet |
- 1 sulkeutuva (NO) kosketin 10A/250V AC.
- Uppo- tai pinta-asennukseen.
- Manuaalisella ohjauksella ja kytkimen asennon osoittimella.
- Pituus 50mm, leveys 26mm, syvyys 32mm.
- 100 % päälläoloaika.
- Minimiohjausteho vain 2,5W.
- Koskettimien avausväli 2mm.
...
| ETIM-luokka | Impulssirele (EC000188) |
|---|---|
| Toiminto | muu (EV000154) |
| Asennustapa | pinta-asennus (EV000384) |
| Leveys (moduulipaikkojen määrä) | 2,3 |
| Upotussyvyys (mm) | 32 |
| Ohjausjännite 1 (V) | 230 |
| Ohjausjännite 1:n tyyppi | AC (EV000460) |
| Ohjausjännite 1:n taajuus (Hz) | 50 |
| Mitoitettu kytkentävirta (A) | 10 |
| Maksimi hehkulamppukuorma (W) | 2300 |
| Loistelamppukuorma maks. (VA) | 2300 |
| Loistelamppukuorma (tuplapiirissä) maks. (VA) | 2300 |
| Loistelamppukuorma (rinnakkain kompensoituna) maks. (VA) | 500 |
| Maksimikytkentävirta (cos phi = 0.6) (A) | 10 |
| Sulkeutuvien koskettimien lukumäärä | 1 |
| Avautuvien koskettimien lukumäärä | 0 |
| Vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 |
| Käsikäyttöinen | Kyllä |
| UNSPSC-koodi | 39122300 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2511 , S2521 , S2531 , S2541 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4010312103531 |
| Toimittajan tuotekoodi | S91-100-230V |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 91100030 |
| ETIM-luokka | Impulssirele (EC000188) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 26 mm | 32 mm | 50 mm | 0,070 kg | 0,042 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | - | 26 000 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 26 mm |
| Korkeus | 32 mm |
| Leveys | 50 mm |
| Paino | 0,070 kg |
| Tilavuus | 0,042 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 26 000 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85365080 |
| Julkaisupäivämäärä | 13.01.2014 |
| Muutospäivä | 16.11.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Eletromechanical imp. switch | Eletromechanical imp. switch |
| Svenska | IMP RELÄ MEK 1NO 230V AC 10A | IMP RELÄ MEK 1NO 230V AC 10A |





