Aikarele vilkku - TM 345 B - Theben
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
27 064 05
Arkistoitu 07.06.2023 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 35 800 36 |
| Yleisnimi | Aikarele vilkku |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | TM 345 B |
| Pitkä tuotenimi | TM 345 B vilkkurele 24-240VAC, 24DC |
| GTIN-koodi | 4003468340103 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3450730 |
| Toimittaja | Theben Oy verified |
| Tuotemerkki | Theben |
| Tuoteryhmä | 27 Releet, tunnistimet ja teholähteet |
Elektroninen aikarele, Pulssigeneraattoritoiminnolla, Impulssin ja taukoajan kesto voidaan asettaa toisistaan riippumattomasti, Yleiskäyttöinen, koneiden, valaistuksen, ilmastoinnin, lämmityksen, kaappien jne. automaattisten toimintojen ohjaukseen, Tarkka analoginen aika-asetus, Monijännitetulo kaikille syöttö- ja ohjausjännitteille, ei tarvita kytkentäjohtoja tai lisäliittimiä, LED-valo kytkentätilan näyttöön
...
| ETIM-luokka | Aikarele (EC001439) |
|---|---|
| Sähköisen liitännän tyyppi | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Vetohidastustoiminto kytkettäessä | Kyllä |
| Vetohidastustoiminto avattaessa | Kyllä |
| Kuormitukseton liitos magnetisoitaessa | Kyllä |
| Kuormitukseton liitos demagnetisoitaessa | Kyllä |
| Tähti-kolmio -toiminto | Ei |
| Pulssipituustoiminto | Kyllä |
| Vilkkutoiminto, alkaa tauolla, kiinteä aika | Kyllä |
| Vilkkutoiminto, alkaa työllä, kiinteä aika | Kyllä |
| Aikatoiminto, alkaa tauolla, säädettävä | Kyllä |
| Aikatoiminto, alkaa työllä, säädettävä | Kyllä |
| Kaukokäyttömahdollisuus | Ei |
| Liitettävissä ulkoiseen liitintäblokkiin | Ei |
| Ohjauksen mitoitussyöttöjännite AC 50 Hz (V) | 24 - 240 |
| Ohjauksen mitoitussyöttöjännite AC 60 Hz (V) | 24 - 240 |
| Ohjauksen mitoitussyöttöjännite DC (V) | 24 |
| Ohjausjännitteen tyyppi | AC (EV000460) |
| Aika-alue (s) | 0,1 - 36000 |
| Lähtöjen määrä, viivvetön , normaalisti kiinni NC | 0 |
| Lähtöjen määrä, viiveetön, normaalisti kiinni NO | 0 |
| Lähtöjen määrä, viiveetön, normaalisti kiinni NC | 1 |
| Lähtöjen määrä, viivästys, normaalisti kiinni NC | 0 |
| Lähtöjen määrä, viivästys, normaalisti kiinni NC | 0 |
| Lähtöjen määrä, viivästymättömät, normaalisti kiinni NC | 0 |
| Lähdöt, valittavissa viiveetön ja viiveellä | Kyllä |
| Leveys (mm) | 17,5 |
| Korkeus (mm) | 81 |
| Syvyys (mm) | 64,5 |
| Asennusalustalla | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121519 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222S , S2228S , S2311 , S2321 , S2339 , S2511 , S2521 , S2531 , S2541 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4003468340103 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3450730 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Aikarele (EC001439) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 150 mm | 150 mm | 150 mm | 0,084 kg | 3,375 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 150 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 150 mm |
| Paino | 0,084 kg |
| Tilavuus | 3,375 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | ID |
| Tullinimike | 91070000 |
| Julkaisupäivämäärä | 02.06.2022 |
| Muutospäivä | 08.06.2023 |
| Arkistointipäivä | 07.06.2023 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Time relay | - |
| Svenska | Tidrelä | - |


