Välirele Smart Home - BMCT-RZ 230VAC ZigBee 3.0 - Bosch Home Comfort
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 27 117 00 |
|---|---|
| Yleisnimi | Välirele |
| Tuotesarja | Smart Home |
| Tekninen nimi | BMCT-RZ 230VAC ZigBee 3.0 |
| Pitkä tuotenimi | Bosch Smart Home -rele |
| GTIN-koodi | 4062321596002 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8750002082 |
| Toimittaja | Robert Bosch Oy |
| Tuotemerkki | Bosch Home Comfort |
| Tuoteryhmä | 27 Releet, tunnistimet ja teholähteet |
Rele mahdollistaa sähkölaitteiden älykkään kytkemisen potentiaalivapaan kosketuksen avulla, esim. autotallin ovien, ilmanvaihtojärjestelmien, pumppujen, pistorasioiden ja valaistuksen. Se asennetaan näkymättömästi kytkimien/painikkeiden taakse, jakorasioihin tai säänkestäviin asennusrasioihin (IP66), ja sitä voidaan ohjata joustavasti – esimerkiksi kytkimellä/painikkeella, puheella, skenaarioilla, automaatioilla, aikaohjelmilla tai jopa mobiilisovelluksella.
...
Tuotteella ei ole ETIM-luokkaa
| UNSPSC-koodi | 39122325 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222S , S2228S , S2311 , S2321 , S2339 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4062321596002 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8750002082 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | - |
| Pituus (syvyys) | 22 mm |
|---|---|
| Korkeus | 47 mm |
| Leveys | 41 mm |
| Paino | 0,040 kg |
| Tilavuus | 0,042 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 92 mm | 92 mm | 52 mm | 0,160 kg | 0,440 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 64 | 14062321596009 | 380 mm | 230 mm | 375 mm | 10,710 kg | 32,775 l |
| Pakkauskoko 3 | - | 1 536 | - | 1 200 mm | 1 110 mm | 800 mm | 277,040 kg | 1 065,600 l |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 92 mm |
| Korkeus | 92 mm |
| Leveys | 52 mm |
| Paino | 0,160 kg |
| Tilavuus | 0,440 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 64 |
| GTIN-koodi | 14062321596009 |
| Pituus (syvyys) | 380 mm |
| Korkeus | 230 mm |
| Leveys | 375 mm |
| Paino | 10,710 kg |
| Tilavuus | 32,775 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 536 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 110 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 277,040 kg |
| Tilavuus | 1 065,600 l |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 85364900 |
| Julkaisupäivämäärä | 05.12.2024 |
| Muutospäivä | 05.12.2024 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Intermediate relay | Relay |
| Svenska | Mellanrelä | Relä |

