Painelähetin MBS 1700 - MBS 1700-2011-A1AB04 - Danfoss
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 27 180 02 |
|---|---|
| Yleisnimi | Painelähetin |
| Tuotesarja | MBS 1700 |
| Tekninen nimi | MBS 1700-2011-A1AB04 |
| Pitkä tuotenimi | MBS 1700, 0-10bar, 4-20mA |
| GTIN-koodi | 5702423295357 |
| Toimittajan tuotekoodi | 060G6101 |
| Toimittaja | Danfoss Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | Danfoss |
| Tuoteryhmä | 27 Releet, tunnistimet ja teholähteet |
| ETIM-luokka | Paine-eromuunnin (EC002989) |
|---|---|
| Nimellispainetaso EN 1333 (PN...) | 10 |
| Nimellispainetaso EN 1333 mukaan H-puolella (PN ...) | 10 |
| Nimellispainetaso EN 1333 mukaan L-puolella (PN ...) | 10 |
| Nimellispainetaso ASME B16.5 (Class ...) | 10 |
| Nimellispainetaso ASME B16.5 (Class ...) H-puolella (Class ...) | 10 |
| Nimellispainetaso ASME B16.5 (Class ...) L-puolella (Class ...) | 10 |
| Prosessilämpötila (°C) | -40 - 85 |
| Analoginen lähtö 0 mA ... 20 mA | Ei |
| Analoginen lähtö 4 mA ... 20 mA | Kyllä |
| Analoginen lähtö 0 V ... 2 V | Ei |
| Analoginen lähtö 0 V ... 5 V | Ei |
| Analoginen lähtö 0 V ... 10 V | Ei |
| Analoginen lähtö 2 V ... 10 V | Ei |
| Käyttölämpötila (°C) | -40 - 85 |
| Paino (kg) | 0,16 |
| UNSPSC-koodi | 41112410 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2311 , S2321 , S2339 , T8109 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | 4562154 |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5702423295357 |
| Toimittajan tuotekoodi | 060G6101 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Paine-eromuunnin (EC002989) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 14 | - | 140 mm | 54 mm | 54 mm | 0,165 kg | 0,408 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 14 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 140 mm |
| Korkeus | 54 mm |
| Leveys | 54 mm |
| Paino | 0,165 kg |
| Tilavuus | 0,408 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 90329000 |
| Julkaisupäivämäärä | 05.05.2010 |
| Muutospäivä | 27.05.2021 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Pressure transmitters | MBS 1700-2011-A1AB04 |
| Svenska | Tryckgivare | MBS 1700-2011-A1AB04 |



