Tehorele Zelio - 24VDC 4C/O 15A - Schneider Electric
| Sähkönumero | 27 245 75 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 35 893 51 |
| Yleisnimi | Tehorele |
| Tuotesarja | Zelio |
| Tekninen nimi | 24VDC 4C/O 15A |
| Pitkä tuotenimi | Rele, Harmony Relay, plug-in, 4 vaihtokosketinta, lukittava testipainike, 24 V DC, 15 A |
| GTIN-koodi | 3389119402132 |
| Toimittajan tuotekoodi | RPM41BD |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 27 Releet, tunnistimet ja teholähteet |
Zelio Relay -pistokantareleet
Sähkömenkaaniset ja puolijohdereleet
Ominaisuudet:
Sähkömekaaniset releet
Zelio rele RSL
Sähkömekaaniset releet
Sähkömenkaaniset ja puolijohdereleet
Ominaisuudet:
Sähkömekaaniset releet
Zelio rele RSL
- 1 C/OÂ kosketin / 6 A
- vain 6 mm leveäSähkömekaaniset releet
Zelio-rele RSL- 1 C/O-kontakti / 6 A
- Leveys vain 6 mm
- 1 tai 2 C/O-kosketinta / 8-12-16 A
- Kompakti koko
- 2, 3 tai 4 C/O-kosketinta / 6-10-12 A
- Valinnainen liitinjärjestely (sekoitettu tai erillinen)
- 2 tai 3 C/O-kosketinta / 10 A
- Valinnaiset pistoketyypit ( Sylinteri / Faston)
- RPM: 1, 2, 3 tai 4 C/O-kosketinta / 15 A
- RPF: 2 C/0-kosketinta tai 2 NO-kosketinta / 30 A
- Suurille virroille
- 1 NO / 10…125 A
- Rajaton käyttöikä
Sähkömekaaniset releet
- Suuri kosketin valikoima (jopa 4)
- Helppo asennus ja ylläpito:
* pistokanta-tyyppi vakiotyyppisellä nastajärjestelyllä (pistokeella)
* Testipainike ja lukittava kansi releen toiminnan testausta varten - Tulo- ja lähtövirran ja -jännitteen sovitus
- Pitkä käyttöikä
- Suuri taajuus- & virtakytkentä (125 A:in saakka)
- Sovitettu pakkaus- ja tekstiilikoneisiin
- Ei häiriöitä, sopii kiinteistö- ja sairaalasovelluksiin
- Ei arka tärinälle
- Teollisuuden koneet
- Koneet ja rakentaminen tai sairaalalaitteisto
- Pakkauskoneet
- Tekstiilikoneet
- LVI
- Yksinkertaiset johdotetut logiikkaohjausjärjestelmät
- Lisäominaisuus teollisuuden logiikkaohjauksiin (PLC)
Zelio Relay -pistokantareleet
Sähkömenkaaniset ja puolijohdereleet
Ominaisuudet:
Sähkömekaaniset releet
Zelio rele RSL
Sähkömenkaaniset ja puolijohdereleet
Ominaisuudet:
Sähkömekaaniset releet
Zelio rele RSL
- 1 C/OÂ kosketin / 6 A
- vain 6 mm leveäSähkömekaaniset releet
Zelio-rele RSL- 1 C/O-kontakti / 6 A
- Leveys vain 6 mm
- 1 tai 2 C/O-kosketinta / 8-12-16 A
- Kompakti koko
- 2, 3 tai 4 C/O-kosketinta / 6-10-12 A
- Valinnainen liitinjÃ...
| ETIM-luokka | Kytkentärele (EC001437) |
|---|---|
| Sähköisen liitännän tyyppi | plug-in liitäntä (EV000414) |
| Irrotettavilla kiinnikkeillä | Kyllä |
| Ohjauksen mitoitussyöttöjännite DC (V) | 24 |
| Ohjausjännitteen tyyppi | DC (EV000461) |
| Käytön napaisuus | napavapaa (EV005820) |
| Käytön toiminnallisuus | monostabiili (EV005821) |
| Avautuvien koskettimien lukumäärä | 0 |
| Sulkeutuvien koskettimien lukumäärä | 0 |
| Vaihtokoskettimien lukumäärä | 4 |
| Pakko-ohjatuilla koskettimilla | Kyllä |
| Koskettimen tyyppi | muu (EV000154) |
| Täydellinen, asennusalustalla | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP40 (EV006415) |
| Leveys (mm) | 40 |
| Korkeus (mm) | 27 |
| Syvyys (mm) | 53 |
| Nimellisvirta (A) | 15 |
| LED-indikointi | Ei |
| Rajapinnan materiaali | muu (EV000154) |
| Tuloliitännän materiaali | muu (EV000154) |
| Kosketinten materiaali | muu (EV000154) |
| Releiden luokat IEC 61810-7 mukaan | RT I (EV019065) |
| UNSPSC-koodi | 39122326 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222S , S2228S , S2311 , S2321 , S2339 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | 4177087 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3389119402132 |
| Toimittajan tuotekoodi | RPM41BD |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kytkentärele (EC001437) |
| Pituus (syvyys) | 53 mm |
|---|---|
| Korkeus | 27 mm |
| Leveys | 40 mm |
| Paino | 0,074 kg |
| Tilavuus | 0,057 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 10 |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | 3389119402132 | 28 mm | 47 mm | 40 mm | 0,074 kg | 0,053 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3389119402132 | 28 mm | 47 mm | 40 mm | 0,074 kg | 0,053 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | 13389119402139 | 225 mm | 30 mm | 105 mm | 0,749 kg | 0,709 l |
| Pakkauskoko 3 | - | 120 | 43389119402130 | 400 mm | 150 mm | 300 mm | 9,503 kg | 18,000 l |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3389119402132 |
| Pituus (syvyys) | 28 mm |
| Korkeus | 47 mm |
| Leveys | 40 mm |
| Paino | 0,074 kg |
| Tilavuus | 0,053 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3389119402132 |
| Pituus (syvyys) | 28 mm |
| Korkeus | 47 mm |
| Leveys | 40 mm |
| Paino | 0,074 kg |
| Tilavuus | 0,053 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | 13389119402139 |
| Pituus (syvyys) | 225 mm |
| Korkeus | 30 mm |
| Leveys | 105 mm |
| Paino | 0,749 kg |
| Tilavuus | 0,709 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 120 |
| GTIN-koodi | 43389119402130 |
| Pituus (syvyys) | 400 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 300 mm |
| Paino | 9,503 kg |
| Tilavuus | 18,000 l |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 0.7909293954 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | 24.5912881402 |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.1323690999 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -0.2145587154 |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN50693:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | ENVPEP2506026_V1 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 01.06.2030 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8536419089 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.11.2022 |
| Muutospäivä | 26.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Plug base-power relay | RPM41BD |
| Svenska | Effektrelä | - |





