Lähtöyksikkö Instabus KNX/EIB - 4 ulostuloa - GIRA
| Sähkönumero | 28 012 87 |
|---|---|
| Yleisnimi | Lähtöyksikkö |
| Tuotesarja | Instabus KNX/EIB |
| Tekninen nimi | 4 ulostuloa |
| Pitkä tuotenimi | Instabus KNX/EIB Analoginen Kytkinosa 4 ulostuloa |
| GTIN-koodi | 4010337010708 |
| Toimittajan tuotekoodi | 102200 |
| Toimittaja | Merilux Oy verified |
| Tuotemerkki | GIRA |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
| ETIM-luokka | Analoginen toimilaite väyläjärjestelmään (EC001096) |
|---|---|
| Väyläjärjestelmä KNX | Kyllä |
| Väyläjärjestelmä KNX radio | Ei |
| Väyläjärjestelmä radiotaajuus | Ei |
| Väyläjärjestelmä LON | Kyllä |
| Väyläjärjestelmä Powernet | Ei |
| Muut väyläjärjestelmät | ei ole (EV000494) |
| Asennustapa | DIN-kiskosovitin (EV006471) |
| Leveys (moduulipaikkojen määrä) | 4 |
| Malli / Tyyppi | perusmoduuli (EV009641) |
| LED-indikointi | Ei |
| Sisältää väyläliitynnän | Kyllä |
| Lähtöjen lukumäärä | 4 |
| Lähtövirta (mA) | 0 - 2 |
| Lähtöjännite (V) | 24 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| UNSPSC-koodi | 43201602 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8105 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4010337010708 |
| Toimittajan tuotekoodi | 102200 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Analoginen toimilaite väyläjärjestelmään (EC001096) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 120 mm | 77 mm | 100 mm | 0,242 kg | 0,924 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 120 mm |
| Korkeus | 77 mm |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 0,242 kg |
| Tilavuus | 0,924 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85423190 |
| Julkaisupäivämäärä | 18.01.2013 |
| Muutospäivä | 26.12.2021 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Output module | - |
| Svenska | Utgångsenhet | - |


