Termostaatti KNX S.1 - -5/+45 yöp.+ant.tul obj VAL - Hager
| Sähkönumero | 28 037 82 |
|---|---|
| Yleisnimi | Termostaatti KNX |
| Tuotesarja | S.1 |
| Tekninen nimi | -5/+45 yöp.+ant.tul obj VAL |
| Pitkä tuotenimi | Objektihuonetermostaatti painikeliitynnällä S.1/B.x puhtaanvalkoinen matta |
| GTIN-koodi | 4011334289333 |
| Toimittajan tuotekoodi | 75441289 |
| Toimittaja | UTU Oy verified |
| Tuotemerkki | Hager |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
Objektihuonetermostaatti painikeliitännällä yksittäisen huonetilan lämmityksen säätöön. Tuote on varustettu irrotussuojaustoiminnolla, Käyttötavat mukavuustila, valmiustila, yöpudotus, jäätymis/kiinnihitsaussuojaus, kastepiste. Jatkuvaan tai portaittaiseen säätöön. Lämmitys- ja/tai jäähdytyskäyttö, lämmitys ja jäähdytys 2-tasoisena mahdollista. Venttiilisuojaus parametroitavissa. Käyttäytyminen väyläjänniteen palautumistilanteeseen parametroitavissa. Säätimessä on ohjelmointipainike ja punainen ohjelmointi-LED, 4 binäärituloa potentiaalivapaille koskettimille, 4 binäärituloa tai 2-3 binääritulot ja 1-2 lähtöä parametroitavissa. Tuote on varustettu integroidulla väyläliityntäyksiköllä, väyläliityntä sille varatulla liittimellä. Binääritulot/-lähdöt on varustettu ruuviliittimillä. Asennus normaaleihin kojerasioihin.
Objektihuonetermostaatti painikeliitännällä yksittäisen huonetilan lämmityksen säätöön. Tuote on varustettu irrotussuojaustoiminnolla, Käyttötavat mukavuustila, valmiustila, yöpudotus, jäätymis/kiinnihitsaussuojaus, kastepiste. Jatkuvaan tai portaittaiseen säätöön. Lämmitys- ja/tai jäähdytyskäyttö, lämmitys ja jäähdytys 2-tasoisena mahdollista. Venttiilisuojaus parametroitavissa. Käyttäytyminen väyläjänniteen palautumistilanteeseen parametroitavissa. Säätimessä ...
| ETIM-luokka | Huonelämmönsäädin väyläjärjestelmään (EC001101) |
|---|---|
| Muut väyläjärjestelmät | ei ole (EV000494) |
| Kokoonpano | peruselementti keskiölevyllä (EV006345) |
| Asennustapa | uppoasennus (EV000383) |
| Materiaali | muu (EV000154) |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Pinnan suojaus | käsittelemätön (EV006034) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| RAL-numero (vastaava) | 9010 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Lämpötilaohjauksen luokka | IV (EV009295) |
| Minimisyvyys (sisäänrakennettu laitekotelo) (mm) | 26 |
| Binääristen sisääntulojen määrä | 4 Poistettu |
| Ulkoinen tunnistin | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121803 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011334289333 |
| Toimittajan tuotekoodi | 75441289 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Huonelämmönsäädin väyläjärjestelmään (EC001101) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | 71 mm |
| Leveys | 71 mm |
| Paino | 0,119 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 70 mm | 50 mm | 70 mm | 0,110 kg | 0,245 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 81 mm | 81 mm | 60 mm | 0,119 kg | 0,394 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 1 | - | 85 mm | 70 mm | 84 mm | 0,144 kg | 0,500 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 1 920 | - | 1 200 mm | - | 800 mm | - | - |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 70 mm |
| Korkeus | 50 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 0,110 kg |
| Tilavuus | 0,245 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 81 mm |
| Korkeus | 81 mm |
| Leveys | 60 mm |
| Paino | 0,119 kg |
| Tilavuus | 0,394 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 85 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 84 mm |
| Paino | 0,144 kg |
| Tilavuus | 0,500 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 1 920 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | - |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | ENISO14025:2010 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | N/A |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 8.403 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 90321081 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.07.2014 |
| Muutospäivä | 12.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Room thermostat KNX | -5/+45 nr+sensor inp. obj ALU |
| Svenska | Rumtermostat KNX | -5/+45 ns+giv.ing. obj ALU |




