Liiketunnistin KNX R.1 - 180D 1.1m lisät. - Hager
| Sähkönumero | 28 039 45 |
|---|---|
| Yleisnimi | Liiketunnistin KNX |
| Tuotesarja | R.1 |
| Tekninen nimi | 180D 1.1m lisät. |
| Pitkä tuotenimi | Liiketunnistinrunko KNX lisätoiminnoilla R.x, asennuskorkeus 1.1m |
| GTIN-koodi | 3250617153171 |
| Toimittajan tuotekoodi | 80262160 |
| Toimittaja | UTU Oy verified |
| Tuotemerkki | Hager |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
KNX-liiketunnistinmoduuli 1.1 m kojerasia-asennukseen, sisäisellä lämpötila-anturilla ja integroidulla väyläkytkentäyksiköllä
Käyttöjännite väylän yli 21 ... 32 VDC
Virrankulutus KNX maks. 10 mA
Oletusasennuskorkeus 1,1 m
Viiveaika, säädettävä 10 s ... 30 min
Vastekirkkaus, säädettävä n.; 5 ... 1000 lx, ∞ lx (päivä)
Tunnistusalue, suorakaiteen muotoinen n.; 12 x 16 m
Käyttölämpötila -5 ... +45 °C
Automaattinen väylätoimintojen käynnistys liikkeestä tunnistusalueella tai käsiohjaus integroidulla painikkeella.
Jatkuva suora auringonvalo ylöspäin osoittavaan tunnistus pintaan voi johtaa liiketunnistimen vikaantumiseen Soveltuu käytettäväksi vain sisätiloissa!
− painikkeella automaattinen/pysyvästi PääLLE/pysyvästi POIS
− 3:lla käyttötilalla: automaattinen/pysyvästi PääLLä/ pysyvästi POIS
− Ohjain-/orjakäyttö suuren tunnistusalueen kattamiseksi− testitilalla
− Käyttötilan näyttö tilanilmaisu-LEDillä, punainen/vihreä/oranssi
− Ohjainkäyttötilan määritelmä
− integroitu lämpötila-anturi lähdöllä mitattujen arvojen lähetykseen objektilla
− integroitu painike voidaan määrittää väylätoimintojen käsiohjaukseen
− Painiketoiminnot kytkentä, himmennys, säleverho, arvon lähetin, tilanne, prioriteetti
− kaksi toimintokanavaa kirkkaudesta riippuville toiminnoille
− lisäkanava kirkkaudesta riippumattomalle tunnistustilalle
− Valoisuusarvon lähetys mahdollista objektin kautta
− integroidulla väyläkytkentäyksiköllä
− väyläliityntä kytkentäliittimellä
− kiinnityskynsillä
− irrotussuojauksella
Käyttöjännite väylän yli 21 ... 32 VDC
Virrankulutus KNX maks. 10 mA
Oletusasennuskorkeus 1,1 m
Viiveaika, säädettävä 10 s ... 30 min
Vastekirkkaus, säädettävä n.; 5 ... 1000 lx, ∞ lx (päivä)
Tunnistusalue, suorakaiteen muotoinen n.; 12 x 16 m
Käyttölämpötila -5 ... +45 °C
Automaattinen väylätoimintojen käynnistys liikkeestä tunnistusalueella tai käsiohjaus integroidulla painikkeella.
Jatkuva suora auringonvalo ylöspäin osoittavaan tunnistus pintaan voi johtaa liiketunnistimen vikaantumiseen Soveltuu käytettäväksi vain sisätiloissa!
− painikkeella automaattinen/pysyvästi PääLLE/pysyvästi POIS
− 3:lla käyttötilalla: automaattinen/pysyvästi PääLLä/ pysyvästi POIS
− Ohjain-/orjakäyttö suuren tunnistusalueen kattamiseksi− testitilalla
− Käyttötilan näyttö tilanilmaisu-LEDillä, punainen/vihreä/oranssi
− Ohjainkäyttötilan määritelmä
− integroitu lämpötila-anturi lähdöllä mitattujen arvojen lähetykseen objektilla
− integroitu painike voidaan määrittää väylätoimintojen käsiohjaukseen
− Painiketoiminnot kytkentä, himmennys, säleverho, arvon lähetin, tilanne, prioriteetti
− kaksi toimintokanavaa kirkkaudesta riippuville toiminnoille
− lisäkanava kirkkaudesta riippumattomalle tunnistustilalle
− Valoisuusarvon lähetys mahdollista objektin kautta
− integroidulla väyläkytkentäyksiköllä
− väyläliityntä kytkentäliittimellä
− kiinnityskynsillä
− irrotussuojauksella
KNX-liiketunnistinmoduuli 1.1 m kojerasia-asennukseen, sisäisellä lämpötila-anturilla ja integroidulla väyläkytkentäyksiköllä
Käyttöjännite väylän yli 21 ... 32 VDC
Virrankulutus KNX maks. 10 mA
Oletusasennuskorkeus 1,1 m
Viiveaika, säädettävä 10 s ... 30 min
Vastekirkkaus, säädettävä n.; 5 ... 1000 lx, ∞ lx (päivä)
Tunnistusalue, suorakaiteen muotoinen n.; 12 x 16 m
Käyttölämpötila -5 ... +45 °C
Automaattinen väyläto...
Käyttöjännite väylän yli 21 ... 32 VDC
Virrankulutus KNX maks. 10 mA
Oletusasennuskorkeus 1,1 m
Viiveaika, säädettävä 10 s ... 30 min
Vastekirkkaus, säädettävä n.; 5 ... 1000 lx, ∞ lx (päivä)
Tunnistusalue, suorakaiteen muotoinen n.; 12 x 16 m
Käyttölämpötila -5 ... +45 °C
Automaattinen väyläto...
| ETIM-luokka | Liiketunnistin väyläjärjestelmään (EC001582) |
|---|---|
| Muut väyläjärjestelmät | ei ole (EV000494) |
| Malli / Tyyppi | liiketunnistin (EV004048) |
| Asennustapa | uppoasennus (EV000383) |
| Materiaali | muu (EV000154) |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Pinnan suojaus | käsittelemätön (EV006034) |
| Optimaalinen asennuskorkeus (m) | 1,1 |
| Tunnistusalueen maksimileveys (m) | 8 |
| Tunnistusalueen maksimipituus (m) | 12 |
| Havainnointialueen halkaisija (m) | 0 |
| Pystysuuntainen havainnointikulma (°) | 0 - 7 |
| Vaakasuuntainen havainnointikulma (°) | 90 - 180 |
| Kanavien lukumäärä | 3 |
| Kytkentäteho (W) | 0 |
| Vähimmäispäälläoloaika (s) | 10 |
| Enimmäistyösykli (min) | 30 |
| Slide switch | Kyllä Poistettu |
| Binääristen sisääntulojen määrä | 0 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121107 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3250617153171 |
| Toimittajan tuotekoodi | 80262160 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Liiketunnistin väyläjärjestelmään (EC001582) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | 71 mm |
| Leveys | 71 mm |
| Paino | 0,070 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 71 mm | 56 mm | 71 mm | 0,150 kg | 0,282 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 82 mm | 82 mm | 60 mm | 0,070 kg | 0,403 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 1 | - | 125 mm | 70 mm | 85 mm | 0,150 kg | 0,744 l |
| Pakkauskoko 3 | BX | 48 | - | 400 mm | 335 mm | 300 mm | 7,575 kg | 40,200 l |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 71 mm |
| Korkeus | 56 mm |
| Leveys | 71 mm |
| Paino | 0,150 kg |
| Tilavuus | 0,282 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 82 mm |
| Korkeus | 82 mm |
| Leveys | 60 mm |
| Paino | 0,070 kg |
| Tilavuus | 0,403 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 125 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 85 mm |
| Paino | 0,150 kg |
| Tilavuus | 0,744 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 48 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 400 mm |
| Korkeus | 335 mm |
| Leveys | 300 mm |
| Paino | 7,575 kg |
| Tilavuus | 40,200 l |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 3.55 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | 4.57 |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.118 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -0.0715 |
| GWP-luvun laskentastandardi | ENISO14025:2006 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | HAGE-01422-V01.01-EN |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 14.286 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 17.11.2030 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FR |
| Tullinimike | 85311030 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.09.2015 |
| Muutospäivä | 08.02.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Motion detector KNX | 180° 1.1m comf. white |
| Svenska | Rörelsedetektor KNX | 180° 1.1m komf. vit |






