Keskusyksikkö - Shelly Wall Display X2 Black - Shelly
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
28 074 24
Arkistoitu 12.01.2026 |
|---|---|
| Korvaava tuote | 28 074 53 |
| Yleisnimi | Keskusyksikkö |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Shelly Wall Display X2 Black |
| Pitkä tuotenimi | Shelly Wall Display X2 Black + BLU H&T Black - WiFi touch screen |
| GTIN-koodi | 3800238072315 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3800238072315 |
| Toimittaja | Shelly Europe Ltd |
| Tuotemerkki | Shelly |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
Shelly Wall Display on 6,95 tuuman Android-pohjainen kosketusnäyttö, joka tekee kodin tai toimiston hallinnasta helppoa ja tyylikästä. Minimalistinen muotoilu, moderni käyttöliittymä ja mukautettava aloitusnäyttö tekevät siitä täydellisen lisän sisustukseen, samalla kun se vastaa tilan tarpeisiin.
Näyttö on lähes kaksi kertaa suurempi kuin klassinen Wall Display, mutta se mahtuu edelleen tavalliseen eurooppalaiseen uppoasennuskoteloon. Laite tarvitsee vain 230 V sähköliitännän ja WiFi-yhteyden toimiakseen. Näyttö voidaan asentaa sekä vaakatasoon että pystysuoraan.
Aloitusnäytöllä saat nopean yleiskatsauksen suosikkilaitteistasi ja -tilanteistasi. Lisäksi Shelly Wall Display mahdollistaa Bluetooth- ja Sonos-kaiuttimien ohjauksen. Laitteessa on myös termostaattitoiminto, jonka avulla voit säätää huonelämpötilaa. Näytöltä näet reaaliaikaiset tiedot sähkönkulutuksesta, huoneen lämpötilasta ja ilmankosteudesta.
Kuten kaikki Shelly-laitteet, Shelly Wall Display integroituu täydellisesti yli 200 kumppanijärjestelmään, kuten Home Assistant, Homey, SmartThings, Google, Alexa ja moniin muihin. Voit myös lisätä virtuaalisia laitteita, joita voidaan käyttää kolmannen osapuolen laitteiden hallintaan webhooks-kutsujen avulla.
Laitteessa on erityinen Home Assistant -integraatio, jonka ansiosta voit näyttää Home Assistant -ohjauspaneelisi suoraan näytöllä ilman tarvetta uuden ohjelmiston asentamiseen. Voit helposti vaihtaa Shelly-ohjauspaneelin ja Home Assistant -ohjauspaneelin välillä.
Shelly Wall Display asennetaan tavalliseen eurooppalaiseen uppoasennuskoteloon. Näyttö on hyvä sijoittaa sopivalle korkeudelle, jotta se on miellyttävä käyttää ja katsoa. Laitteessa on sisäänrakennettu 5A rele, jolla voidaan ohjata valaistusta, lattialämmitystä tai muita toimintoja. Lisäksi siinä on sisäänrakennetut lämpötila-, ilmankosteus- ja valosensorit.
Shelly Wall Display voidaan yhdistää internetiin tai paikallisverkkoon 2,4 GHz WiFi-yhteydellä. Laite sisältää myös Bluetooth-yhteyden, kuten muutkin Shellyn Pro-, Gen3- ja Plus-sarjan laitteet, joten se toimii samalla porttina Shellyn Bluetooth-laitteille.
Näyttö on lähes kaksi kertaa suurempi kuin klassinen Wall Display, mutta se mahtuu edelleen tavalliseen eurooppalaiseen uppoasennuskoteloon. Laite tarvitsee vain 230 V sähköliitännän ja WiFi-yhteyden toimiakseen. Näyttö voidaan asentaa sekä vaakatasoon että pystysuoraan.
Aloitusnäytöllä saat nopean yleiskatsauksen suosikkilaitteistasi ja -tilanteistasi. Lisäksi Shelly Wall Display mahdollistaa Bluetooth- ja Sonos-kaiuttimien ohjauksen. Laitteessa on myös termostaattitoiminto, jonka avulla voit säätää huonelämpötilaa. Näytöltä näet reaaliaikaiset tiedot sähkönkulutuksesta, huoneen lämpötilasta ja ilmankosteudesta.
Kuten kaikki Shelly-laitteet, Shelly Wall Display integroituu täydellisesti yli 200 kumppanijärjestelmään, kuten Home Assistant, Homey, SmartThings, Google, Alexa ja moniin muihin. Voit myös lisätä virtuaalisia laitteita, joita voidaan käyttää kolmannen osapuolen laitteiden hallintaan webhooks-kutsujen avulla.
Laitteessa on erityinen Home Assistant -integraatio, jonka ansiosta voit näyttää Home Assistant -ohjauspaneelisi suoraan näytöllä ilman tarvetta uuden ohjelmiston asentamiseen. Voit helposti vaihtaa Shelly-ohjauspaneelin ja Home Assistant -ohjauspaneelin välillä.
Shelly Wall Display asennetaan tavalliseen eurooppalaiseen uppoasennuskoteloon. Näyttö on hyvä sijoittaa sopivalle korkeudelle, jotta se on miellyttävä käyttää ja katsoa. Laitteessa on sisäänrakennettu 5A rele, jolla voidaan ohjata valaistusta, lattialämmitystä tai muita toimintoja. Lisäksi siinä on sisäänrakennetut lämpötila-, ilmankosteus- ja valosensorit.
Shelly Wall Display voidaan yhdistää internetiin tai paikallisverkkoon 2,4 GHz WiFi-yhteydellä. Laite sisältää myös Bluetooth-yhteyden, kuten muutkin Shellyn Pro-, Gen3- ja Plus-sarjan laitteet, joten se toimii samalla porttina Shellyn Bluetooth-laitteille.
Shelly Wall Display on 6,95 tuuman Android-pohjainen kosketusnäyttö, joka tekee kodin tai toimiston hallinnasta helppoa ja tyylikästä. Minimalistinen muotoilu, moderni käyttöliittymä ja mukautettava aloitusnäyttö tekevät siitä täydellisen lisän sisustukseen, samalla kun se vastaa tilan tarpeisiin.
Näyttö on lähes kaksi kertaa suurempi kuin klassinen Wall Display, mutta se mahtuu edelleen tavalliseen eurooppalaiseen uppoasennuskoteloon. Laite tarvitsee vain 230 V sähkÃ...
Näyttö on lähes kaksi kertaa suurempi kuin klassinen Wall Display, mutta se mahtuu edelleen tavalliseen eurooppalaiseen uppoasennuskoteloon. Laite tarvitsee vain 230 V sähkÃ...
| ETIM-luokka | Näyttö väyläjärjestelmään (EC000677) |
|---|
Tuotteella ei ole ETIM-tietoja
| UNSPSC-koodi | 43201602 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8102 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3800238072315 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3800238072315 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Näyttö väyläjärjestelmään (EC000677) |
| Pituus (syvyys) | 87 mm |
|---|---|
| Korkeus | 178 mm |
| Leveys | 13 mm |
| Paino | 0,256 kg |
| Tilavuus | 0,201 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3800238072315 | 78 mm | 178 mm | 33 mm | 0,446 kg | 0,458 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3800238072315 |
| Pituus (syvyys) | 78 mm |
| Korkeus | 178 mm |
| Leveys | 33 mm |
| Paino | 0,446 kg |
| Tilavuus | 0,458 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 3 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 85371091 |
| Julkaisupäivämäärä | 08.01.2025 |
| Muutospäivä | 13.01.2026 |
| Arkistointipäivä | 12.01.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Centre unit | WiFi touch screen |
| Svenska | Centralenhet | Wifi-pekskärm |





