Lähtöyksikkö verho Smart Home - Valo- ja kaihtimien ohjaus - Bosch Home Comfort
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 28 086 05 |
|---|---|
| Yleisnimi | Lähtöyksikkö verho |
| Tuotesarja | Smart Home |
| Tekninen nimi | Valo- ja kaihtimien ohjaus |
| Pitkä tuotenimi | Bosch Smart Home valo- ja kaihtimien ohjaus II |
| GTIN-koodi | 4062321596019 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8750002078 |
| Toimittaja | Robert Bosch Oy |
| Tuotemerkki | Bosch Home Comfort |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
Älykäs valo- ja kaihtimien ohjaus asettaa rullakaihtimet, sälekaihtimet ja markiisit haluttuun asentoon tai ohjaa vaihtoehtoisesti jopa kahta olemassa olevaa valaistusta toisistaan riippumatta. Käyttötarkoitus valitaan asennuksen aikana.
Se voidaan asentaa joustavasti olemassa olevien kytkimien taakse, jakorasioihin tai säänkestävissä asennusrasioissa jopa ulkotiloihin. Lisäksi se pidentää tiettyjen Bosch Smart Home -laitteiden radiosignaalin kantamaa ja on joustavasti ohjattavissa – edelleen suoraan kytkimestä tai sovelluksella, puheohjauksella tai täysin automatisoidusti.
Älykäs valo- ja kaihtimien ohjaus asettaa rullakaihtimet, sälekaihtimet ja markiisit haluttuun asentoon tai ohjaa vaihtoehtoisesti jopa kahta olemassa olevaa valaistusta toisistaan riippumatta. Käyttötarkoitus valitaan asennuksen aikana.
Se voidaan asentaa joustavasti olemassa olevien kytkimien taakse, jakorasioihin tai säänkestävissä asennusrasioissa jopa ulkotiloihin. Lisäksi se pidentää tiettyjen Bosch Smart Home -laitteiden radiosignaalin kantamaa ja on joustavasti ohjattavissa ...
Tuotteella ei ole ETIM-luokkaa
| UNSPSC-koodi | 43201602 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8105 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4062321596019 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8750002078 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | - |
| Pituus (syvyys) | 22 mm |
|---|---|
| Korkeus | 41 mm |
| Leveys | 47 mm |
| Paino | - |
| Tilavuus | 0,042 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 92 mm | 92 mm | 52 mm | 0,130 kg | 0,440 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 64 | 14062321596016 | 380 mm | 230 mm | 375 mm | 10,790 kg | 32,775 l |
| Pakkauskoko 3 | - | 1 536 | - | 1 200 mm | 1 110 mm | 800 mm | 288,000 kg | 1 065,600 l |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 92 mm |
| Korkeus | 92 mm |
| Leveys | 52 mm |
| Paino | 0,130 kg |
| Tilavuus | 0,440 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 64 |
| GTIN-koodi | 14062321596016 |
| Pituus (syvyys) | 380 mm |
| Korkeus | 230 mm |
| Leveys | 375 mm |
| Paino | 10,790 kg |
| Tilavuus | 32,775 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 536 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 110 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 288,000 kg |
| Tilavuus | 1 065,600 l |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 85371098 |
| Julkaisupäivämäärä | 05.12.2024 |
| Muutospäivä | 05.12.2024 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Output module - curtain | Light/shutter control II |
| Svenska | Utgångsenhet- ljusridå | Ljus-/rullgardinstyrning II |

