Vastaanotin - 230V, langaton,100x50x25mm - Eltako
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 28 140 99 |
|---|---|
| Yleisnimi | Vastaanotin |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 230V, langaton,100x50x25mm |
| Pitkä tuotenimi | Langaton vahvistin alakattoon pienellä antennilla, käyttöjännite 230V, mitat 100x50x25mm, vahvistaa signaaleja Eltakon langattomilta sensoreilta ja toimilaitteilta |
| GTIN-koodi | 4010312306482 |
| Toimittajan tuotekoodi | FRP70-230V |
| Toimittaja | Eltako GmbH |
| Tuotemerkki | Eltako |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
1- ja 2-tason langaton vahvistin pienellä antennilla, asennus esim. välikattoon.
Tarvittaessa langaton antenni FA250 (snro. 2814015) voidaan liittää vahvistimeen.
Valmiustilan kulutus vain 0,6 wattia.
Syöttöjännite 230V. Kotelo on avattava, jotta voidaan 2 johtiminen verkkoliitäntäkaapeli (esim. liitäntäjohto europistokkeella) voidaan liittää. Valitse antennille mahdollisimman korkea sijainti optimaalista toimintaa varten, esim. välikattoon.
Tätä vahvistinta tarvitaan vain, jos rakennuksen olosuhteet, kuten paksut kiviseinät, metalli yms. estävät häiriöttömän langattoman signaalin kulkeutumisen tai langattoman painikkeen ja vastaanottimen välinen etäisyys on liian pitkä. Mukana toimitetun antennin sijaan on mahdollista liittää antenni FA250, jossa 250 cm johto tai FAG55E-, jossa 100 cm johto.
Sijoittamalla vahvistin optimaaliseen paikkaan, vastaanottoalueen kantamaa voidaan laajaa merkittävästi. Tehdasasetuksena 1-tason vahvistin on aktivoituna. Vain signaalit langattomilta painikkeilta/sensoreilta vastaanotetaan, testataan ja uudelleen lähetetään täydellä lähetysteholla. Muiden vahvistimien langattomia signaaleja ei huomioida tietojen määrän rajoittamiseksi.
Käytä kiertokytkintä vaihtaaksesi 2-tason tilaan. Silloin langattomat signaalit antureista ja toiselta 1-tason vahvistimilta toistetaan. Siksi signaali voidaan vastaanottaa ja vahvistaa kahdesti, 1-tason vahvistimelta 2-tason vahvistimelle. LED-merkkivalo välähtää lyhyesti aina kun langaton signaali vastaanotetaan. Muita langattomia vahvistimia ei tarvitse opettaa laitteeseen. Ne vastaanottavat ja vahvistavat signaaleja kaikilta langattomilta lähettimiltä vastaanottoalueensa sisällä.
1- ja 2-tason langaton vahvistin pienellä antennilla, asennus esim. välikattoon.
Tarvittaessa langaton antenni FA250 (snro. 2814015) voidaan liittää vahvistimeen.
Valmiustilan kulutus vain 0,6 wattia.
Syöttöjännite 230V. Kotelo on avattava, jotta voidaan 2 johtiminen verkkoliitäntäkaapeli (esim. liitäntäjohto europistokkeella) voidaan liittää. Valitse antennille mahdollisimman korkea sijainti optimaalista toimintaa varten, esim...
| ETIM-luokka | Toistin väyläjärjestelmään (EC000698) |
|---|---|
| Väyläjärjestelmä KNX | Ei |
| Väyläjärjestelmä KNX radio | Ei |
| Väyläjärjestelmä radiotaajuus | Kyllä |
| Väyläjärjestelmä LON | Ei |
| Väyläjärjestelmä Powernet | Ei |
| Muut väyläjärjestelmät | ei ole (EV000494) |
| Asennustapa | pinta-asennus (EV000384) |
| Nimellisjännite (V) | 230 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| UNSPSC-koodi | 43201602 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8103 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4010312306482 |
| Toimittajan tuotekoodi | FRP70-230V |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 1709762 |
| ETIM-luokka | Toistin väyläjärjestelmään (EC000698) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 40 mm | 110 mm | 66 mm | 0,120 kg | 0,290 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | - | 40 000 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 40 mm |
| Korkeus | 110 mm |
| Leveys | 66 mm |
| Paino | 0,120 kg |
| Tilavuus | 0,290 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 40 000 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85269200 |
| Julkaisupäivämäärä | 13.01.2014 |
| Muutospäivä | 01.11.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Wireless repeater | Wireless repeater |
| Svenska | FÖRSTÄRKARE 230V MED FA250 | FÖRSTÄRKARE 230V MED FA250 |





