Toimilaite - FSVA-230V-10A - Eltako
| Sähkönumero | 28 141 06 |
|---|---|
| Yleisnimi | Toimilaite |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | FSVA-230V-10A |
| Pitkä tuotenimi | Langaton pistorasiakytkin virranmittauksella |
| GTIN-koodi | 4010312314555 |
| Toimittajan tuotekoodi | FSVA-230V-10A |
| Toimittaja | Eltako GmbH |
| Tuotemerkki | Eltako |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
- 1 sulkeutuva (NO) ei-potentiaalivapaa kosketin 10 A/250 V AC
- LED-lamput max. 400 W
- Integroidulla virranmittauksella max 10 A
- Valittavissa salattu langaton tiedonsiirto, kaksisuuntainen- ja toistotoiminto.
- Valmiustilan kulutus vain 0,8 wattia.
- Adaperi Schuko-pistorasiaan, parannetulla jännitesuojauksella.
- Syöttö- ja kytkentäjännite 230 V.
...
| ETIM-luokka | Kytkintoimilaite väyläjärjestelmään (EC001097) |
|---|---|
| Enimmäiskytkentävirta (A) | 10 |
| Lähtöteho (W) | 2000 |
| Väyläjärjestelmä KNX | Ei |
| Väyläjärjestelmä KNX radio | Ei |
| Väyläjärjestelmä radiotaajuus | Kyllä |
| Väyläjärjestelmä LON | Ei |
| Väyläjärjestelmä Powernet | Ei |
| Muut väyläjärjestelmät | ei ole (EV000494) |
| Kaksisuuntainen radiotaajuus | Kyllä |
| Asennustapa | pistorasia (EV000381) |
| Paikallis-/käsiohjattu | Kyllä |
| LED-indikointi | Kyllä |
| Enimmäiskytkentäteho (W) | 2000 |
| Soveltuu C-kuormalle | Kyllä |
| Kytkettävien kontaktien enimmäismäärä | 1 |
| Nimellisvirta (A) | 10 |
| Mitoituskäyttöjännite (V) | 230 |
| Kytkettävissä eri vaiheisiin | Ei |
| Sisältää väyläliitynnän | Kyllä |
| Irroitettava väylämoduuli | Ei |
| Modulaarisesti laajennettavissa | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Max. kytkentäteho LED (W) | 400 |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8105 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4010312314555 |
| Toimittajan tuotekoodi | FSVA-230V-10A |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kytkintoimilaite väyläjärjestelmään (EC001097) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 231 mm | 70 mm | 92 mm | 0,150 kg | 1,488 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 231 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 92 mm |
| Paino | 0,150 kg |
| Tilavuus | 1,488 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85269200 |
| Julkaisupäivämäärä | 13.01.2014 |
| Muutospäivä | 01.11.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Radio socket actuator | Radio socket actuator |
| Svenska | RELÄAKTOR ARB/IMP MÄT PLUG-IN | RELÄAKTOR ARB/IMP MÄT PLUG-IN |





