Painike KNX - YP IR-VASTAANOTIN PRION, MLASI - ABB Smart Buildings
| Sähkönumero | 28 150 93 |
|---|---|
| Yleisnimi | Painike KNX |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | YP IR-VASTAANOTIN PRION, MLASI |
| Pitkä tuotenimi | Yläpäätykappale, Busch-priOn, IR-vastaanotin, musta lasi |
| GTIN-koodi | 4011395131442 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6350-825-101-500 |
| Toimittaja | ABB Oy verified |
| Tuotemerkki | ABB Smart Buildings |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
Yläpäätykappale IR-vastaanottimella ja lähetymiskytkimellä (n. 0,5 m) Busch-priOn® aluslevyille 6346/10-101-500, 6346/11-101-500 ja 6346/12-101-500. IR-vastaanottimessa 2 kanavaa jossa molemmissa 13 toimintoa, kaukosäädin 6010-25.
...
| ETIM-luokka | Langaton lähetin väyläjärjestelmään (EC001587) |
|---|---|
| Väyläjärjestelmä KNX | Kyllä |
| Sisältää väyläliitynnän | Kyllä |
| Kanavien lukumäärä | 10 |
| UNSPSC-koodi | 39121800 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011395131442 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6350-825-101-500 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 2CKA006310A0157 |
| ETIM-luokka | Langaton lähetin väyläjärjestelmään (EC001587) |
| Pituus (syvyys) | 16 mm |
|---|---|
| Korkeus | 12 mm |
| Leveys | 107 mm |
| Paino | 0,021 kg |
| Tilavuus | 0,021 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 4011395131442 | 140 mm | 36 mm | 35 mm | 0,037 kg | 0,176 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 4011395131442 |
| Pituus (syvyys) | 140 mm |
| Korkeus | 36 mm |
| Leveys | 35 mm |
| Paino | 0,037 kg |
| Tilavuus | 0,176 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85389099 |
| Julkaisupäivämäärä | 16.03.2009 |
| Muutospäivä | 23.04.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Push-button KNX | PRION, TOP, IR, BLACK GLASS |
| Svenska | Tryckknapp KNX | PRION, ÖVRE, IR, SVART GLASS |





