Kosketusnäyttö KNX SpaceLogic KNX - Touch IP 7 Valkoinen - Schneider Electric
| Sähkönumero | 28 161 55 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 28 203 90 |
| Yleisnimi | Kosketusnäyttö KNX |
| Tuotesarja | SpaceLogic KNX |
| Tekninen nimi | Touch IP 7 Valkoinen |
| Pitkä tuotenimi | SpaceLogic KNX Touch IP 7 kosketusnäyttö Valkoinen |
| GTIN-koodi | 3606482210585 |
| Toimittajan tuotekoodi | MTN6260-7770 |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
SpaceLogic KNX Touch IP 7 tuuman kosketusnäyttö, jota käytetään visualisoinnin näyttämiseen SpaceLYnk (LSS100100, LSS100200)-logiikkaohjaimilta. Se voidaan asentaa sekä asuin- että liikerakennuksiin sekä uusiin tai olemassa oleviin KNX-asennuksiin. Kosketuspaneeli voi näyttää widget-pohjaisen kosketusvisualisoinnin tai PC/Tablet-visualisoinnin. Kaikki vuorovaikutus kosketuspaneelin kanssa on erittäin helppoa ja tehokasta, ja se on mukautettu modernin älykotien ja rakennusten konseptin tarpeisiin. Asennus voidaan tehdä vaaka- tai pystysuoraan sallien vaaka- tai pystykuvatilan. Kosketuspaneeli on varustettu sulautetulla sovelluksella, mikä tekee määrittämisestä helppoa ja nopeaa. WIFI-yhteyden ansiosta kosketuspaneelin asennus on helpompaa ja antaa vapauden asennuspaikan valinnassa. Kosketuspaneelissa oleva OTA-päivitysominaisuus pitää ratkaisun aina ajan tasalla ja turvassa. Kosketuspaneeli voidaan asentaa pinta-asennuksena minne tahansa, missä on kojerasia ja 24 VDC virransyöttö.
SpaceLogic KNX Touch IP 7 tuuman kosketusnäyttö, jota käytetään visualisoinnin näyttämiseen SpaceLYnk (LSS100100, LSS100200)-logiikkaohjaimilta. Se voidaan asentaa sekä asuin- että liikerakennuksiin sekä uusiin tai olemassa oleviin KNX-asennuksiin. Kosketuspaneeli voi näyttää widget-pohjaisen kosketusvisualisoinnin tai PC/Tablet-visualisoinnin. Kaikki vuorovaikutus kosketuspaneelin kanssa on erittäin helppoa ja tehokasta, ja se on mukautettu modernin älykotien ja rakennusten konse...
| ETIM-luokka | Ohjauspaneeli väyläjärjestelmään (EC000783) |
|---|---|
| Väyläjärjestelmä KNX | Ei |
| Väyläjärjestelmä KNX radio | Ei |
| Väyläjärjestelmä radiotaajuus | Ei |
| Väyläjärjestelmä LON | Ei |
| Väyläjärjestelmä Powernet | Ei |
| Muut väyläjärjestelmät | ei ole (EV000494) |
| Kaksisuuntainen radiotaajuus | Kyllä |
| Kokoonpano | käyttöelementti kehyksellä (EV009643) |
| Malli / Tyyppi | ohjauspaneeli (EV002138) |
| Asennustapa | pinta-asennus (EV000384) |
| Tekstikenttä | Kyllä |
| Näyttö | väri (EV000207) |
| Kosketustoiminto | Kyllä |
| Lisäliitynnät | muu (EV000154) |
| Sisältää väyläliitynnän | Ei |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Materiaalin laatu | kestomuovi (EV000403) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP30 (EV006410) |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 1740207 |
| Sähkönumero NO | 4545441 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3606482210585 |
| Toimittajan tuotekoodi | MTN6260-7770 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ohjauspaneeli väyläjärjestelmään (EC000783) |
| Pituus (syvyys) | 24 mm |
|---|---|
| Korkeus | 197 mm |
| Leveys | 133 mm |
| Paino | 0,419 kg |
| Tilavuus | 0,626 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3606482210585 | 256 mm | 56 mm | 173 mm | 0,655 kg | 2,480 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3606482210585 |
| Pituus (syvyys) | 256 mm |
| Korkeus | 56 mm |
| Leveys | 173 mm |
| Paino | 0,655 kg |
| Tilavuus | 2,480 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 15.935 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.229 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8517620000 |
| Julkaisupäivämäärä | 29.11.2022 |
| Muutospäivä | 17.02.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | SpaceLogic KNX Touch IP 7 Whit | SpaceLogic KNX Touch IP 7 Whit |
| Svenska | SpaceLogic KNX Touch IP 7 Vit | SpaceLogic KNX Touch IP 7 Vit |






