Ohjausyksikkö - GSM-lämpötilavahti - SimPal
| Sähkönumero | 28 178 03 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ohjausyksikkö |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | GSM-lämpötilavahti |
| Pitkä tuotenimi | SimPal T2 GSM-lämpötilavahti |
| GTIN-koodi | 6948967960316 |
| Toimittajan tuotekoodi | SIMPAL-T2 |
| Toimittaja | Microdata Finland Oy |
| Tuotemerkki | SimPal |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
SimPal-T2 on edullinen ja helppokäyttöinen GSM-lämpötilavahti kahdella lämpötila-anturilla (sisäinen ja ulkoinen johdolla varustettu säänkestävä anturi).
SimPal-T2 asennetaan suoraan pistorasiaan ja se varoittaa myös
verkkovirrassa tapahtuvista virtakatkoksista. Laite soveltuu kaikentyyppisten tilojen lämpötilavalvontaan: kesämökit, asunnot, toimistot, varastot, autotallit jne.
Tuotepakkauksen sisältö: T2-keskusyksikkö, ulkoinen lämpötila-anturi, käsikirja (english). Suomenkielinen PDF-asennusohje maahantuojan nettisivuilta / linkkitiedostosta.
Toiminnot:
• Lämpötilan tarkistus SMS-tekstiviestillä
• Lämpötilahälytys:
- Käyttäjä voi määritellä raja-arvot, jotka ylittyessä tai
palautuessa laite lähettää SMS-tekstiviestin
• Hälytys nopeasta lämpötilamuutoksesta:
- Tulipalo
- Lämmityksen katkeaminen
- Oven auki jääminen / ikkunan rikkoutuminen
• Ulkoinen säänkestävä lämpötila-anturi korkeisiin ja
mataliin lämpötiloihin
• Verkkovirran katkeamisesta ja palautumisesta SMS-
tekstiviesti
Tekniset tiedot:
• Sisäänrakennetun lämpötila-anturin mittausalue: -10...
+50C
• Ulkoisen lämpötila-anturin mittausalue: -30...+100C
• Ulkoinen lämpötila-anturi: DS18B20
• GSM-taajuusalueet: 850/900/1800/1900Mhz
• Merkki-LED: Power (sininen) ja GSM (vihreä)
• Pistoke tyyppi: Shuko, EU
• Käyttöjännitealue: 110-230VAC
• Käyttölämpötila-alue: -10...+50C
• CE-hyväksytty
SimPal-T2 asennetaan suoraan pistorasiaan ja se varoittaa myös
verkkovirrassa tapahtuvista virtakatkoksista. Laite soveltuu kaikentyyppisten tilojen lämpötilavalvontaan: kesämökit, asunnot, toimistot, varastot, autotallit jne.
Tuotepakkauksen sisältö: T2-keskusyksikkö, ulkoinen lämpötila-anturi, käsikirja (english). Suomenkielinen PDF-asennusohje maahantuojan nettisivuilta / linkkitiedostosta.
Toiminnot:
• Lämpötilan tarkistus SMS-tekstiviestillä
• Lämpötilahälytys:
- Käyttäjä voi määritellä raja-arvot, jotka ylittyessä tai
palautuessa laite lähettää SMS-tekstiviestin
• Hälytys nopeasta lämpötilamuutoksesta:
- Tulipalo
- Lämmityksen katkeaminen
- Oven auki jääminen / ikkunan rikkoutuminen
• Ulkoinen säänkestävä lämpötila-anturi korkeisiin ja
mataliin lämpötiloihin
• Verkkovirran katkeamisesta ja palautumisesta SMS-
tekstiviesti
Tekniset tiedot:
• Sisäänrakennetun lämpötila-anturin mittausalue: -10...
+50C
• Ulkoisen lämpötila-anturin mittausalue: -30...+100C
• Ulkoinen lämpötila-anturi: DS18B20
• GSM-taajuusalueet: 850/900/1800/1900Mhz
• Merkki-LED: Power (sininen) ja GSM (vihreä)
• Pistoke tyyppi: Shuko, EU
• Käyttöjännitealue: 110-230VAC
• Käyttölämpötila-alue: -10...+50C
• CE-hyväksytty
SimPal-T2 on edullinen ja helppokäyttöinen GSM-lämpötilavahti kahdella lämpötila-anturilla (sisäinen ja ulkoinen johdolla varustettu säänkestävä anturi).
SimPal-T2 asennetaan suoraan pistorasiaan ja se varoittaa myös
verkkovirrassa tapahtuvista virtakatkoksista. Laite soveltuu kaikentyyppisten tilojen lämpötilavalvontaan: kesämökit, asunnot, toimistot, varastot, autotallit jne.
Tuotepakkauksen sisältö: T2-keskusyksikkö, ...
SimPal-T2 asennetaan suoraan pistorasiaan ja se varoittaa myös
verkkovirrassa tapahtuvista virtakatkoksista. Laite soveltuu kaikentyyppisten tilojen lämpötilavalvontaan: kesämökit, asunnot, toimistot, varastot, autotallit jne.
Tuotepakkauksen sisältö: T2-keskusyksikkö, ...
Tuotteella ei ole ETIM-luokkaa
| UNSPSC-koodi | 43201542 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8103 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6948967960316 |
| Toimittajan tuotekoodi | SIMPAL-T2 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | T2 |
| ETIM-luokka | - |
| Pituus (syvyys) | 111 mm |
|---|---|
| Korkeus | 57 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 0,200 kg |
| Tilavuus | 0,443 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 10 mm | 50 mm | 50 mm | 0,230 kg | 0,025 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 16 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 10 mm |
| Korkeus | 50 mm |
| Leveys | 50 mm |
| Paino | 0,230 kg |
| Tilavuus | 0,025 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 16 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8531103000 |
| Julkaisupäivämäärä | 24.01.2017 |
| Muutospäivä | 12.05.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Temperature alarm | - |
| Svenska | Temperaturlarm | - |



