Ohjausyksikkö Box Relay DALI - 1000W 230VAC - Nordtronic
| Sähkönumero | 28 225 06 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ohjausyksikkö |
| Tuotesarja | Box Relay DALI |
| Tekninen nimi | 1000W 230VAC |
| Pitkä tuotenimi | BOX Reley Dali On/Off -rele: LED 0-300 W / Halogeeni 0-1000 W |
| GTIN-koodi | 5704629000957 |
| Toimittajan tuotekoodi | 98413051 |
| Toimittaja | Nordtronic A/S |
| Tuotemerkki | Nordtronic |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
- Dali-relemoduuli 300W LED / 1000W Tavanomaiset hehku- ja halogeenilähteet
- Dali-väyläkäyttöinen, ylimääräistä virtalähdettä ei tarvita
- 1 Dali-pääohjain voi määrittää Dalli-osoitteen
- Kompakti relemoduuli päälle / pois päältä tavallisille kuormille Dalin kautta
- Kuormat, joilla ei ole Dali-tuloa, voidaan integroida Dali-piiriin
- Kuormat voidaan kytkeä päälle ja pois Dalin kautta
- Yhteensopiva markkinoiden yleisten Dali-järjestelmien ja pääohjainten kanssa
- Mini-koko, helppo asentaa tavalliseen seinälaatikkoon
- ÄLÄ altista laitetta kosteudelle ÄLÄ asenna laitetta, kun se on kytketty verkkovirtaan
- Dali-relemoduuli 300W LED / 1000W Tavanomaiset hehku- ja halogeenilähteet
- Dali-väyläkäyttöinen, ylimääräistä virtalähdettä ei tarvita
- 1 Dali-pääohjain voi määrittää Dalli-osoitteen
- Kompakti relemoduuli päälle / pois päältä tavallisille kuormille Dalin kautta
- Kuormat, joilla ei ole Dali-tuloa, voidaan integroida Dali-piiriin
- Kuormat voidaan kytkeä päälle ja pois Dalin kautta
- Yhteensopiva markkinoiden yleisten...
| ETIM-luokka | Valaistuksen ohjausjärjestelmän komponentti (EC000533) |
|---|---|
| Leveys (mm) | 45 |
| Korkeus (mm) | 20,5 |
| Syvyys (mm) | 45 |
| UNSPSC-koodi | 43201542 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8103 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5704629000957 |
| Toimittajan tuotekoodi | 98413051 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Valaistuksen ohjausjärjestelmän komponentti (EC000533) |
| Pituus (syvyys) | 46 mm |
|---|---|
| Korkeus | 21 mm |
| Leveys | 45 mm |
| Paino | 0,050 kg |
| Tilavuus | 0,042 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | BX |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 5704629000391 | 45 mm | 21 mm | 45 mm | 0,050 kg | 0,043 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 200 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 5704629000391 |
| Pituus (syvyys) | 45 mm |
| Korkeus | 21 mm |
| Leveys | 45 mm |
| Paino | 0,050 kg |
| Tilavuus | 0,043 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 200 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8536508090 |
| Julkaisupäivämäärä | 30.06.2020 |
| Muutospäivä | 23.05.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Control unit | 1000W 230VAC |
| Svenska | Styrenhet | 1000W 230VAC |





