Termostaatti - Patteritermostaatti NC, 230V - Eltako
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 28 260 06 |
|---|---|
| Yleisnimi | Termostaatti |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | Patteritermostaatti NC, 230V |
| Pitkä tuotenimi | Patteritermostaatti AFRISO-230V/2W, avautuvalla (NC) koskettimella. Kuumavesiventtiilien sähköiseen ohjaukseen. Käytettäväksi Eltakon langattomien tuotteiden kanssa. |
| GTIN-koodi | 4010312314425 |
| Toimittajan tuotekoodi | TSA02NC-230V |
| Toimittaja | Eltako GmbH |
| Tuotemerkki | Eltako |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
Toimilaitteet muuntavat huonetermostaattien tai kellotermostaattien sähköisen signaalin yhdellä venttiilin iskulla ja säätävät asetettua lämpötilaa. Liitetään suoraan venttiiliin tai jakotukin yläosaan liittämällä kaapeli ja liitosmutteri.
IP54.
Virtalähde 230V ±10%.
I max 200mA, -5/+60°C.
Isku > 3mm 3-6 minuutissa. F ̃ 90N.
IP54.
Virtalähde 230V ±10%.
I max 200mA, -5/+60°C.
Isku > 3mm 3-6 minuutissa. F ̃ 90N.
...
| ETIM-luokka | Toimilaite väyläjärjestelmään (EC000792) |
|---|---|
| Väyläjärjestelmä KNX | Ei |
| Väyläjärjestelmä KNX radio | Ei |
| Väyläjärjestelmä radiotaajuus | Ei |
| Väyläjärjestelmä LON | Ei |
| Väyläjärjestelmä Powernet | Ei |
| Muut väyläjärjestelmät | ei ole (EV000494) |
| Kaksisuuntainen radiotaajuus | Ei |
| Asennustapa | lämmitinventtiili (EV003025) |
| Sisältää väyläliitynnän | Kyllä |
| Lämpötilan säädin, jossa jatkuvasäätö | Ei |
| Käytönaikaisen manuaalisen käytön käyttöpainike | Ei |
| Lämpötilan ja iskun ilmaisu | Ei |
| Nimellisjännite (V) | 230 |
| Väyläjännite | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP54 (EV006419) |
| Toiminto isäntä/orja | Ei |
| UNSPSC-koodi | 41112209 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8105 , T8503 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4010312314425 |
| Toimittajan tuotekoodi | TSA02NC-230V |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 30014034 |
| ETIM-luokka | Toimilaite väyläjärjestelmään (EC000792) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 40 mm | 90 mm | 70 mm | 0,083 kg | 0,252 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 40 mm |
| Korkeus | 90 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 0,083 kg |
| Tilavuus | 0,252 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85269200 |
| Julkaisupäivämäärä | 07.12.2020 |
| Muutospäivä | 08.04.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Thermostatic head 230V | Thermostatic head 230V |
| Svenska | Termiska ställdon | Termiska ställdon |



