Painike ABB-free@home - f@h 8-os mVAL - ABB Smart Buildings
| Sähkönumero | 28 300 30 |
|---|---|
| Yleisnimi | Painike |
| Tuotesarja | ABB-free@home |
| Tekninen nimi | f@h 8-os mVAL |
| Pitkä tuotenimi | Tenton, 8-osainen painiketaulu, matta valkoinen |
| GTIN-koodi | 4011395314593 |
| Toimittajan tuotekoodi | SB-F-8.0.1-884 |
| Toimittaja | ABB Oy verified |
| Tuotemerkki | ABB Smart Buildings |
| Tuoteryhmä | 28 Väylä- ja kiinteistöautomaatiojärjestelmät |
ABB-free@home Tenton 8-osainen painiketaulu.
- Väri matta valkoinen
- Selkeät painikkeet RGB LED-merkkivaloilla
- Muokattava merkintäkenttä
- IP20
- ABB-free@home väyläliityntä
- Lämpötila-anturi
- Uppo- tai pinta-asennus (vaatii kojerasian)
...
| ETIM-luokka | Painike väyläjärjestelmään (EC000672) |
|---|---|
| Väyläjärjestelmä KNX | Ei |
| Väyläjärjestelmä KNX radio | Ei |
| Väyläjärjestelmä radiotaajuus | Ei |
| Väyläjärjestelmä LON | Ei |
| Väyläjärjestelmä Powernet | Ei |
| Muut väyläjärjestelmät | free@home (EV011934) |
| Asennustapa | muu (EV000154) |
| Sisältää väyläliitynnän | Kyllä |
| Ohjauspisteiden määrä | 8 |
| Merkintäalueella | Ei |
| Sisältää näytön | Ei |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Materiaalin laatu | kestomuovi (EV000403) |
| Pinnan suojaus | lakattu (EV000113) |
| Pintamateriaali | matta (EV000146) |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| RAL-numero (vastaava) | 9016 |
| Läpinäkyvä | Ei |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Minimisyvyys (sisäänrakennettu laitekotelo) (mm) | 30,7 |
| Väyläjärjestelmä KNX Turva | Ei |
| Väyläjärjestelmä KNX Secure-RF radio | Ei |
| UNSPSC-koodi | 43201602 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | T8105 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011395314593 |
| Toimittajan tuotekoodi | SB-F-8.0.1-884 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 2CKA006220A0868 |
| ETIM-luokka | Painike väyläjärjestelmään (EC000672) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 4011395314593 | 154 mm | 76 mm | 135 mm | 0,292 kg | 1,580 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 4011395314593 |
| Pituus (syvyys) | 154 mm |
| Korkeus | 76 mm |
| Leveys | 135 mm |
| Paino | 0,292 kg |
| Tilavuus | 1,580 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85365080 |
| Julkaisupäivämäärä | 05.06.2023 |
| Muutospäivä | 23.04.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Push-button | 8-gang mWHI |
| Svenska | Tryckknapp | 8-pol mVIT |








