Johdonsuojakatkaisija Acti 9 - iC60H johdonsuojak 1P C40A 10k - Schneider Electric
| Sähkönumero | 32 589 40 |
|---|---|
| Yleisnimi | Johdonsuojakatkaisija |
| Tuotesarja | Acti 9 |
| Tekninen nimi | iC60H johdonsuojak 1P C40A 10k |
| Pitkä tuotenimi | Acti9 iC60H johdonsuojakatkaisija 1-napainen C-käyrä 40A 10kA |
| GTIN-koodi | 3606480438394 |
| Toimittajan tuotekoodi | A9F07140 |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 32 Vikavirtasuojat, johdonsuojakatkaisijat sekä ylijännite- ja salamasuojaus |
Acti9 johdonsuojakatkaisijat
Johdonsuojakatkaisijat vaativiin oloihin ja monipuoliseen käyttöön!
Sarjan tuotteissa:
Johdonsuojakatkaisijat vaativiin oloihin ja monipuoliseen käyttöön!
Sarjan tuotteissa:
- Katkaisukyky 6-100kA
- Nimellislaukaisuvirta 0,5-63A
- 1, 2, 3 ja 4 napaiset mallit
- B, C, D, K ja Z laukaisukäyrät
- Erilliset reiät virtakiskolle ja johtimelle
- Kärkien tilan visuaalinen ilmaisu
...
| ETIM-luokka | Johdonsuojakatkaisija (EC000042) |
|---|---|
| Laukaisukäyrä | C (EV000084) |
| Napojen määrä yhteensä | 1 |
| Suojattujen napojen määrä | 1 |
| Nimellisvirta (A) | 40 |
| Nimellisjännite (V) | 230 |
| Mitoitusoikosulkulaukaisukyky Icn EN 60898, 230 V (kA) | 10 |
| Mitoitusoikosulkulaukaisukyky Icu IEC 60947-2, 230 V (kA) | 15 |
| Jännitetyyppi | AC/DC (EV000509) |
| Virranrajoitusluokka | 3 |
| Taajuus (Hz) | 50 - 60 |
| Juontava 0-napa | Ei |
| Ylijänniteluokka | 4 |
| Ympäristön likaantumisaste | 3 |
| Leveys (moduulipaikkojen määrä) | 1 |
| Upotussyvyys (mm) | 44,5 |
| Lisäyksikkömahdollisuus | Kyllä |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Nimellinen eristysjännite, Ui (V) | 500 |
| Nimellinen iskunkestojännite (Uimp) (kV) | 6 |
| Ympäristön lämpötila käytön aikana (°C) | -35 - 70 |
| Liitettävä johdinpoikkipinta-ala, monisäikeinen (mm²) | 1 - 25 |
| Liitettävä johdinpoikkipinta-ala, yksisäikeinen (mm²) | 1 - 35 |
| Rajähdyssuojattu | Ei |
| Uppoasennus | Ei |
| Tehohäviö (W) | 3,6 |
| Mitoitettu katkaisukyky EN 60898 (kA) | 10 Poistettu |
| Mitoitettu katkaisukyky IEC 60947-2 (kA) | 15 Poistettu |
| Taajuus (Hz) | 50 Poistettu |
| Soveltuu uppoasennukseen | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121603 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222S , S2228S |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2112135 |
| Sähkönumero NO | 1676057 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | a5a39b79-2a38-426c-bb97-b23d6aa7516a |
| GTIN-koodi | 3606480438394 |
| Toimittajan tuotekoodi | A9F07140 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Johdonsuojakatkaisija (EC000042) |
| Pituus (syvyys) | 18 mm |
|---|---|
| Korkeus | 78 mm |
| Leveys | 92 mm |
| Paino | 0,125 kg |
| Tilavuus | 0,129 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3606480438394 | 90 mm | 75 mm | 18 mm | 0,124 kg | 0,122 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 12 | 13606480438391 | 220 mm | 80 mm | 95 mm | 1,545 kg | 1,672 l |
| Pakkauskoko 3 | - | 132 | 43606480438392 | 400 mm | 300 mm | 300 mm | 17,500 kg | 36,000 l |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3606480438394 |
| Pituus (syvyys) | 90 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Leveys | 18 mm |
| Paino | 0,124 kg |
| Tilavuus | 0,122 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 12 |
| GTIN-koodi | 13606480438391 |
| Pituus (syvyys) | 220 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 1,545 kg |
| Tilavuus | 1,672 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 132 |
| GTIN-koodi | 43606480438392 |
| Pituus (syvyys) | 400 mm |
| Korkeus | 300 mm |
| Leveys | 300 mm |
| Paino | 17,500 kg |
| Tilavuus | 36,000 l |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 0.8539253985 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | 19.389 |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.356959036 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -0.281469407 |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN50693:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | SCHN-00212-V02.01-EN |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 01.10.2028 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 18 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | BG |
| Tullinimike | 8536201090 |
| Julkaisupäivämäärä | 23.04.2013 |
| Muutospäivä | 10.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Circuit Breaker | iC60H circuit breaker 1P C40A |
| Svenska | Dvärgbrytare | iC60H dvärgbrytare 1P C40A 10k |





