Asennuskotelon kansi PC EK - EKM 80-G - Fibox
| Sähkönumero | 34 201 63 |
|---|---|
| Yleisnimi | Asennuskotelon kansi PC |
| Tuotesarja | EK |
| Tekninen nimi | EKM 80-G |
| Pitkä tuotenimi | Kansi, polykarbonaatti, 380x190x80, Harmaa, PUR-tiivisteellä, 4 kpl harmaa polyamidi kansiruuvi, 4 kpl asennusruuvit asennuslevylle/DIN-kiskolle |
| GTIN-koodi | 6418074000293 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3730557 |
| Toimittaja | Fibox Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | Fibox |
| Tuoteryhmä | 34 Keskukset ja keskuksien osat ≥ IP34 sekä kotelot ja osat ≥ IP20 |
FIBOX EK polykarbonaattikannet laippa-aukoilla eri tarpeisiin
EK-kotelot ovat FIBOXin tuotekehityksen perusta. Niitä on asennettu yksittäin ja suuriksikin sähkökeskuksiksi ympäri maailmaa. Fibox EK-kansien valikoima kattaa, harmaat, kirkkaat läpinäkyvät, tarkastusluukuilla ja saranakansilla olevat kansimallit. Näiden vaihtoehtojen lisäksi kansissa on variaatioita eri kansisyvyyksille. Samat EK-kannet soveltuvat myös SOLID-tuoteperheen alaosien kanssa. SOLID-tuoteperheen alaosat ovat ilman laippa-aukkoja.
EK-kotelot ovat täysin modulaarisia, minkä vuoksi mallisto kattaa laajat käyttötarpeet yksittäisistä moduuleista laajoihin kotelopaneeleihin asti. Laipallisen EK:n mallistossa on suuri määrä eri kokoisia ja syvyisiä vaihtoehtoja, joille on tarjolla myös laaja joukko lisätarvikkeita.
EKx yy z – x = kannen/alaosan mitat, mm, y = kannen syvyysmitta, x = G – Harmaa, T – Kirkas läpinäkyvä
EKH = 190x190
EKJ = 280x190
EKM = 380x190
EKO = 280x280
EKP = 380x280
EKT = 560x280
EKU = 560x380
EKW = 760x560
Tuote:
Tuotekuvaus : Kansi PC
Lisätieto : Harmaa
Pakkausyksikkö : 8
Yksikkö : Kpl
Mitat :
Pituus (mm) : 380
Leveys (mm) : 190
Korkeus (mm) : 80
Materiaalit :
Materiaali : Polykarbonaatti
Kannen väri : RAL 7035 -light grey
Tiivistemateriaali : Polyuretaani
Lämpötilat :
Lämpötila °C (pitkäkestoinen) : -40 … 80
Luokat :
Sähköeristys : Suojaeristetty
UV kestoisuus : UL 746C
Paloluokka : UL 94 V0
Hehkulankatesti (IEC 60695): 960C
EK-kotelot ovat FIBOXin tuotekehityksen perusta. Niitä on asennettu yksittäin ja suuriksikin sähkökeskuksiksi ympäri maailmaa. Fibox EK-kansien valikoima kattaa, harmaat, kirkkaat läpinäkyvät, tarkastusluukuilla ja saranakansilla olevat kansimallit. Näiden vaihtoehtojen lisäksi kansissa on variaatioita eri kansisyvyyksille. Samat EK-kannet soveltuvat myös SOLID-tuoteperheen alaosien kanssa. SOLID-tuoteperheen alaosat ovat ilman laippa-aukkoja.
EK-kotelot ovat täysin modulaarisia, minkä vuoksi mallisto kattaa laajat käyttötarpeet yksittäisistä moduuleista laajoihin kotelopaneeleihin asti. Laipallisen EK:n mallistossa on suuri määrä eri kokoisia ja syvyisiä vaihtoehtoja, joille on tarjolla myös laaja joukko lisätarvikkeita.
EKx yy z – x = kannen/alaosan mitat, mm, y = kannen syvyysmitta, x = G – Harmaa, T – Kirkas läpinäkyvä
EKH = 190x190
EKJ = 280x190
EKM = 380x190
EKO = 280x280
EKP = 380x280
EKT = 560x280
EKU = 560x380
EKW = 760x560
Tuote:
Tuotekuvaus : Kansi PC
Lisätieto : Harmaa
Pakkausyksikkö : 8
Yksikkö : Kpl
Mitat :
Pituus (mm) : 380
Leveys (mm) : 190
Korkeus (mm) : 80
Materiaalit :
Materiaali : Polykarbonaatti
Kannen väri : RAL 7035 -light grey
Tiivistemateriaali : Polyuretaani
Lämpötilat :
Lämpötila °C (pitkäkestoinen) : -40 … 80
Luokat :
Sähköeristys : Suojaeristetty
UV kestoisuus : UL 746C
Paloluokka : UL 94 V0
Hehkulankatesti (IEC 60695): 960C
FIBOX EK polykarbonaattikannet laippa-aukoilla eri tarpeisiin
EK-kotelot ovat FIBOXin tuotekehityksen perusta. Niitä on asennettu yksittäin ja suuriksikin sähkökeskuksiksi ympäri maailmaa. Fibox EK-kansien valikoima kattaa, harmaat, kirkkaat läpinäkyvät, tarkastusluukuilla ja saranakansilla olevat kansimallit. Näiden vaihtoehtojen lisäksi kansissa on variaatioita eri kansisyvyyksille. Samat EK-kannet soveltuvat myös SOLID-tuoteperheen alaosien kanssa. SOLID-tuoteperheen al...
EK-kotelot ovat FIBOXin tuotekehityksen perusta. Niitä on asennettu yksittäin ja suuriksikin sähkökeskuksiksi ympäri maailmaa. Fibox EK-kansien valikoima kattaa, harmaat, kirkkaat läpinäkyvät, tarkastusluukuilla ja saranakansilla olevat kansimallit. Näiden vaihtoehtojen lisäksi kansissa on variaatioita eri kansisyvyyksille. Samat EK-kannet soveltuvat myös SOLID-tuoteperheen alaosien kanssa. SOLID-tuoteperheen al...
| ETIM-luokka | Asennustarvike (kotelo/kaappi) (EC002620) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | muu (EV000154) |
| Soveltuu koteloleveydelle (mm) | 190 |
| Soveltuu kotelokorkeudelle (mm) | 380 |
| Leveys (mm) | 190 |
| Korkeus (mm) | 380 |
| Syvyys (mm) | 80 |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| RAL-numero | 7035 |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2537910 |
| Sähkönumero NO | 2511084 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6418074000293 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3730557 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Asennustarvike (kotelo/kaappi) (EC002620) |
| Pituus (syvyys) | 80 mm |
|---|---|
| Korkeus | 380 mm |
| Leveys | 190 mm |
| Paino | 0,521 kg |
| Tilavuus | 5,776 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 8 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | BG | 1 | - | 80 mm | 380 mm | 190 mm | 0,521 kg | 5,776 l |
| Pakkauskoko 1 | BX | 8 | 6418074000293 | 590 mm | 390 mm | 410 mm | 3,500 kg | 94,341 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | BG |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 80 mm |
| Korkeus | 380 mm |
| Leveys | 190 mm |
| Paino | 0,521 kg |
| Tilavuus | 5,776 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 8 |
| GTIN-koodi | 6418074000293 |
| Pituus (syvyys) | 590 mm |
| Korkeus | 390 mm |
| Leveys | 410 mm |
| Paino | 3,500 kg |
| Tilavuus | 94,341 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 3.18331 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.04112774 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -0.058352 |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | HUB-4865 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | EPD |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 1 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 16.01.2031 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | Kyllä |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 3926909790 |
| Julkaisupäivämäärä | 09.05.2003 |
| Muutospäivä | 29.04.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | Kyllä |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cover PC | EKM 80-G |
| Svenska | Lock för kapsling PC | EKM 80-G |







