Asennuskotelo ABS PICCOLO - ABS C 65 G - Fibox
| Sähkönumero | 34 234 55 |
|---|---|
| Yleisnimi | Asennuskotelo ABS |
| Tuotesarja | PICCOLO |
| Tekninen nimi | ABS C 65 G |
| Pitkä tuotenimi | Kotelo, ABS, 140x80x65, Harmaa kansi PUR-tiivisteellä ja polyamidi kansiruuveilla, Asennusruuvit asennuslevylle/DIN-kiskolle, Harmaa, IP66/67, IK08 |
| GTIN-koodi | 6418074002075 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8784305 |
| Toimittaja | Fibox Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | Fibox |
| Tuoteryhmä | 34 Keskukset ja keskuksien osat ≥ IP34 sekä kotelot ja osat ≥ IP20 |
FIBOX PICCOLO polykarbonaatti- ja ABS kotelot
PICCOLO-kotelosarja on kehitetty erityisesti painikkeille, riviliittimille, käynnistimille ja elektronisille laitteille.
Sarjan koteloihin on myös helppo asentaa prosessinohjausantureita ja -katkaisimia. PICCOLOa valmistetaan polykarbonaatista ja ABS-muovista.
PICCOLO-kotelosarja on kehitetty erityisesti painikkeille, riviliittimille, käynnistimille ja elektronisille laitteille.
Sarjan koteloihin on myös helppo asentaa prosessinohjausantureita ja -katkaisimia. PICCOLOa valmistetaan polykarbonaatista ja ABS-muovista.
...
| ETIM-luokka | Kotelo/keskuskaappi (EC000261) |
|---|---|
| Leveys (mm) | 80 |
| Korkeus (mm) | 140 |
| Syvyys (mm) | 65 |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Pintamateriaali | käsittelemätön (EV006034) |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| RAL-numero | 7035 |
| Varustettu asennuslevyllä | Ei |
| Asennuslevyn asennussyvyys aseteltavissa | Ei |
| Lukkojen lukumäärä | 0 |
| Uppoasennukseen | Ei |
| Pylväskiinnitys | Kyllä |
| Ovien lukumäärä | 1 |
| Sopii metriseen järjestelmään | Kyllä |
| Viistokatto | Ei |
| EMC-versio | Ei |
| Iskunkestävyysluokka | IK08 (EV006814) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP67 (EV006423) |
| Ikkunallisella ovella | Ei |
| Tuulettavalla ovella | Ei |
| Takaovella | Ei |
| Materiaalin laatu | ABS (EV020080) |
| Irrallinen | Kyllä |
| Lattialle asennettava seinämalli | Ei |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Kulmamalli | Ei |
| Tilapäisasennus | Kyllä |
| Yhteenkytkettävissä | Ei |
| Ovella | Kyllä |
| Kansikappaleella | Kyllä |
| Läpinäkyvä kansi | Ei |
| Läpivientireikien määrä | 0 |
| Läpilyöntiaihio | Ei |
| Soveltuu ulkokäyttöön | Ei |
| Lattia-asennus mahdollista | Ei Poistettu |
| Seinäkiinnitys mahdollista | Kyllä Poistettu |
| Laajennettavissa | Ei Poistettu |
| Soveltuu ulkoasennukseen | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2536707 |
| Sähkönumero NO | 2504714 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6418074002075 |
| Toimittajan tuotekoodi | 8784305 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 494 |
| ETIM-luokka | Kotelo/keskuskaappi (EC000261) |
| Pituus (syvyys) | 65 mm |
|---|---|
| Korkeus | 140 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 0,187 kg |
| Tilavuus | 0,728 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 8 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | NE | 1 | - | 65 mm | 140 mm | 80 mm | 0,187 kg | 0,728 l |
| Pakkauskoko 1 | BX | 8 | 6418074002075 | 300 mm | 150 mm | 145 mm | 1,536 kg | 6,525 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 38 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 38 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | NE |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 65 mm |
| Korkeus | 140 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 0,187 kg |
| Tilavuus | 0,728 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 8 |
| GTIN-koodi | 6418074002075 |
| Pituus (syvyys) | 300 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 145 mm |
| Paino | 1,536 kg |
| Tilavuus | 6,525 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 38 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 38 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 1.68674 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 0.018357042 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -0.0070125 |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | HUB-5897 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | EPD |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 1 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 31.03.2031 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 3926909790 |
| Julkaisupäivämäärä | 10.10.2006 |
| Muutospäivä | 31.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Mounting enclosure ABS | ABS C 65 G |
| Svenska | Installations kapsling ABS | ABS C 65 G |







