Kotelon alaosa SOLID - PC 2819 - Fibox
| Sähkönumero | 34 237 35 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kotelon alaosa |
| Tuotesarja | SOLID |
| Tekninen nimi | PC 2819 |
| Pitkä tuotenimi | SOLID-kotelon alaosa, Polykarbonaatti, 280x190x100, Harmaa |
| GTIN-koodi | 6418074000446 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6530801 |
| Toimittaja | Fibox Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | Fibox |
| Tuoteryhmä | 34 Keskukset ja keskuksien osat ≥ IP34 sekä kotelot ja osat ≥ IP20 |
FIBOX SOLID polykarbonaatti- ja ABS kotelot
SOLID-tuoteperhe on erinomainen yleisvaihtoehto sekä sisä- että ulkokäyttöön. Jos haluat suojata elektroniikkakomponenttisi tavallisessa arkisessa ympäristössä, tukevien seiniensä ja helpon työstettävyyden ansiosta, Solid on erinomainen vaihtoehto.
SOLID-tuoteperheen kotelot ovat suojanneet sähkölaitteita Suomessa jo vuosikymmeniä. SOLID-kotelot toimitetaan joko kansiruuveilla tai FSH-ruuvisaranoilla varustettuina. Kansivaihtoehtoina saranoitujen kansien lisäksi on harmaa tai kirkas läpinäkyvä kansi kansiruuveilla. Tuotesarja on saatavana sekä polykarbonaattisena, että ABS-muovisena.
FIBOX SOLID PC polykarbonaattikotelot
Sileäseinäinen, korkealuokkainen kotelo. Kannet voi saranoida ja lukita. Kokonaisten koteloiden toimitukseen sisältyy: pohjaosa, kansi, kansiruuvit ja asennuslevyn kiinnitysruuvit. Kansia ja pohjaosia myydään myös erikseen, kuten lisätarvikkeita. Saranoidut kannet työstetään tehtaalla valmiiksi koteloon. Kotelointiluokka IP66/IP67 ja IP65, mikäli käytetään saranoituja kansia. Kannet: G = harmaa, T = kirkas
SOLID-tuoteperhe:
Mitat: 190*190*130 mm - 760*560*250 mm.
PC: IP 66/67 (IP65 kun käytetään saranoitua kantta); IK 08; NEMA Type 1, 3, 3S, 4, 4X, 6, 6P and 12; UL 746C 5V; UL 508
ABS: IP 66/67; IK 08; NEMA Type 1, 4, 4X, 6, 12 and 13; UL 94 HB
Tuotenimen lukeminen, esim.: PC 1919 13 G-2FSH
PC/ABS = Polykarbonaattinen tai ABS-muovinen
1919 = Kotelon korkeus x leveys, 190x190 mm, ulkomitta
13 = Kotelon syvyys, 130 mm, sisältää kannen, ulkomitta
G/T = Harmaa kansi/Kirkas läpinäkyvä kansi
2FSH = Kaksi saranaa kannessa
Tuote:
Tuotekuvaus : Alaosa PC
Pakkausyksikkö : 8
Yksikkö : Kpl
Mitat :
Pituus (mm) : 280
Leveys (mm) : 190
Korkeus (mm) : 100
Materiaalit :
Materiaali : Polykarbonaatti
Alaosan väri : RAL_7035
Lämpötilat :
Lämpötila °C (pitkäkestoinen) : -40 … 80
Luokat :
Sähköeristys : Suojaeristetty
UV kestoisuus : UL 746C
Paloluokka : UL 94 5VA
Hehkulankatesti (IEC 60695): 960C
SOLID-tuoteperhe on erinomainen yleisvaihtoehto sekä sisä- että ulkokäyttöön. Jos haluat suojata elektroniikkakomponenttisi tavallisessa arkisessa ympäristössä, tukevien seiniensä ja helpon työstettävyyden ansiosta, Solid on erinomainen vaihtoehto.
SOLID-tuoteperheen kotelot ovat suojanneet sähkölaitteita Suomessa jo vuosikymmeniä. SOLID-kotelot toimitetaan joko kansiruuveilla tai FSH-ruuvisaranoilla varustettuina. Kansivaihtoehtoina saranoitujen kansien lisäksi on harmaa tai kirkas läpinäkyvä kansi kansiruuveilla. Tuotesarja on saatavana sekä polykarbonaattisena, että ABS-muovisena.
FIBOX SOLID PC polykarbonaattikotelot
Sileäseinäinen, korkealuokkainen kotelo. Kannet voi saranoida ja lukita. Kokonaisten koteloiden toimitukseen sisältyy: pohjaosa, kansi, kansiruuvit ja asennuslevyn kiinnitysruuvit. Kansia ja pohjaosia myydään myös erikseen, kuten lisätarvikkeita. Saranoidut kannet työstetään tehtaalla valmiiksi koteloon. Kotelointiluokka IP66/IP67 ja IP65, mikäli käytetään saranoituja kansia. Kannet: G = harmaa, T = kirkas
SOLID-tuoteperhe:
Mitat: 190*190*130 mm - 760*560*250 mm.
PC: IP 66/67 (IP65 kun käytetään saranoitua kantta); IK 08; NEMA Type 1, 3, 3S, 4, 4X, 6, 6P and 12; UL 746C 5V; UL 508
ABS: IP 66/67; IK 08; NEMA Type 1, 4, 4X, 6, 12 and 13; UL 94 HB
Tuotenimen lukeminen, esim.: PC 1919 13 G-2FSH
PC/ABS = Polykarbonaattinen tai ABS-muovinen
1919 = Kotelon korkeus x leveys, 190x190 mm, ulkomitta
13 = Kotelon syvyys, 130 mm, sisältää kannen, ulkomitta
G/T = Harmaa kansi/Kirkas läpinäkyvä kansi
2FSH = Kaksi saranaa kannessa
Tuote:
Tuotekuvaus : Alaosa PC
Pakkausyksikkö : 8
Yksikkö : Kpl
Mitat :
Pituus (mm) : 280
Leveys (mm) : 190
Korkeus (mm) : 100
Materiaalit :
Materiaali : Polykarbonaatti
Alaosan väri : RAL_7035
Lämpötilat :
Lämpötila °C (pitkäkestoinen) : -40 … 80
Luokat :
Sähköeristys : Suojaeristetty
UV kestoisuus : UL 746C
Paloluokka : UL 94 5VA
Hehkulankatesti (IEC 60695): 960C
FIBOX SOLID polykarbonaatti- ja ABS kotelot
SOLID-tuoteperhe on erinomainen yleisvaihtoehto sekä sisä- että ulkokäyttöön. Jos haluat suojata elektroniikkakomponenttisi tavallisessa arkisessa ympäristössä, tukevien seiniensä ja helpon työstettävyyden ansiosta, Solid on erinomainen vaihtoehto.
SOLID-tuoteperheen kotelot ovat suojanneet sähkölaitteita Suomessa jo vuosikymmeniä. SOLID-kotelot toimitetaan joko kansiruuveilla tai FSH-ruuvisaranoilla varustettuina. Kan...
SOLID-tuoteperhe on erinomainen yleisvaihtoehto sekä sisä- että ulkokäyttöön. Jos haluat suojata elektroniikkakomponenttisi tavallisessa arkisessa ympäristössä, tukevien seiniensä ja helpon työstettävyyden ansiosta, Solid on erinomainen vaihtoehto.
SOLID-tuoteperheen kotelot ovat suojanneet sähkölaitteita Suomessa jo vuosikymmeniä. SOLID-kotelot toimitetaan joko kansiruuveilla tai FSH-ruuvisaranoilla varustettuina. Kan...
| ETIM-luokka | Asennustarvike (kotelo/kaappi) (EC002620) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | muu (EV000154) |
| Soveltuu koteloleveydelle (mm) | 190 |
| Soveltuu kotelokorkeudelle (mm) | 280 |
| Leveys (mm) | 190 |
| Korkeus (mm) | 280 |
| Syvyys (mm) | 100 |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| RAL-numero | 7035 |
| UNSPSC-koodi | 39121103 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222 , S2228 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2539481 |
| Sähkönumero NO | 2542546 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6418074000446 |
| Toimittajan tuotekoodi | 6530801 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Asennustarvike (kotelo/kaappi) (EC002620) |
| Pituus (syvyys) | 100 mm |
|---|---|
| Korkeus | 280 mm |
| Leveys | 190 mm |
| Paino | 0,643 kg |
| Tilavuus | 5,320 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | 8 |
| Hinnoitteluyksikkö | PCE |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | BX | 1 | - | 100 mm | 280 mm | 190 mm | 0,643 kg | 5,320 l |
| Pakkauskoko 1 | BX | 8 | 6418074000446 | 563 mm | 182 mm | 413 mm | 5,205 kg | 42,319 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 100 mm |
| Korkeus | 280 mm |
| Leveys | 190 mm |
| Paino | 0,643 kg |
| Tilavuus | 5,320 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 8 |
| GTIN-koodi | 6418074000446 |
| Pituus (syvyys) | 563 mm |
| Korkeus | 182 mm |
| Leveys | 413 mm |
| Paino | 5,205 kg |
| Tilavuus | 42,319 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | Kyllä |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 3926909790 |
| Julkaisupäivämäärä | 29.09.2006 |
| Muutospäivä | 29.04.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | Kyllä |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Base | PC 2819 |
| Svenska | Undre del | PC 2819 |




