Asennuskotelo PC Ensto Cubo C - Koko 200 x 300 x 132 mm - Ensto
| Sähkönumero | 34 450 31 |
|---|---|
| Yleisnimi | Asennuskotelo PC |
| Tuotesarja | Ensto Cubo C |
| Tekninen nimi | Koko 200 x 300 x 132 mm |
| Pitkä tuotenimi | Koko 200 x 300 x 132 mm, laippa-aihiot, harmaa kansi, PC |
| GTIN-koodi | 6418677172137 |
| Toimittajan tuotekoodi | CPCF203013G |
| Toimittaja | Legrand Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Ensto |
| Tuoteryhmä | 34 Keskukset ja keskuksien osat ≥ IP34 sekä kotelot ja osat ≥ IP20 |
Ensto Cubo C -sarja sisältää laippa-aihioilla varustettuja koteloita, joiden kokoluokka vaihtelee keskisuuresta suureen. Sarjan erikoisominaisuuksiin kuuluu mahdollisuus kannen taustakiinnitykseen sekä asennusalustan tai etulevyjen kiinnitys mille korkeudella tahansa kätevien hissipalojen ansiosta.
...
| ETIM-luokka | Kotelo/keskuskaappi (EC000261) |
|---|---|
| Leveys (mm) | 200 |
| Korkeus (mm) | 300 |
| Syvyys (mm) | 132 |
| Materiaali | muovi (EV000139) |
| Pintamateriaali | käsittelemätön (EV006034) |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| RAL-numero | 7035 |
| Varustettu asennuslevyllä | Ei |
| Asennuslevyn asennussyvyys aseteltavissa | Kyllä |
| Lukkojen lukumäärä | 0 |
| Uppoasennukseen | Ei |
| Pylväskiinnitys | Ei |
| Ovien lukumäärä | 0 |
| Sopii metriseen järjestelmään | Ei |
| Viistokatto | Ei |
| EMC-versio | Ei |
| Iskunkestävyysluokka | IK08 (EV006814) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP67 (EV006423) |
| Ikkunallisella ovella | Ei |
| Tuulettavalla ovella | Ei |
| Takaovella | Ei |
| Materiaalin laatu | muu (EV000154) |
| Irrallinen | Ei |
| Lattialle asennettava seinämalli | Ei |
| Seinäasennus | Kyllä |
| Kulmamalli | Ei |
| Tilapäisasennus | Ei |
| Yhteenkytkettävissä | Kyllä |
| Ovella | Ei |
| Kansikappaleella | Kyllä |
| Läpinäkyvä kansi | Ei |
| Läpivientireikien määrä | 0 |
| Läpilyöntiaihio | Kyllä |
| Soveltuu ulkokäyttöön | Kyllä |
| Seinäkiinnitys mahdollista | Kyllä Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2532867 |
| Sähkönumero NO | 2510822 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6418677172137 |
| Toimittajan tuotekoodi | CPCF203013G |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kotelo/keskuskaappi (EC000261) |
| Pituus (syvyys) | 132 mm |
|---|---|
| Korkeus | 300 mm |
| Leveys | 200 mm |
| Paino | 1,349 kg |
| Tilavuus | 7,920 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 331 mm | 152 mm | 231 mm | 1,518 kg | 11,622 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | - | 12 | - | 1 200 mm | 302 mm | 800 mm | 38,216 kg | 289,920 l |
| Pakkauskoko 4 | - | 72 | - | 1 200 mm | 1 062 mm | 800 mm | 129,296 kg | 1 019,520 l |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 331 mm |
| Korkeus | 152 mm |
| Leveys | 231 mm |
| Paino | 1,518 kg |
| Tilavuus | 11,622 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 12 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 302 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 38,216 kg |
| Tilavuus | 289,920 l |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 72 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 062 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 129,296 kg |
| Tilavuus | 1 019,520 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 7.79 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | LGRP-01806-V01.01-EN |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 1.82238 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 01.12.2028 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | EE |
| Tullinimike | 85381000 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.10.1998 |
| Muutospäivä | 05.03.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Mounting enclosure PC | 200 x 300 x 132 mm |
| Svenska | Installations kapsling PC | Storlek 200 x 300 x 132 mm |






