Moduulikotelo pinta PS Mini-Pragma - Mini Pragma pinta 6mod 1r sav - Schneider Electric
| Sähkönumero | 34 476 08 |
|---|---|
| Yleisnimi | Moduulikotelo pinta PS |
| Tuotesarja | Mini-Pragma |
| Tekninen nimi | Mini Pragma pinta 6mod 1r sav |
| Pitkä tuotenimi | Mini Pragma pinta 6mod 1riv savu PEjaN |
| GTIN-koodi | 3606480147869 |
| Toimittajan tuotekoodi | MIP12106T |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 34 Keskukset ja keskuksien osat ≥ IP34 sekä kotelot ja osat ≥ IP20 |
Mini Pragma modulaariset sähkökaapit
Modulaariset sähkökaapit, muovia, uppo- tai pinta-asenteiset, 50 ... 63 A:
Modulaariset sähkökaapit, muovia, uppo- tai pinta-asenteiset, 50 ... 63 A:
- 1 ... 3 riviä
- 4 ... 36 moduulia
- Läpinäkyvä sävytetty tai valkoinen ovi
- Uppoasenteiset: 5 väriä (valkoinen, norsunluu, sumunharmaa, pistaasi, granaatti)
- Liitinryhmillä tai ilman
- Valoilmaisin
- Lukko
- Tyylikäs kaappi, joka sopii hyvin asuintiloihin ja on yhtenäinen kytkentälaitteiden kanssa.
- Sähköurakoitsijan työtä helpottamaan rakennettu kaappi.
- Täydellinen sähköratkaisu asuintiloihin.
- Asunnot, hotellihuoneet, pienet yritykset:
- Mini Pragma, sähköasennuksen ydin kytkentälaitteisiin sopivia suojaus- ja ohjauslaitteita varten
Mini Pragma modulaariset sähkökaapit
Modulaariset sähkökaapit, muovia, uppo- tai pinta-asenteiset, 50 ... 63 A:
Modulaariset sähkökaapit, muovia, uppo- tai pinta-asenteiset, 50 ... 63 A:
- 1 ... 3 riviä
- 4 ... 36 moduulia
- Läpinäkyvä sävytetty tai valkoinen ovi
- Uppoasenteiset: 5 väriä (valkoinen, norsunluu, sumunharmaa, pistaasi, granaatti)
- Liitinryhmillä tai ilman
- Valoilmaisin
- Lukko
- Tyylikäs kaappi, joka sopii hyvin asuintiloihin ja on yhtenäinen kyt...
| ETIM-luokka | Kotelo pienjännitetuotteille (EC000214) |
|---|---|
| Asennustapa | pinta-asennus (EV000384) |
| Rivien lukumäärä | 1 |
| Leveys (moduulipaikkojen määrä) | 6 |
| Suojuksen tyyppi | ovi (EV004216) |
| Kannen muoto | suljettu (EV000116) |
| Läpinäkyvä kansi/ovi | Kyllä |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Korkeus (mm) | 198 |
| Leveys (mm) | 160 |
| Syvyys (mm) | 95 |
| Sisäsyvyys (mm) | 74 |
| DIN-kisko | Kyllä |
| Varustettu asennuslevyllä | Ei |
| Laajennusmahdollisuus | Ei |
| EMC-versio | Ei |
| Väri | valkoinen (EV000202) |
| RAL-numero | 9003 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP40 (EV006415) |
| Lukolla | Ei |
| Lukitus/kiinnitys | muu (EV000154) |
| Maadoitusliitinlohko | Kyllä |
| Nollajohtoliitinlohko | Kyllä |
| Signaalinläpäisevä ovi | Kyllä |
| Oven tyyppi | yksinkertainen (EV000426) |
| Sinetöitävissä | Ei |
| N-erotinliuskalla | Ei |
| Pistorasiapaikkojen määrä | 0 |
| UV:n kestävä | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2288008 |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | c0c3295f-f48e-48e7-befa-a461f747306f |
| GTIN-koodi | 3606480147869 |
| Toimittajan tuotekoodi | MIP12106T |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kotelo pienjännitetuotteille (EC000214) |
| Pituus (syvyys) | 95 mm |
|---|---|
| Korkeus | 198 mm |
| Leveys | 160 mm |
| Paino | - |
| Tilavuus | 3,010 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3606480147869 | 200 mm | 95 mm | 160 mm | 0,495 kg | 3,040 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 18 | 13606480147866 | 600 mm | 300 mm | 400 mm | 9,756 kg | 72,000 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 288 | 73606480147868 | 1 200 mm | 1 190 mm | 800 mm | 168,000 kg | 1 142,400 l |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3606480147869 |
| Pituus (syvyys) | 200 mm |
| Korkeus | 95 mm |
| Leveys | 160 mm |
| Paino | 0,495 kg |
| Tilavuus | 3,040 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 18 |
| GTIN-koodi | 13606480147866 |
| Pituus (syvyys) | 600 mm |
| Korkeus | 300 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Paino | 9,756 kg |
| Tilavuus | 72,000 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 288 |
| GTIN-koodi | 73606480147868 |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 190 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 168,000 kg |
| Tilavuus | 1 142,400 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 12.9230419611 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 1.3172033939 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | 0.8352238947 |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN50693:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | SCHN-01390-V01.01-EN |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 01.05.2030 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 18 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | IT |
| Tullinimike | 8538100000 |
| Julkaisupäivämäärä | 03.07.2013 |
| Muutospäivä | 10.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Module enclosure surface | Mini Pragma surface 6m 1r t |
| Svenska | Modulkapsling yt | Mini Pragma ytmont. 6m 1r t |






