Moduulikotelo uppo Fe Pragma - Pragma uppo 24mod 2riv PEjaN - Schneider Electric
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
34 476 94
Arkistoitu 29.08.2023 |
|---|---|
| Yleisnimi | Moduulikotelo uppo Fe |
| Tuotesarja | Pragma |
| Tekninen nimi | Pragma uppo 24mod 2riv PEjaN |
| Pitkä tuotenimi | Pragma uppo 24mod 2riv PEjaN |
| GTIN-koodi | 3303432388751 |
| Toimittajan tuotekoodi | PRA40224 |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 34 Keskukset ja keskuksien osat ≥ IP34 sekä kotelot ja osat ≥ IP20 |
Pragma moduulikotelot
Täydellinen valikoima 13/18/24 moduulin
Täydellinen valikoima 13/18/24 moduulin
- pinta-asenteisia kaappeja: metalli/teknomuovi
- 13 ... 18 moduulia 63 ... 125 A
- 24 moduulia 125 ... 160 A loppukäyttäjän liittymällä
- upotettavat mallit: teknomuovi
- 13 ... 18 moduulia 63 ... 125 A
- 24 moduulia 125 ... 160 A
- Uudessa Pragmassa yhdistyvät paras ergonomia asentajille, tyylikäs muotoilu ja vankka rakenne.
- Siihen sopii täydellisen oikea ratkaisu, jossa käytetään toisiinsa sopivia Merlin Gerin -tuotteita.
- Se tekee asentamisesta yksinkertaisempaa ja antaa asiakkaalle joustavuutta.
- Julkiset rakennukset, tasokkaat asunnot
Pragma moduulikotelot
Täydellinen valikoima 13/18/24 moduulin
Täydellinen valikoima 13/18/24 moduulin
- pinta-asenteisia kaappeja: metalli/teknomuovi
- 13 ... 18 moduulia 63 ... 125 A
- 24 moduulia 125 ... 160 A loppukäyttäjän liittymällä
- upotettavat mallit: teknomuovi
- 13 ... 18 moduulia 63 ... 125 A
- 24 moduulia 125 ... 160 A
- Uudessa Pragmassa yhdistyvät paras ergonomia asentajille, tyylikäs muotoilu ja vankka rakenne.
- Siihen sopi...
| ETIM-luokka | Kotelo pienjännitetuotteille (EC000214) |
|---|---|
| Asennustapa | uppoasennus (EV000383) |
| Rivien lukumäärä | 2 |
| Leveys (moduulipaikkojen määrä) | 24 |
| Suojuksen tyyppi | kansi (EV001012) |
| Kannen muoto | aukolla (EV009916) |
| Läpinäkyvä kansi/ovi | Ei |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Korkeus (mm) | 480 |
| Leveys (mm) | 610 |
| Syvyys (mm) | 30 |
| Upotussyvyys (mm) | 95 |
| Sisäsyvyys (mm) | 93 |
| DIN-kisko | Ei |
| Varustettu asennuslevyllä | Ei |
| Laajennusmahdollisuus | Ei |
| EMC-versio | Ei |
| Väri | harmaa (EV000270) |
| RAL-numero | 7004 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP30 (EV006410) |
| Lukolla | Ei |
| Lukitus/kiinnitys | muu (EV000154) |
| Kannen tyyppi | suljettu (EV000116) Poistettu |
| Läpinäkyvä kansi/suoja | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 2236409 |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3303432388751 |
| Toimittajan tuotekoodi | PRA40224 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kotelo pienjännitetuotteille (EC000214) |
| Pituus (syvyys) | 30 mm |
|---|---|
| Korkeus | 480 mm |
| Leveys | 610 mm |
| Paino | - |
| Tilavuus | 8,784 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3303432388751 | 650 mm | 155 mm | 540 mm | 9,800 kg | 54,405 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 18 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3303432388751 |
| Pituus (syvyys) | 650 mm |
| Korkeus | 155 mm |
| Leveys | 540 mm |
| Paino | 9,800 kg |
| Tilavuus | 54,405 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 18 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 52.196 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 18 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | IT |
| Tullinimike | 8538100000 |
| Julkaisupäivämäärä | 03.07.2013 |
| Muutospäivä | 30.08.2023 |
| Arkistointipäivä | 29.08.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Module enclosure recess Fe | Pragma flush 24mod 2row PE+N |
| Svenska | Modulkapsling infälld Fe | Pragma infäl. 24mod 2rad PE+N |

