Pistorasiakeskus - 80A pistorasiakeskus IP44 - Finnparttia
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 34 640 81 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pistorasiakeskus |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 80A pistorasiakeskus IP44 |
| Pitkä tuotenimi | 80A pistorasiakeskusI P44 TPK80S |
| GTIN-koodi | 6410034640815 |
| Toimittajan tuotekoodi | TPK80S |
| Toimittaja | Finnparttia Oy verified |
| Tuotemerkki | Finnparttia |
| Tuoteryhmä | 34 Keskukset ja keskuksien osat ≥ IP34 sekä kotelot ja osat ≥ IP20 |
Pistorasiakeskus. IP 44. Kosteantilan pinta-asennukseen. Sisältää kaapeleiden läpivientitiivisteet. Keskuksessa olevat 16 ja 32 A voima- ja sukopistorasiat on suojattu 30 mA vikavirtasuojakytkimellä ja 63 A rasia on suojattu 300 mA vikavirtasuojakytkimellä. Isommissa keskuksissa on tyhjää varatilaa lisäyksiä varten esim. valaistusryhmille. Keskuksen kaikki pistorasiat on suojattu pistorasiakohtaisilla automaattisulakkeilla. Keskukset ovat Suomessa valmistettuja ja niiden pääkomponentit ovat GE:n valmistamia. Keskuksessa valmiina 95 mm² AL/CU ketjutusliittimet
Pääkytkin 3x80ASyöttö max 95 mm²Pistorasiamäärät 3 kpl 2-osaista sukoa, 2 kpl 16 A voimavirta, 2 kpl 32 A voimavirta ja 1 kpl 63 A voimavirtaVikavirtasuojien määrä 2 kpl
Pääkytkin 3x80ASyöttö max 95 mm²Pistorasiamäärät 3 kpl 2-osaista sukoa, 2 kpl 16 A voimavirta, 2 kpl 32 A voimavirta ja 1 kpl 63 A voimavirtaVikavirtasuojien määrä 2 kpl
Pistorasiakeskus. IP 44. Kosteantilan pinta-asennukseen. Sisältää kaapeleiden läpivientitiivisteet. Keskuksessa olevat 16 ja 32 A voima- ja sukopistorasiat on suojattu 30 mA vikavirtasuojakytkimellä ja 63 A rasia on suojattu 300 mA vikavirtasuojakytkimellä. Isommissa keskuksissa on tyhjää varatilaa lisäyksiä varten esim. valaistusryhmille. Keskuksen kaikki pistorasiat on suojattu pistorasiakohtaisilla automaattisulakkeilla. Keskukset ovat Suomessa valmistettuja ja niiden pääkomponent...
Tuotteella ei ole ETIM-luokkaa
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2462 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410034640815 |
| Toimittajan tuotekoodi | TPK80S |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | - |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 650 mm | 450 mm | 300 mm | 21,000 kg | 87,750 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 650 mm |
| Korkeus | 450 mm |
| Leveys | 300 mm |
| Paino | 21,000 kg |
| Tilavuus | 87,750 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | - |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | - |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 06.06.2007 |
| Muutospäivä | 29.07.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Socket-outlet centre | - |
| Svenska | Uttagscentral | - |


