Latausasema peruslataus ElektrA - A5636-AA-001 - HARJU ELEKTER
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 35 023 61 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 34 311 65 |
| Yleisnimi | Latausasema peruslataus |
| Tuotesarja | ElektrA |
| Tekninen nimi | A5636-AA-001 |
| Pitkä tuotenimi | OCPP Latausasema 22 / 11 kW Type 2 latauspistorasia + Supersuko |
| GTIN-koodi | 6430081130558 |
| Toimittajan tuotekoodi | A5636-AA-001 |
| Toimittaja | Harju Elekter Oy |
| Tuotemerkki | HARJU ELEKTER |
| Tuoteryhmä | 35 Liikennevälineiden lataustuotteet |
ElektrA - Uuden sukupolven lataus- ja lämmitysrasiamallisto vastaa sähköisen liikenteen kasvaviin tarpeisiin kohteen laajuudesta riippumatta! Laadukkaan, kotimaisen ja modernin tuoteperheen kehityksessä on hyödynnetty yli kymmenen vuoden kokemuksemme sähköauton latausratkaisujen suunnittelusta ja valmistuksesta. ElektrA tarjoaa vaihtoehtoja kaikkiin tarpeisiin aina yksittäisistä latausasemista suuriin latauskenttiin saakka.
Tekniset tiedot:
Latausteho: 22 kW / 11 kW*
Käyttäjämäärä: 2
Asennustapa: Pylväs ja seinä (lisävaruste)
IP-luokka: IP 44
IK-luokka: IK 10
Vikavirtasuoja: A +DC
Latausvirta: 32 A
Jännite: 400 VAC 50 Hz
Ulostulot vasen: Type 2 latauspistorasia ja supersuko
Ulostulot oikea: Type 2 latauspistorasia ja supersuko
Energian mittaus: Kyllä (MID)
Tietoliikenneyhteys: Langallinen tai langaton (optio)
Vaiheet: 3
*Asemalla 2 käyttäjää, latausteho rajoittuu 11 kW
Tekniset tiedot:
Latausteho: 22 kW / 11 kW*
Käyttäjämäärä: 2
Asennustapa: Pylväs ja seinä (lisävaruste)
IP-luokka: IP 44
IK-luokka: IK 10
Vikavirtasuoja: A +DC
Latausvirta: 32 A
Jännite: 400 VAC 50 Hz
Ulostulot vasen: Type 2 latauspistorasia ja supersuko
Ulostulot oikea: Type 2 latauspistorasia ja supersuko
Energian mittaus: Kyllä (MID)
Tietoliikenneyhteys: Langallinen tai langaton (optio)
Vaiheet: 3
*Asemalla 2 käyttäjää, latausteho rajoittuu 11 kW
ElektrA - Uuden sukupolven lataus- ja lämmitysrasiamallisto vastaa sähköisen liikenteen kasvaviin tarpeisiin kohteen laajuudesta riippumatta! Laadukkaan, kotimaisen ja modernin tuoteperheen kehityksessä on hyödynnetty yli kymmenen vuoden kokemuksemme sähköauton latausratkaisujen suunnittelusta ja valmistuksesta. ElektrA tarjoaa vaihtoehtoja kaikkiin tarpeisiin aina yksittäisistä latausasemista suuriin latauskenttiin saakka.
Tekniset tiedot:
Latausteho: 22 kW / 11...
Tekniset tiedot:
Latausteho: 22 kW / 11...
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
|---|
Tuotteella ei ole ETIM-tietoja
| UNSPSC-koodi | 39121103 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2483 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6430081130558 |
| Toimittajan tuotekoodi | A5636-AA-001 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
| Pituus (syvyys) | 200 mm |
|---|---|
| Korkeus | 649 mm |
| Leveys | 250 mm |
| Paino | 15,000 kg |
| Tilavuus | 32,450 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 250 mm | 600 mm | 200 mm | 18,000 kg | 30,000 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 250 mm |
| Korkeus | 600 mm |
| Leveys | 200 mm |
| Paino | 18,000 kg |
| Tilavuus | 30,000 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 04.01.2023 |
| Muutospäivä | 26.05.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Recharging station | - |
| Svenska | Laddstation | - |

