Kuormanhallintayksikkö - ZM000780 - Zaptec
| Sähkönumero | 35 033 02 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kuormanhallintayksikkö |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | ZM000780 |
| Pitkä tuotenimi | Zaptec Sense |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | ZM000780 |
| Toimittaja | Sparkli Oy |
| Tuotemerkki | Zaptec |
| Tuoteryhmä | 35 Liikennevälineiden lataustuotteet |
Sähköpääkeskukseen asennettava kuormanhallintayksikkö, joka säätää autonlatausyksikköä automaattisesti tilojen kulutuksen mukaisesti. Se estää ylikuormituksen ja sulakkeiden laukeamisen ajoneuvon lataamisen yhteydessä. Toimii yhdessä Zaptec Portal- sovelluksen kanssa.
Asennuspakettiin kuuluu Zaptec Sense, kommunikaatiokaapeli sähkökeskusta varten sekä asennusohjeet.
Asennetaan sähkökeskuksen yhteyteen. Vain sisäkäyttöön.
Yhteydet
Asennuspakettiin kuuluu Zaptec Sense, kommunikaatiokaapeli sähkökeskusta varten sekä asennusohjeet.
Asennetaan sähkökeskuksen yhteyteen. Vain sisäkäyttöön.
Yhteydet
- Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n (2.4 GHz)
- Bluetooth Bluetooth V4.2 (BLE)
- Ethernet ISO/IEEE 802.3u/az(10/100 Mb/s)
- Modbus 9.6 kb/s
Sähköpääkeskukseen asennettava kuormanhallintayksikkö, joka säätää autonlatausyksikköä automaattisesti tilojen kulutuksen mukaisesti. Se estää ylikuormituksen ja sulakkeiden laukeamisen ajoneuvon lataamisen yhteydessä. Toimii yhdessä Zaptec Portal- sovelluksen kanssa.
Asennuspakettiin kuuluu Zaptec Sense, kommunikaatiokaapeli sähkökeskusta varten sekä asennusohjeet.
Asennetaan sähkökeskuksen yhteyteen. Vain sisäkäyttöön.
Yhteydet
Asennuspakettiin kuuluu Zaptec Sense, kommunikaatiokaapeli sähkökeskusta varten sekä asennusohjeet.
Asennetaan sähkökeskuksen yhteyteen. Vain sisäkäyttöön.
Yhteydet
- ...
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausaseman tarvikkeet/varaosat (EC002884) |
|---|---|
| Tarvikkeen/varaosan tyyppi | asennussarja (EV001398) |
| Lisätarvike | Kyllä |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | - |
| Toimittajan tuotekoodi | ZM000780 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausaseman tarvikkeet/varaosat (EC002884) |
| Pituus (syvyys) | 25 mm |
|---|---|
| Korkeus | 58 mm |
| Leveys | 58 mm |
| Paino | 0,097 kg |
| Tilavuus | 0,084 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 70 mm | 135 mm | 135 mm | 0,100 kg | 1,276 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 70 mm |
| Korkeus | 135 mm |
| Leveys | 135 mm |
| Paino | 0,100 kg |
| Tilavuus | 1,276 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | NO |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 20.01.2023 |
| Muutospäivä | 09.02.2023 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Load management device | - |
| Svenska | Laststyrning utrustning | - |

