Latausasema peruslataus - go-e Charger PRO CABLE - Go-e
| Sähkönumero | 35 146 02 |
|---|---|
| Yleisnimi | Latausasema peruslataus |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | go-e Charger PRO CABLE |
| Pitkä tuotenimi | go-e Charger PRO CABLE, MID, 4G, 6M kaapeli |
| GTIN-koodi | 9120087412266 |
| Toimittajan tuotekoodi | CH-PRO-CABLE-001 |
| Toimittaja | Nordic Plug Oy |
| Tuotemerkki | Go-e |
| Tuoteryhmä | 35 Liikennevälineiden lataustuotteet |
go-e Charger PRO CABLE tarjoaa kaikki go-e-latausasemilta tuttuja älykkäitä ominaisuuksia, kuten aurinkosähkön ylijäämälatauksen tai latauksen joustavilla sähkötariffeilla. MID hyväksytty ja energiamittari. Latausasema mahdollistaa myös tiedonsiirron yleisimpien tietoliikenneliitäntöjen kautta ja on ISO 15118 -standardin mukaisesti V2X-valmis* ja Plug&Charge-valmis*. Laturi voidaan asentaa ja ottaa käyttöön hetkessä, vaikka latausasemia olisi samanaikaisesti suuri määrä. Se on skaalautuva kuormituksen tasauksen ja avointen liitäntöjen ansiosta, ja nopea asennus on taattu nerokkaan seinäkiinnikkeen ansiosta, johon latausyksikkö tarvitsee vain kiinnittää. Asennuksen taustajärjestelmän ansiosta suuri määrä laitteita voidaan asentaa hyvin lyhyessä ajassa. Go-e Charger PRO CABLE -laitteessa on kiinteästi liitetty 6 metrin latauskaapeli, jossa on tyypin 2 pistoke.
go-e Charger PRO CABLE tarjoaa kaikki go-e-latausasemilta tuttuja älykkäitä ominaisuuksia, kuten aurinkosähkön ylijäämälatauksen tai latauksen joustavilla sähkötariffeilla. MID hyväksytty ja energiamittari. Latausasema mahdollistaa myös tiedonsiirron yleisimpien tietoliikenneliitäntöjen kautta ja on ISO 15118 -standardin mukaisesti V2X-valmis* ja Plug&Charge-valmis*. Laturi voidaan asentaa ja ottaa käyttöön hetkessä, vaikka latausasemia olisi samanaikaisesti suuri määrä....
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
|---|
Tuotteella ei ole ETIM-tietoja
| UNSPSC-koodi | 39121103 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2483 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 9120087412266 |
| Toimittajan tuotekoodi | CH-PRO-CABLE-001 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Sähköisen liikenteen latausasema (EC002883) |
| Pituus (syvyys) | 99 mm |
|---|---|
| Korkeus | 297 mm |
| Leveys | 186 mm |
| Paino | 5,250 kg |
| Tilavuus | 5,469 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 9120087412266 | 99 mm | 297 mm | 186 mm | 5,250 kg | 5,469 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 9120087412266 |
| Pituus (syvyys) | 99 mm |
| Korkeus | 297 mm |
| Leveys | 186 mm |
| Paino | 5,250 kg |
| Tilavuus | 5,469 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | AT |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 17.02.2025 |
| Muutospäivä | 17.02.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | EV Charging Station | go-e Charger PRO CABLE |
| Svenska | Laddstation | go-e Charger PRO CABLE |

