Turvakytkin vipu SA - SA 316 DV 3x16A 7,5kW IP54 - Norwesco
| Sähkönumero | 36 052 01 |
|---|---|
| Yleisnimi | Turvakytkin vipu |
| Tuotesarja | SA |
| Tekninen nimi | SA 316 DV 3x16A 7,5kW IP54 |
| Pitkä tuotenimi | Turvakytkin vedonpoistimilla ja kalvoläpivienneillä. Sivusta väännettävä 3-napainen, 16A, 500V, 7,5kW, IP54. Valmistettu polykarbonaatista. Väri valkoinen. |
| GTIN-koodi | 7394438051103 |
| Toimittajan tuotekoodi | 305110 |
| Toimittaja | Norwesco AB verified |
| Tuotemerkki | Norwesco |
| Tuoteryhmä | 36 Tehokytkimet ja -katkaisijat |
Turvakytkin 3x16A 7,5kW kalvotiivisteillä ja vedonpoistimilla IP54 valkoinen polykarbonaattikotelo
IEC 60947-2 standardin täyttävä koteloitu turvakytkin käytettäväksi myös kuormankytkimenä ja erottimena missä niin vaaditaan. Turvakytkin merkintä erillisenä tarrana joka kiinnitetään kanteen kun kytkintä käytetään turvakytkimenä. Kytkin soveltuu siis myös käytettäväksi kuormankytkimenä. Sivusta väännettävä lukittava vipu.
Kotelon ylä- ja alaosassa on kolme kalvoläpivientiä, erillisiä holkkitiivisteitä ei tarvita. Sisällä vedonpoistimet kaapelien kiinnittämiseksi. Väri valkoinen.
IEC 60947-2 standardin täyttävä koteloitu turvakytkin käytettäväksi myös kuormankytkimenä ja erottimena missä niin vaaditaan. Turvakytkin merkintä erillisenä tarrana joka kiinnitetään kanteen kun kytkintä käytetään turvakytkimenä. Kytkin soveltuu siis myös käytettäväksi kuormankytkimenä. Sivusta väännettävä lukittava vipu.
Kotelon ylä- ja alaosassa on kolme kalvoläpivientiä, erillisiä holkkitiivisteitä ei tarvita. Sisällä vedonpoistimet kaapelien kiinnittämiseksi. Väri valkoinen.
- Kotelo valmistettu iskunkestävästä polykarbonaatista
- Napojen lukumäärä 3+N+PE
- PE- ja N-kiskot sisältyvät
- Normien mukaiset merkintätarrat sisältyvät
- Nimellisvirta 16A AC23A, 500V
- Nimellisteho 7,5kW 400V jännitteellä
- Kotelointiluokka IP54
- Johtimien suurin poikkipinta-ala 6mm²
- Kaapelien läpiviennit 6x16mm
- Kotelon koko 86x128x54mm (LxKxS)
Turvakytkin 3x16A 7,5kW kalvotiivisteillä ja vedonpoistimilla IP54 valkoinen polykarbonaattikotelo
IEC 60947-2 standardin täyttävä koteloitu turvakytkin käytettäväksi myös kuormankytkimenä ja erottimena missä niin vaaditaan. Turvakytkin merkintä erillisenä tarrana joka kiinnitetään kanteen kun kytkintä käytetään turvakytkimenä. Kytkin soveltuu siis myös käytettäväksi kuormankytkimenä. Sivusta väännettävä lukittava vipu.
Kotelon ylä...
IEC 60947-2 standardin täyttävä koteloitu turvakytkin käytettäväksi myös kuormankytkimenä ja erottimena missä niin vaaditaan. Turvakytkin merkintä erillisenä tarrana joka kiinnitetään kanteen kun kytkintä käytetään turvakytkimenä. Kytkin soveltuu siis myös käytettäväksi kuormankytkimenä. Sivusta väännettävä lukittava vipu.
Kotelon ylä...
| ETIM-luokka | Kuormanerotin (EC000216) |
|---|---|
| Käyttö pääkytkimenä | Kyllä |
| Käyttö huoltokytkimenä | Kyllä |
| Käyttö turvakytkimenä | Kyllä |
| Toiminta kuin hätä-seis -asennuksella | Ei |
| Käyttö suunnanvaihtokytkimenä | Ei |
| Maksimi nimellinen käyttöjännite Ue AC (V) | 500 |
| Mitoituskäyttöjännite (V) | 400 - 500 |
| Mitoitettu jatkuva virta Iu (A) | 16 |
| Mitoitettu jatkuva virta AC-21, 400 V (A) | 16 |
| Mitoitusteho AC-3, 400 V (kW) | 7,5 |
| Mitoitusteho AC-23, 400 V (kW) | 7,5 |
| Katkaisuteho 400 V (kW) | 7,5 |
| Nimellinen ehdollinen oikosulkuvirta (Iq) (kA) | 10 |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Apukoskettimien lukumäärä (avautuva kosketin) | 0 |
| Apukoskettimien lukumäärä (sulkeutuva kosketin) | 0 |
| Apu- ja vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 |
| Moottoriohjain valittavissa | Ei |
| Sisäänrakennettu moottoriohjain | Ei |
| Alijännitelaukaisija valittavissa | Ei |
| Laitteen rakenne | koko laite kotelossa (EV009311) |
| Sopii etulevyasennukseen nelikulmaiselle reiälle | Ei |
| Sopii etulevykiinnityskeskiöksi | Ei |
| Sopii keskusasennukseen | Ei |
| Sopii väliasennukseen | Ei |
| Ohjauselementin väri | harmaa (EV000270) |
| Ohjauselementin tyyppi | vipu (EV000421) |
| Lukittavissa | Kyllä |
| Päävirtapiirin liitäntätapa | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Kotelointiluokka (IP), edestä | IP54 (EV006419) |
| Kytkinten määrä | 1 |
| Mitoitettu jatkuva virta AC-23, 400 V (A) | 16 |
| Esiasennettu kaapelointi | Ei |
| Leveys (mm) | 86 |
| Korkeus (mm) | 128 |
| Syvyys (mm) | 54 |
| Lattia asennus | Ei |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Version as switch disconnector compact | Kyllä Poistettu |
| Rated operation power at AC-3, 400 V (kW) | 7,5 Poistettu |
| Sopii lattia-asennukseen | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2311 , S2321 , S2339 , S2551 |
| RYTJ-koodi | T-SAH-04-01-002 - Turvakytkin |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7394438051103 |
| Toimittajan tuotekoodi | 305110 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Kuormanerotin (EC000216) |
| Pituus (syvyys) | 86 mm |
|---|---|
| Korkeus | 128 mm |
| Leveys | 54 mm |
| Paino | 0,280 kg |
| Tilavuus | 0,594 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 110 mm | 132 mm | 55 mm | 0,280 kg | 0,799 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 110 mm |
| Korkeus | 132 mm |
| Leveys | 55 mm |
| Paino | 0,280 kg |
| Tilavuus | 0,799 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 85365O15 |
| Julkaisupäivämäärä | 14.11.2008 |
| Muutospäivä | 21.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Safety switch | SA316DV 3x16A 500V 7,5kW IP54 |
| Svenska | Säkerhetsbrytare | SA316DV 3x16A 500V 7,5kW IP54 |







