Väännin - HZC001 k.kytk. 20-250A - Hager
| Sähkönumero | 36 375 14 |
|---|---|
| Yleisnimi | Väännin |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | HZC001 k.kytk. 20-250A |
| Pitkä tuotenimi | Vääntökahva kuormankytkimille 20-250A, musta |
| GTIN-koodi | 3250613362539 |
| Toimittajan tuotekoodi | HZC001 |
| Toimittaja | UTU Oy verified |
| Tuotemerkki | Hager |
| Tuoteryhmä | 36 Tehokytkimet ja -katkaisijat |
Väännin kuormakytkimille 20-250A
...
| ETIM-luokka | Oviväännin (EC000230) |
|---|---|
| Jatkoakselilla | Ei |
| Ovilukolla | Kyllä |
| Lukittava | Kyllä |
| Kahvalla punainen/keltainen | Ei |
| UNSPSC-koodi | 26121630 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222 , S2228 , S2311 , S2321 , S2339 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 3250613362539 |
| Toimittajan tuotekoodi | HZC001 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Oviväännin (EC000230) |
| Pituus (syvyys) | 108 mm |
|---|---|
| Korkeus | 48 mm |
| Leveys | 78 mm |
| Paino | 0,158 kg |
| Tilavuus | 0,404 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | - | 1 | - | 108 mm | 48 mm | 78 mm | 0,210 kg | 0,404 l |
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 108 mm | 78 mm | 48 mm | 0,219 kg | 0,404 l |
| Pakkauskoko 2 | BX | 15 | - | 170 mm | 51 mm | 153 mm | 0,210 kg | 1,327 l |
| Pakkauskoko 3 | BX | 15 | - | 374 mm | 224 mm | 315 mm | 3,590 kg | 26,389 l |
| Pakkauskoko 4 | PX-EUR | 360 | - | 1 200 mm | 1 046 mm | 800 mm | 109,160 kg | 1 004,160 l |
Pakkauskoko 0
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 108 mm |
| Korkeus | 48 mm |
| Leveys | 78 mm |
| Paino | 0,210 kg |
| Tilavuus | 0,404 l |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 108 mm |
| Korkeus | 78 mm |
| Leveys | 48 mm |
| Paino | 0,219 kg |
| Tilavuus | 0,404 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 15 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 170 mm |
| Korkeus | 51 mm |
| Leveys | 153 mm |
| Paino | 0,210 kg |
| Tilavuus | 1,327 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | BX |
|---|---|
| Koko | 15 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 374 mm |
| Korkeus | 224 mm |
| Leveys | 315 mm |
| Paino | 3,590 kg |
| Tilavuus | 26,389 l |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | PX-EUR |
|---|---|
| Koko | 360 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 046 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 109,160 kg |
| Tilavuus | 1 004,160 l |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | ENISO14025:2010 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | N/A |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | 6.329 |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Ei |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | TN |
| Tullinimike | 39269097 |
| Julkaisupäivämäärä | 03.08.2011 |
| Muutospäivä | 08.02.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Handle | HZC001 f.switch 20-250A |
| Svenska | Handtag | HZC001 f.bryt. 20-250A |




