Kuormankytkin koteloitu - 2-NAP. 20A 240VAC AC-21A - ABB Smart Power
| Sähkönumero | 36 387 50 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kuormankytkin koteloitu |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 2-NAP. 20A 240VAC AC-21A |
| Pitkä tuotenimi | Muovikoteloitu valkoinen kytkin. IP67. Lukitus kolmella riippulukolla (OFF). 2 kpl muoviholkkeja M20x1.5 vakiona. |
| GTIN-koodi | 6417019667560 |
| Toimittajan tuotekoodi | ONE20M2W |
| Toimittaja | ABB Oy verified |
| Tuotemerkki | ABB Smart Power |
| Tuoteryhmä | 36 Tehokytkimet ja -katkaisijat |
| ETIM-luokka | Kuormanerotin (EC000216) |
|---|---|
| Käyttö pääkytkimenä | Kyllä |
| Käyttö huoltokytkimenä | Kyllä |
| Käyttö turvakytkimenä | Ei |
| Toiminta kuin hätä-seis -asennuksella | Ei |
| Käyttö suunnanvaihtokytkimenä | Ei |
| Mitoituskäyttöjännite (V) | 690 |
| Mitoitettu jatkuva virta Iu (A) | 20 |
| Napojen lukumäärä | 2 |
| Apukoskettimien lukumäärä (avautuva kosketin) | 0 |
| Apukoskettimien lukumäärä (sulkeutuva kosketin) | 0 |
| Apu- ja vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 |
| Moottoriohjain valittavissa | Ei |
| Sisäänrakennettu moottoriohjain | Ei |
| Alijännitelaukaisija valittavissa | Ei |
| Laitteen rakenne | koko laite kotelossa (EV009311) |
| Sopii etulevyasennukseen nelikulmaiselle reiälle | Ei |
| Sopii etulevykiinnityskeskiöksi | Ei |
| Sopii keskusasennukseen | Kyllä |
| Ohjauselementin väri | valkoinen (EV000202) |
| Ohjauselementin tyyppi | muu (EV000154) |
| Lukittavissa | Ei |
| Päävirtapiirin liitäntätapa | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Kotelointiluokka (IP), edestä | IP67 (EV006423) |
| Kytkinten määrä | 1 |
| Mitoitettu jatkuva virta AC-23, 400 V (A) | 15,2 |
| Kotelointiluokka (NEMA) | muu (EV000154) |
| Leveys (mm) | 65 |
| Korkeus (mm) | 92 |
| Syvyys (mm) | 84 |
| Lattia asennus | Ei |
| Rungon väri | muu (EV000154) |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| UNSPSC-koodi | 39122205 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222 , S2228 , S2319 , S2329 , S2339 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6417019667560 |
| Toimittajan tuotekoodi | ONE20M2W |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 1SCA138456R1001 |
| ETIM-luokka | Kuormanerotin (EC000216) |
| Pituus (syvyys) | 84 mm |
|---|---|
| Korkeus | 92 mm |
| Leveys | 65 mm |
| Paino | 0,110 kg |
| Tilavuus | 0,502 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 6417019667560 | 103 mm | 66 mm | 85 mm | 0,150 kg | 0,578 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 6417019667560 |
| Pituus (syvyys) | 103 mm |
| Korkeus | 66 mm |
| Leveys | 85 mm |
| Paino | 0,150 kg |
| Tilavuus | 0,578 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85353010 |
| Julkaisupäivämäärä | 19.01.2016 |
| Muutospäivä | 23.04.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Load break switch in enclosure | - |
| Svenska | Lastbrytare kapslad | - |






