Vaihtokytkin - 4-nap. 160A 690V AC-22A - ABB Smart Power
| Sähkönumero | 36 416 04 |
|---|---|
| Yleisnimi | Vaihtokytkin |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 4-nap. 160A 690V AC-22A |
| Pitkä tuotenimi | 4-nap. 160A 690V AC-22A, I - I+II - II. Akseli + väännin vakiona. Sisältää akselin OXP6X161 (sno 3659031) ja vääntimen OHB65J6E65 (sno 3641868). Erikseen on hankittava liitinsuoja OTS250G1L/4 (sno 3659048) tai OTS250G1S/4 (sno 3659049) |
| GTIN-koodi | 6417019399379 |
| Toimittajan tuotekoodi | OT160E13CLP |
| Toimittaja | ABB Oy verified |
| Tuotemerkki | ABB Smart Power |
| Tuoteryhmä | 36 Tehokytkimet ja -katkaisijat |
ABB:n vaihtokytkin. Luotettava kaikissa olosuhteissa.
...
| ETIM-luokka | Kuormanerotin (EC000216) |
|---|---|
| Käyttö pääkytkimenä | Kyllä |
| Käyttö huoltokytkimenä | Kyllä |
| Käyttö turvakytkimenä | Ei |
| Toiminta kuin hätä-seis -asennuksella | Ei |
| Käyttö suunnanvaihtokytkimenä | Ei |
| Maksimi nimellinen käyttöjännite Ue AC (V) | 1000 |
| Mitoituskäyttöjännite (V) | 1000 |
| Mitoitettu jatkuva virta AC-21, 400 V (A) | 160 |
| Nimellinen oikosulkuvirran lyhytaikaiskestoisuus (Icw) (kA) | 8 |
| Mitoitusteho AC-23, 400 V (kW) | 90 |
| Katkaisuteho 400 V (kW) | 90 |
| Napojen lukumäärä | 4 |
| Apukoskettimien lukumäärä (avautuva kosketin) | 0 |
| Apukoskettimien lukumäärä (sulkeutuva kosketin) | 0 |
| Apu- ja vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 |
| Moottoriohjain valittavissa | Ei |
| Sisäänrakennettu moottoriohjain | Ei |
| Alijännitelaukaisija valittavissa | Ei |
| Laitteen rakenne | laitteessa plug-in-tekniikka sisäänrakennettuna (EV009212) |
| Sopii etulevyasennukseen nelikulmaiselle reiälle | Kyllä |
| Sopii etulevykiinnityskeskiöksi | Ei |
| Sopii keskusasennukseen | Kyllä |
| Sopii väliasennukseen | Ei |
| Ohjauselementin väri | musta (EV000206) |
| Lukittavissa | Kyllä |
| Päävirtapiirin liitäntätapa | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Kotelointiluokka (IP), edestä | IP20 (EV006405) |
| Kytkinten määrä | 1 |
| Mitoitettu jatkuva virta AC-23, 400 V (A) | 160 |
| Kotelointiluokka (NEMA) | 1 (EV000599) |
| Leveys (mm) | 205 |
| Korkeus (mm) | 150 |
| Syvyys (mm) | 160 |
| Rungon väri | harmaa (EV000270) |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Sopii lattia-asennukseen | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2311 , S2321 , S2339 |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6417019399379 |
| Toimittajan tuotekoodi | OT160E13CLP |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 1SCA108504R1001 |
| ETIM-luokka | Kuormanerotin (EC000216) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 4,100 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 270 mm | 185 mm | 170 mm | 4,050 kg | 8,492 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 1 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 270 mm |
| Korkeus | 185 mm |
| Leveys | 170 mm |
| Paino | 4,050 kg |
| Tilavuus | 8,492 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN50693:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 85365080 |
| Julkaisupäivämäärä | 20.05.2010 |
| Muutospäivä | 23.04.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Change-over switch | - |
| Svenska | Brytare för lägesbyte | - |





