Lämpörele Sirius - Lämpörele 3RU2116-1GB0 - Siemens
| Sähkönumero | 37 209 63 |
|---|---|
| Yleisnimi | Lämpörele |
| Tuotesarja | Sirius |
| Tekninen nimi | Lämpörele 3RU2116-1GB0 |
| Pitkä tuotenimi | CL 10, 4.5 - 6.3 A, S00 |
| GTIN-koodi | 4011209781658 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3RU2116-1GB0 |
| Toimittaja | Siemens Osakeyhtiö verified |
| Tuotemerkki | Siemens |
| Tuoteryhmä | 37 Moottorilähtökomponentit |
Ylikuormitusrele 4,5...6,3 A lämpö Moottorin suojaksi Koko S00, luokka 10 Kontaktorikiinnitys Pääpiiri: Ruuvi Apupiiri: Ruuvi Manuaalinen-Automaattinen-Reset
...
| ETIM-luokka | Lämpörele (EC000106) |
|---|---|
| Säädettävä virta-alue (A) | 4,5 - 6,3 |
| Maksimi nimellinen käyttöjännite Ue (V) | 690 |
| Asennustapa | suora kiinnitys (EV003970) |
| Päävirtapiirin liitäntätapa | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Apukoskettimien lukumäärä (avautuva kosketin) | 1 |
| Apukoskettimien lukumäärä (sulkeutuva kosketin) | 1 |
| Apu- ja vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 |
| Käynnistysluokka | luokka 10 (EV008931) |
| Nollaustoiminnon tulo | Ei |
| Automaattinen nollaus | Kyllä |
| Nollaus painikkeella | Kyllä |
| UNSPSC-koodi | 39121500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222S , S2228S |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4011209781658 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3RU2116-1GB0 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Lämpörele (EC000106) |
| Pituus (syvyys) | 106 mm |
|---|---|
| Korkeus | 52 mm |
| Leveys | 65 mm |
| Paino | 0,150 kg |
| Tilavuus | 0,358 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 4011209781658 | 106 mm | 52 mm | 65 mm | 0,130 kg | 0,358 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 4011209781658 |
| Pituus (syvyys) | 106 mm |
| Korkeus | 52 mm |
| Leveys | 65 mm |
| Paino | 0,130 kg |
| Tilavuus | 0,358 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 12 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | DE |
| Tullinimike | 85364900 |
| Julkaisupäivämäärä | 26.03.2010 |
| Muutospäivä | 11.07.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Overload relay | THERM. OVERLOAD RELAY 4.5 - 6. |
| Svenska | Överlastserelä | 4.5 - 6.3 A, S00 |






