Apukontaktori TeSys - CAD50E7, 5s+0a, 110V AC - Schneider Electric
| Sähkönumero | 37 823 24 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 38 602 98 |
| Yleisnimi | Apukontaktori |
| Tuotesarja | TeSys |
| Tekninen nimi | CAD50E7, 5s+0a, 110V AC |
| Pitkä tuotenimi | TeSys D apukontaktori, 5 sulkeutuvaa apukosketinta, 110V AC kela |
| GTIN-koodi | 3389110402933 |
| Toimittajan tuotekoodi | CAD50E7 |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 37 Moottorilähtökomponentit |
TeSys K, D, SK apukontaktorit
- Kiinnitys DIN-kiskoon
- Ohjausjänniteet: AC, DC ja pienitehontarpeinen DC
- Syöttöjännite välillä 12 - 400 V
- Kiinnitys ruuvi- tai jousiliitännällä
- Kompakti koko ja nopea kiinnitys
- Sovellukset: teollisuus, infrastruktuuri, rakentaminen jne.
...
| ETIM-luokka | Apukosketin, rele (EC000196) |
|---|---|
| Ohjauksen mitoitussyöttöjännite AC 50 Hz (V) | 48 |
| Ohjauksen mitoitussyöttöjännite AC 60 Hz (V) | 48 |
| Ohjausjännitteen tyyppi | AC (EV000460) |
| Mitoitusvirta Ie , 400 V (A) | 10 |
| Ohjausjännitepiirin liitäntätapa | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Asennustapa | DIN-kisko/ruuvi (EV010333) |
| Käyttöliittymä | Ei |
| Apukoskettimien lukumäärä (avautuva kosketin) | 0 |
| Apukoskettimien lukumäärä (sulkeutuva kosketin) | 5 |
| Ulkoiset liitynnät normaalisti kiinni NC, säädettävä viive | 0 |
| Ulkoiset liitynnät normaalisti auki NO, johtavat | 0 |
| LED-indikointi | Ei |
| Apu- ja vaihtokoskettimien lukumäärä | 0 |
| Käsikäyttöinen | Ei |
| Mitoitettu toimintavirta (A) | 10 |
| Käyttöjännite 50 Hz (V) | 690 |
| Käyttöjännite 60 Hz (V) | 690 |
| Jännitetyyppi (käyttöjännite) | AC (EV000460) |
| Mitoitettu kytkentävirta (A) | 0,005 |
| Leveys (mm) | 45 |
| Korkeus (mm) | 77 |
| Syvyys (mm) | 93 |
| Manuaalinen toimina mahdollista | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39121514 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2222S , S2228S |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 3232012 |
| Sähkönumero NO | 4176915 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | 01b882a8-e66b-458b-bbc1-a6f864bd011a |
| GTIN-koodi | 3389110402933 |
| Toimittajan tuotekoodi | CAD50E7 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Apukosketin, rele (EC000196) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 0,580 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3389110402933 | 110 mm | 50 mm | 90 mm | 0,361 kg | 0,495 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 20 | 43389110402931 | 400 mm | 150 mm | 300 mm | 7,384 kg | 18,000 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3389110402933 |
| Pituus (syvyys) | 110 mm |
| Korkeus | 50 mm |
| Leveys | 90 mm |
| Paino | 0,361 kg |
| Tilavuus | 0,495 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 20 |
| GTIN-koodi | 43389110402931 |
| Pituus (syvyys) | 400 mm |
| Korkeus | 150 mm |
| Leveys | 300 mm |
| Paino | 7,384 kg |
| Tilavuus | 18,000 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kpl |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 3.4644890398 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | 11.4131320334 |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 1.404708087 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -1.2953554727 |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN50693:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | ENVPEP1501004_V5 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | PEP |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 07.08.2028 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 18 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FR |
| Tullinimike | 8536419089 |
| Julkaisupäivämäärä | 24.09.2024 |
| Muutospäivä | 10.03.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | Kyllä |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Auxiliary contactor | Auxiliary Contactor |
| Svenska | Hjälpkontaktor | Hjälprelä 5Sl 48Vac |




