Moottorin ohj. ja suoj.yksikkö TeSys - LTMR08PBD - Schneider Electric
| Sähkönumero | 38 607 53 |
|---|---|
| Yleisnimi | Moottorin ohj. ja suoj.yksikkö |
| Tuotesarja | TeSys |
| Tekninen nimi | LTMR08PBD |
| Pitkä tuotenimi | TeSys T, Profibus DP, 0,4-8A, 24VDC |
| GTIN-koodi | 3389119404808 |
| Toimittajan tuotekoodi | LTMR08PBD |
| Toimittaja | Schneider Electric Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Schneider Electric |
| Tuoteryhmä | 38 Taajuusmuuttajat ja pehmokäynnistimet |
Tesys T -moottorinhallintajärjestelmä
TeSys T on pitkälle kehitetty moottorihallinta ja -suojausjärjestelmä. Se pystyy estämään kaikki häiriöt. Moottorista johtuva prosessin tai tuotannon keskeytys voidaan ennakoida.
Kaikille kenttäväylille avoin TeSys T voi korvata tehokkaasti kaikki aiemmin käytetyt releet.
TeSys T ratkaisu sisältää:
TeSys T:n etävalvonta ja ohjaus voidaan liittää kaikkein yleisimmin käytettyihin kenttäväyliin: Ethernet TCP/IP, Modbus, CANopen, DeviceNet, PROFIBUS DP.
Sovelluksina jatkuvan prosessin teolliset sovellukset, kuten öljy ja kaasu, kaivokset ja mineraalit, veden käsittely, metalli, sellu ja paperi, lääketeollisuus sekä moottorien älykäs hallinta: pumppaus, tuuletus, suodatus, kompressorit, sekoittimet, murskaimet ja kuljetinjärjestelmät.
TeSys T on pitkälle kehitetty moottorihallinta ja -suojausjärjestelmä. Se pystyy estämään kaikki häiriöt. Moottorista johtuva prosessin tai tuotannon keskeytys voidaan ennakoida.
Kaikille kenttäväylille avoin TeSys T voi korvata tehokkaasti kaikki aiemmin käytetyt releet.
TeSys T ratkaisu sisältää:
- kontrollerin, jossa tärkeimmät suojaus- ja valvontatoiminnot
- laajennusmoduulin, joka täydentää kontrollerin toimintoja jännitesuojauksella ja -valvonnalla
- LTMCU- ohjauspäätten valvottavien parametrien lukemista, diagnosointia ja muuttamista varten.
TeSys T:n etävalvonta ja ohjaus voidaan liittää kaikkein yleisimmin käytettyihin kenttäväyliin: Ethernet TCP/IP, Modbus, CANopen, DeviceNet, PROFIBUS DP.
Sovelluksina jatkuvan prosessin teolliset sovellukset, kuten öljy ja kaasu, kaivokset ja mineraalit, veden käsittely, metalli, sellu ja paperi, lääketeollisuus sekä moottorien älykäs hallinta: pumppaus, tuuletus, suodatus, kompressorit, sekoittimet, murskaimet ja kuljetinjärjestelmät.
Tesys T -moottorinhallintajärjestelmä
TeSys T on pitkälle kehitetty moottorihallinta ja -suojausjärjestelmä. Se pystyy estämään kaikki häiriöt. Moottorista johtuva prosessin tai tuotannon keskeytys voidaan ennakoida.
Kaikille kenttäväylille avoin TeSys T voi korvata tehokkaasti kaikki aiemmin käytetyt releet.
TeSys T ratkaisu sisältää:
TeSys T on pitkälle kehitetty moottorihallinta ja -suojausjärjestelmä. Se pystyy estämään kaikki häiriöt. Moottorista johtuva prosessin tai tuotannon keskeytys voidaan ennakoida.
Kaikille kenttäväylille avoin TeSys T voi korvata tehokkaasti kaikki aiemmin käytetyt releet.
TeSys T ratkaisu sisältää:
- kontrollerin, jossa tärkeimmät suojaus- ja valvontatoiminnot
- laajennusmoduulin, joka täy...
| ETIM-luokka | Moottorin hallintalaite (EC002572) |
|---|---|
| Mitoituskäyttövirta Ie (A) | 0,4 - 8 |
| Mitoitusjännite Ue, DC (V) | 20,4 - 26,24 |
| Virtailmaisinmoduuli | Kyllä |
| Jänniteilmaisinmoduuli | Ei |
| Kaapeliliitäntä | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Analogiatulojen lukumäärä | 0 |
| Analogialähtöjen lukumäärä | 0 |
| Kytkettävien lähtöjen lukumäärä | 5 |
| Sähköisten ulostulojen määrä | 3 |
| Lämpätilailmaisimen sisääntulo | Kyllä |
| Maasulkusuojauksen sisääntulo | Kyllä |
| Analogisen lämpötilailmaisimen sisääntulo | Kyllä |
| Ohjausvirtapiirin liitäntätapa | ruuviliitäntä (EV000415) |
| Väyläliitäntä | Profibus (EV004167) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Digitaalitulojen lukumäärä | 6 |
| Syöttöjännitteen tyyppi | DC (EV000461) |
| Syöttöjännite DC (V) | 20,4 - 26,24 |
| Leveys (mm) | 91 |
| Korkeus (mm) | 61 |
| Syvyys (mm) | 122,5 |
| Number of analogue inputs | 0 Poistettu |
| Number of analogue outputs | 0 Poistettu |
| Ohjauksen mitoitussyöttöjännite DC (V) | 24 Poistettu |
| Ohjausjännitteen tyyppi | DC (EV000461) Poistettu |
| Binääristen sisääntulojen määrä | 6 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 3231148 |
| Sähkönumero NO | 4170347 |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | dc3c9776-b2e9-4a48-bb0e-a89fce08cbb0 |
| GTIN-koodi | 3389119404808 |
| Toimittajan tuotekoodi | LTMR08PBD |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | LTMR08PBD |
| ETIM-luokka | Moottorin hallintalaite (EC002572) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 0,530 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 3389119404808 | 136 mm | 72 mm | 100 mm | 0,516 kg | 0,979 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 3389119404808 |
| Pituus (syvyys) | 136 mm |
| Korkeus | 72 mm |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 0,516 kg |
| Tilavuus | 0,979 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 18 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8537109199 |
| Julkaisupäivämäärä | 09.05.2007 |
| Muutospäivä | 17.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | Kyllä |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | - | - |
| Svenska | - | Kontrollenh Profibus 24V |




