Kalustevalaisin Alina - IP44 2,2W 200Lm 350mA 2,7K WH - Nordtronic
| Sähkönumero | 41 029 89 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kalustevalaisin |
| Tuotesarja | Alina |
| Tekninen nimi | IP44 2,2W 200Lm 350mA 2,7K WH |
| Pitkä tuotenimi | 2,2W 350mA avauskulma 90° 200Lm 2700K, IP44, Matta valkoinen |
| GTIN-koodi | 5704629031012 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3101 |
| Toimittaja | Nordtronic A/S |
| Tuotemerkki | Nordtronic |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
- Alina
- 2,2W
- LED
- 350mA
- avauskulma 90°
- 200Lm
- 2700K
- IP44
- Matta valkoinen
...
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
|---|---|
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Orsiasennus | Ei |
| Maa-/lattia-asennus | Ei |
| Kosketinkiskoasennus | Ei |
| Kiinnikeasennus | Ei |
| Suunnattavuus | ei suunnattavissa (EV011545) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 2,2 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Heijastin | muu (EV000154) |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Pituus (mm) | 70 |
| Leveys (mm) | 70 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 12 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 70 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | III (EV006167) |
| Iskunkestävyysluokka | muu (EV000154) |
| Harjattu pinta | Ei |
| Kotelointiluokka (NEMA) | muu (EV000154) |
| Pinta-asennus | Ei |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 50000 |
| Valonjako | muu (EV000154) |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Kyllä |
| Google Assistant -yhteensopiva | Kyllä |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Kyllä |
| Seinäasennus | Ei |
| Upotushalkaisija (mm) | 55 |
| Upotuspituus (mm) | 55 Poistettu |
| Upotusleveys (mm) | 55 Poistettu |
| Upotushalkaisija (mm) | 55 Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) Poistettu |
| Energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Kyllä Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| LED-nimellisvirta vakiovirralla (mA) | 350 Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Valaisimen elinikä L70B10 Ta=25 °C (h) | 50000 Poistettu |
| Rakenteellinen upotussyvyys (mm) | 12 Poistettu |
| Valovirta (lm) | 220 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513A |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 5704629031012 |
| Toimittajan tuotekoodi | 3101 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
| Pituus (syvyys) | 70 mm |
|---|---|
| Korkeus | 12 mm |
| Leveys | 70 mm |
| Paino | 0,097 kg |
| Tilavuus | 0,059 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 5704629031012 | 78 mm | 55 mm | 76 mm | 0,097 kg | 0,326 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 5704629031012 |
| Pituus (syvyys) | 78 mm |
| Korkeus | 55 mm |
| Leveys | 76 mm |
| Paino | 0,097 kg |
| Tilavuus | 0,326 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405119090 |
| Julkaisupäivämäärä | 07.11.2017 |
| Muutospäivä | 23.05.2023 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Cabinet light | IP44 2,2W 200Lm 350mA 2,7K WH |
| Svenska | LED Möbelspot | IP44 2,2W 200Lm 350mA 2,7K WH |





