Alasvalo Pallas - 6W 4K 38° CHR - FTLight
Tuotteeseen ei ole liitetty tiedostoja...
| Sähkönumero | 41 166 56 |
|---|---|
| Yleisnimi | Alasvalo |
| Tuotesarja | Pallas |
| Tekninen nimi | 6W 4K 38° CHR |
| Pitkä tuotenimi | LED alasvalo PALLAS 6W himm. 450lm IP44 4000K 38° kromi, himmennettävä TRIAC, 3x2,5 ketjutettava, jousliittimet, valaisin valkoinen, kehys väri kromi, asennusreikä ø70-75mm, käyttöikä 50 000h |
| GTIN-koodi | 6430066033324 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7120640 |
| Toimittaja | Blue Import BIM Oy verified |
| Tuotemerkki | FTLight |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
PALLAS LED-valaisin on suunnattava, himmennettävä ja tehokas
SPOT-valaisin korkeisiinkin tiloihin. Myös kosteisiin tiloihin (IP44-alapinta). PALLAS Spot-valaisin tai 60° valokeilalla.
Loistava vanhan halogeenispotin korvaaja. Valaisimen syvyys VAIN 33mm!
Hyvällä 450lm valoteholla valaisin jaksaa kapean valokeilansa ansiosta valaista hyvin lattiaan asti, jopa 5m korkeudesta.
Suunnattavuus 15° astetta
Kehyksistä löytyy valkoinen, kromi ja musta sekä valovärit 3000K lämmin valkoinen ja 4000K luonnon valkoinen.
MIKSI AMMATTILAISET LUOTTAVAT PALLAS VALAISIMIIN
- Asennus-ystävällinen tuote joka mahtuu pieneen ilmatilaan
- Pitkä-ikäinen valaisin, hyvällä valoteholla
- Virtalähteessä mukana ketjutettava jousikiinnitteinen kytkentärasia. Nopea ja helppo kytkentä!
- Testattu triac himmennettävä -
- 100% Huoltovapaa valaisin
- Takuutuote 5-vuoden takuulla ASENNUS:
- Ketjutettava jousikiinnitteinen kytkentä virtalähteessä
- Virtalähteelle vähintää 30mm asennustilaa (korkeus 22mm). Itse valaisin vain 33mm korkea
- Suositeltu asennusväli 0,6- 1,5m, vaihtelee valaistus tarpeen ja korkeuden mukaan.
- Suositeltu asennuskorkeus 2,5-5m
Tuotteet 38° keilalla:
4144898 (7110630) Valkoinen   3000K
4144899 (7120630) Kromi      3000K
4116657 (7150630) Matta Musta 3000K
4144939 (7110640) Valkoinen   4000K
4116656 (7120640) Kromi      4000K
4116658 (7150640) Matta Musta 4000K
SPOT-valaisin korkeisiinkin tiloihin. Myös kosteisiin tiloihin (IP44-alapinta). PALLAS Spot-valaisin tai 60° valokeilalla.
Loistava vanhan halogeenispotin korvaaja. Valaisimen syvyys VAIN 33mm!
Hyvällä 450lm valoteholla valaisin jaksaa kapean valokeilansa ansiosta valaista hyvin lattiaan asti, jopa 5m korkeudesta.
Suunnattavuus 15° astetta
Kehyksistä löytyy valkoinen, kromi ja musta sekä valovärit 3000K lämmin valkoinen ja 4000K luonnon valkoinen.
MIKSI AMMATTILAISET LUOTTAVAT PALLAS VALAISIMIIN
- Asennus-ystävällinen tuote joka mahtuu pieneen ilmatilaan
- Pitkä-ikäinen valaisin, hyvällä valoteholla
- Virtalähteessä mukana ketjutettava jousikiinnitteinen kytkentärasia. Nopea ja helppo kytkentä!
- Testattu triac himmennettävä -
- 100% Huoltovapaa valaisin
- Takuutuote 5-vuoden takuulla ASENNUS:
- Ketjutettava jousikiinnitteinen kytkentä virtalähteessä
- Virtalähteelle vähintää 30mm asennustilaa (korkeus 22mm). Itse valaisin vain 33mm korkea
- Suositeltu asennusväli 0,6- 1,5m, vaihtelee valaistus tarpeen ja korkeuden mukaan.
- Suositeltu asennuskorkeus 2,5-5m
Tuotteet 38° keilalla:
4144898 (7110630) Valkoinen   3000K
4144899 (7120630) Kromi      3000K
4116657 (7150630) Matta Musta 3000K
4144939 (7110640) Valkoinen   4000K
4116656 (7120640) Kromi      4000K
4116658 (7150640) Matta Musta 4000K
PALLAS LED-valaisin on suunnattava, himmennettävä ja tehokas
SPOT-valaisin korkeisiinkin tiloihin. Myös kosteisiin tiloihin (IP44-alapinta). PALLAS Spot-valaisin tai 60° valokeilalla.
Loistava vanhan halogeenispotin korvaaja. Valaisimen syvyys VAIN 33mm!
Hyvällä 450lm valoteholla valaisin jaksaa kapean valokeilansa ansiosta valaista hyvin lattiaan asti, jopa 5m korkeudesta.
Suunnattavuus 15° astetta
Kehyksistä löytyy valkoinen, kromi ja musta sekä valovÃ...
SPOT-valaisin korkeisiinkin tiloihin. Myös kosteisiin tiloihin (IP44-alapinta). PALLAS Spot-valaisin tai 60° valokeilalla.
Loistava vanhan halogeenispotin korvaaja. Valaisimen syvyys VAIN 33mm!
Hyvällä 450lm valoteholla valaisin jaksaa kapean valokeilansa ansiosta valaista hyvin lattiaan asti, jopa 5m korkeudesta.
Suunnattavuus 15° astetta
Kehyksistä löytyy valkoinen, kromi ja musta sekä valovÃ...
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
|---|---|
| Himmennettävä | Kyllä |
| Suojuksen materiaali | strukturoitu muovi (EV006822) |
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Suunnattavuus | kääntyvä (EV000575) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 6 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | kromi (EV000291) |
| Heijastin | korkeakiiltoinen (EV000657) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | keskileveä säde 20-40° (EV011536) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 33 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 85 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Pinta-asennus | Ei |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Kyllä |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Kyllä |
| Pinnan suojaus | muovipinnoitettu (EV000140) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 50000 |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Kytkentätapa | jousiliitin (EV006535) |
| Häikäisyarvo (UGR) | 19 |
| Upotushalkaisija (mm) | 68 - 75 |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 450 Poistettu |
| Energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Kyllä Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | A++, A+, A (LED) (EV014986) Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 75 Poistettu |
| Rakenteellinen upotussyvyys (mm) | 33 Poistettu |
| Valovirta (lm) | 450 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513A , S2523A |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6430066033324 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7120640 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
| Pituus (syvyys) | 90 mm |
|---|---|
| Korkeus | 33 mm |
| Leveys | 90 mm |
| Paino | 0,220 kg |
| Tilavuus | 0,267 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 120 mm | 80 mm | 95 mm | 0,260 kg | 0,912 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 40 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 120 mm |
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 95 mm |
| Paino | 0,260 kg |
| Tilavuus | 0,912 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 40 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405409990 |
| Julkaisupäivämäärä | 09.03.2018 |
| Muutospäivä | 24.06.2024 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Downlight | - |
| Svenska | Downlight | - |





