Valoprofiili/-nauha WiFi - WiFi LED-nauha 5m RGB+WW - WOOX
| Sähkönumero | 41 337 01 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 41 337 00 |
| Yleisnimi | Valoprofiili/-nauha |
| Tuotesarja | WiFi |
| Tekninen nimi | WiFi LED-nauha 5m RGB+WW |
| Pitkä tuotenimi | WiFi-ohjattava LED-nauha 5m ja adapteri, RGB+WW |
| GTIN-koodi | 8435606707145 |
| Toimittajan tuotekoodi | WOOX-R5093 |
| Toimittaja | Finnsat Oy verified |
| Tuotemerkki | WOOX |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
WOOX LED-nauhalla saat kotisi piristykseksi joustavaa ja älykästä valaistusta. LED-nauhaa ohjataan puhelimen tai tabletin ilmaisella WOOX Home- sovelluksella, josta voit valita valaistukselle värisävyn laajasta valikoimasta RGB-värejä ja valkoisia, lämpimiä valkoisia sävyjä. Voit mukauttaa LED-nauhan valaistuksen oman maun mukaan ja mihin tahansa tilanteeseen sopivaksi. WOOX Home- sovelluksen ja LED-nauhan välinen yhteys toimii WiFi-verkon kautta, joten et tarvitse erillistä ohjainyksikköä.
Sään ja UV:n kestävä; IP65-sertifioitu
WOOX-R5093 LED-nauha on IP65-sertifioitu, joten sitä voi käyttää myös ulkona, sateessa ja auringonpaisteessa. (Huomiothan, että laite vaatii ulkona toimiakseen 2.4 GHz WiFi-verkon.)
Helppo asentaa
WOOX-R5093 älykäs LED-nauha vaatii toimiakseen vain 2.4 GHz:n WiFi-reitittimen, joten yhteyden muodostaminen ilmaiseen WOOX Home -sovellukseen (iOS tai Android) on erittäin helppoa. LED-nauhaa voidaan käyttää mistä tahansa, olitpa sitten kotona sohvalla, töissä tai lomailemassa toisella puolella maailmaa. Voit asentaa LED-nauhan haluamaasi paikkaan ja se on helppo kytkeä mukana tulevalla virtalähteellä. LED-nauhan pituus on 5 metriä, mutta voit myös katkaista sen haluamasi pituiseksi nauhaan merkityistä katkaisukohdista.
Ääniohjaus
LED-nauha on yhteensopiva Amazon Alexan ja Google Assistantin kanssa, joten sitä voidaan ohjata myös ääniohjauksella.
Oma valaistus joka tilanteeseen
WOOX-R5093 LED-nauhasta saat yli 16 miljoonaa eriväristä valoa. Voit mukauttaa valaistuksen aina tilanteeseen sopivaksi; opiskeluun, ruoanlaittoon, lukemiseen tai ruokailuun. Myös valon himmentäminen tapahtuu sovelluksen kautta.
Säästä energiaa
Säästä energiaa asettamalla ajastuksia. Näin voit varmistaa, ettei LED-nauha ole päällä turhaan. Luo esimerkiksi ajastus, joka sammuttaa valon, kun menet töihin ja sytyttää valon palattuasi kotiin. Mahdollisuudet ovat rajattomat.
Pakkaus sisältää:
1. 5 metrin LED-valonauhan
2. Virtalähteen
3. LED-ohjaimen
4. Käyttöohjeen
Tekniset tiedot:
Sään ja UV:n kestävä; IP65-sertifioitu
WOOX-R5093 LED-nauha on IP65-sertifioitu, joten sitä voi käyttää myös ulkona, sateessa ja auringonpaisteessa. (Huomiothan, että laite vaatii ulkona toimiakseen 2.4 GHz WiFi-verkon.)
Helppo asentaa
WOOX-R5093 älykäs LED-nauha vaatii toimiakseen vain 2.4 GHz:n WiFi-reitittimen, joten yhteyden muodostaminen ilmaiseen WOOX Home -sovellukseen (iOS tai Android) on erittäin helppoa. LED-nauhaa voidaan käyttää mistä tahansa, olitpa sitten kotona sohvalla, töissä tai lomailemassa toisella puolella maailmaa. Voit asentaa LED-nauhan haluamaasi paikkaan ja se on helppo kytkeä mukana tulevalla virtalähteellä. LED-nauhan pituus on 5 metriä, mutta voit myös katkaista sen haluamasi pituiseksi nauhaan merkityistä katkaisukohdista.
Ääniohjaus
LED-nauha on yhteensopiva Amazon Alexan ja Google Assistantin kanssa, joten sitä voidaan ohjata myös ääniohjauksella.
Oma valaistus joka tilanteeseen
WOOX-R5093 LED-nauhasta saat yli 16 miljoonaa eriväristä valoa. Voit mukauttaa valaistuksen aina tilanteeseen sopivaksi; opiskeluun, ruoanlaittoon, lukemiseen tai ruokailuun. Myös valon himmentäminen tapahtuu sovelluksen kautta.
Säästä energiaa
Säästä energiaa asettamalla ajastuksia. Näin voit varmistaa, ettei LED-nauha ole päällä turhaan. Luo esimerkiksi ajastus, joka sammuttaa valon, kun menet töihin ja sytyttää valon palattuasi kotiin. Mahdollisuudet ovat rajattomat.
Pakkaus sisältää:
1. 5 metrin LED-valonauhan
2. Virtalähteen
3. LED-ohjaimen
4. Käyttöohjeen
Tekniset tiedot:
- 5050 LED-tyyppi, 30 LEDiä/metri
- Värit: RGB + lämmin valkoinen
- LED-teho: 24 W (150 kpl x 0,16 W)
- Virtalähde: 100-240VAC, 12VDC/2A
- Taajuus: 50/60Hz
- Hyötysuhde: ≥83%
- Materiaali: PC ja kumi
- Käyttöolosuhteet: -25 ℃ ~ 60 ℃, 0-85% RH
- WiFi-standardi: IEEE 802.11 b/g/n 2.4 GHz
- Vesitiivis: IP65
- Käyttöikä: 30000 tuntia
- Ohjaimen mitat: 60 x 28 x 11mm
- LED-nauhan mitat: 5000 x 10 x 4mm
- Pakkauksen paino: 430 g
WOOX LED-nauhalla saat kotisi piristykseksi joustavaa ja älykästä valaistusta. LED-nauhaa ohjataan puhelimen tai tabletin ilmaisella WOOX Home- sovelluksella, josta voit valita valaistukselle värisävyn laajasta valikoimasta RGB-värejä ja valkoisia, lämpimiä valkoisia sävyjä. Voit mukauttaa LED-nauhan valaistuksen oman maun mukaan ja mihin tahansa tilanteeseen sopivaksi. WOOX Home- sovelluksen ja LED-nauhan välinen yhteys toimii WiFi-verkon kautta, joten et tarvitse erillistä ohjainy...
| ETIM-luokka | Valoprofiili/-nauha (EC002706) |
|---|---|
| Malli / Tyyppi | nauha (EV004243) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Valonlähteiden määrä metriä kohti | 30 |
| Teho per metri (W) | 4,8 |
| Jännitetyyppi | AC/DC (EV000509) |
| Leveys (mm) | 10 |
| Sisältää päätyosan | Ei |
| Sisältää kytkentäsarjan | Kyllä |
| Itsestään liimautuva | Kyllä |
| Kotelointiluokka (IP) | IP65 (EV006421) |
| Asennustapa | pinta-asenteinen (EV000945) |
| Valonlähteiden määrä jalkaa kohti | 9 |
| Teho per jalka (W) | 1,4 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | elektroninen muuntaja (EV000681) |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 24 |
| Valon väri | RGBW (EV011543) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 4 |
| Sisältää suojakannen/-kuvun | Ei |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Soveltuu valonsäätimeksi | Kyllä |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Kyllä |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Kyllä |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | portaaton (EV000552) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | portaaton (EV000552) |
| Säädettävä valonjako | portaaton (EV000552) |
| Väri | RGB (EV006863) Poistettu |
| Pituus (mm) | 5000 Poistettu |
| Korkeus (mm) | 4 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 8435606707145 |
| Toimittajan tuotekoodi | WOOX-R5093 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | R5093 |
| ETIM-luokka | Valoprofiili/-nauha (EC002706) |
| Pituus (syvyys) | 5 000 mm |
|---|---|
| Korkeus | 4 mm |
| Leveys | 10 mm |
| Paino | 0,300 kg |
| Tilavuus | 0,200 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 170 mm | 70 mm | 170 mm | 0,430 kg | 2,023 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | - | 368 mm | 190 mm | 360 mm | 5,500 kg | 25,171 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 170 mm |
| Korkeus | 70 mm |
| Leveys | 170 mm |
| Paino | 0,430 kg |
| Tilavuus | 2,023 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 368 mm |
| Korkeus | 190 mm |
| Leveys | 360 mm |
| Paino | 5,500 kg |
| Tilavuus | 25,171 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 24 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 8539520000 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.12.2020 |
| Muutospäivä | 25.03.2024 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | LED strip | WiFi LED strip 5m RGB+WW |
| Svenska | LED-ljusslinga | WiFi LED strip 5m RGB+WW |








