Pinta-asennusvalaisin - 2350 G3 D3 PW19 6000-840 ETDD - Twenty3
| Sähkönumero | 41 341 07 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pinta-asennusvalaisin |
| Tuotesarja | - |
| Tekninen nimi | 2350 G3 D3 PW19 6000-840 ETDD |
| Pitkä tuotenimi | Pinta-asennusvalaisin 2350 G3 D3 PW19 6000-840 ETDD. Pinta-asennettava toimistovalaisin. DALI-ohjattava. UGR<19. |
| GTIN-koodi | 4018242589296 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7756351 |
| Toimittaja | Nylund Group Oy Ab verified |
| Tuotemerkki | Twenty3 |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Pinta-asennettava toimistovalaisin 1500x300, DALI-liitäntälaitteella, UGR<19. Helppo ja nopea asentaa. Tasainen ja miellyttävä valo, joka täyttää työpistevalaistusvaatimukset (UGR <19).
...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | elektroninen muuntaja (EV000681) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | muu (EV000154) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Kyllä |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 1525 |
| Leveys (mm) | 325 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 46 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Iskunkestävyysluokka | IK02 (EV006808) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Kyllä |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 54 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Kyllä |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Kyllä |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Kyllä |
| Valonjako | muu (EV000154) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 50000 |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | 25 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 650 °C - 30 s (EV011542) |
| Tehokerroin | 0,95 |
| Napojen lukumäärä | 5 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Kotelon pintakäsittely | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM5 (EV014018) |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | RG0 (EV014021) |
| Himmennys DALI-2 | Kyllä |
| Välkyntä-arvo Pst LM | 0,3 |
| Stroboskooppi-ilmiön mitta-arvo SVM | 0,3 |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija B16 | 12 |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija C16 | 20 |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | ei (EV004175) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | ei (EV004175) |
| Seinäasennus | Ei |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Lampputeho (W) | 36 Poistettu |
| Integroitu turvavaloyksikkö | Ei Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 6000 Poistettu |
| Energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Kyllä Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | muu (EV000154) Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 111 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| Kokonaisharmoninen särö (THD) | 13 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 4018242589296 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7756351 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | 10127717 |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 1 525 mm |
|---|---|
| Korkeus | 46 mm |
| Leveys | 325 mm |
| Paino | 4,200 kg |
| Tilavuus | 22,799 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 250 mm | 65 mm | 350 mm | 5,000 kg | 28,438 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 250 mm |
| Korkeus | 65 mm |
| Leveys | 350 mm |
| Paino | 5,000 kg |
| Tilavuus | 28,438 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 85365080 |
| Julkaisupäivämäärä | 31.08.2021 |
| Muutospäivä | 09.09.2025 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Surface mounted luminaire | 2350 G3 D3 PW19 6000-840 ETDD |
| Svenska | Påputs armatur | 2350 G2 D2 OTA19 4000-830 ETDD |



