Kattovalaisin Ray - Ray 600 OP 830/840 - Hide-a-lite
| Sähkönumero | 41 435 52 |
|---|---|
| Yleisnimi | Kattovalaisin |
| Tuotesarja | Ray |
| Tekninen nimi | Ray 600 OP 830/840 |
| Pitkä tuotenimi | Ray 600 OP on himmennettävä 230V-valaisin huurretulla kuvulla. Julkisiin tiloihin, joiden kattoon halutaan luoda tehokkaita valolinjoja.675-715lm, Ra80, 3000K/4000K DIP-kytkimellä, sisäänrakennettu vaihehimmennettävä ohjain. U-katolle 60x60. |
| GTIN-koodi | 7392971138909 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7506469 |
| Toimittaja | OEM Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Hide-a-lite |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Himmennettävä 230V-valaisin huurretulla kuvulla. Tasainen valo julkisiin tiloihin, joiden kattoon halutaan luoda tehokkaita valolinjoja. Valittava värilämpötila DIP-kytkimellä. Suunniteltu varmistamaan helppo asennus alakattoon näkyvällä tukiprofiililla. 40cm:n kaapeli ja 230V-pikaliitäntä kummassakin päässä mahdollistavat joka toisen levyn valaisun ilman lisätarvikkeita. Integroitu vaihehimmennettävä ohjain. Mukana toimitetaan 2m johto ja maadoittamaton pistoke sekä porausmallinne. Jatkokaapeli 3m saatavana lisävarusteena.
Himmennettävä 230V-valaisin huurretulla kuvulla. Tasainen valo julkisiin tiloihin, joiden kattoon halutaan luoda tehokkaita valolinjoja. Valittava värilämpötila DIP-kytkimellä. Suunniteltu varmistamaan helppo asennus alakattoon näkyvällä tukiprofiililla. 40cm:n kaapeli ja 230V-pikaliitäntä kummassakin päässä mahdollistavat joka toisen levyn valaisun ilman lisätarvikkeita. Integroitu vaihehimmennettävä ohjain. Mukana toimitetaan 2m johto ja maadoittamaton pistoke sekä porausma...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Kotelon pintakäsittely | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Valovoima (cd) | 260 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513A |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 7506469 |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7392971138909 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7506469 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | 0,750 kg |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 641 mm | 65 mm | 90 mm | 1,000 kg | 3,750 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 9 | - | 655 mm | 215 mm | 284 mm | 9,500 kg | 39,994 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 641 mm |
| Korkeus | 65 mm |
| Leveys | 90 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 3,750 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 9 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 655 mm |
| Korkeus | 215 mm |
| Leveys | 284 mm |
| Paino | 9,500 kg |
| Tilavuus | 39,994 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405119090 |
| Julkaisupäivämäärä | 21.02.2020 |
| Muutospäivä | 10.06.2024 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Ceiling luminaire | Ray 600 OP 830/840 |
| Svenska | Takarmatur | Ray 600 OP 830/840 |







