Moduulivalaisin Sky OP - IP40 3800lm 3/4K DIM - Hide-a-lite
| Sähkönumero | 41 438 02 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 42 404 35 |
| Yleisnimi | Moduulivalaisin |
| Tuotesarja | Sky OP |
| Tekninen nimi | IP40 3800lm 3/4K DIM |
| Pitkä tuotenimi | Sky OP 830/840 DIM, 3750lm/3800lm, 120° valokeila, 30W. Mukana vaihehimmennettävä liitäntälaite 2m johdolla. |
| GTIN-koodi | 7392971143675 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7019640 |
| Toimittaja | OEM Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Hide-a-lite |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Tehokas LED-paneeli huurretulla häikäisysuojalla. Sopii erinomaisesti asennettavaksi alakattoihin, joissa on näkyvä kantava profiili, mikä tekee siitä ihanteellisen esimerkiksi toimistoympäristöihin, kouluihin ja tiloihin, joissa yhtenäinen ja häikäisemätön valaistus on ratkaisevan tärkeää. Pinta-asennukseen on saatavana lisävarusteena korotuskehys valmiilla läpivienneillä pinta-asennettaville kaapeleille. Valinnainen värilämpötila ColorTemp-DIP-kytkimellä. 3000K tai 4000K. Jokainen paneeli toimitetaan täydellisenä liitäntälaitteen kanssa.
Tehokas LED-paneeli huurretulla häikäisysuojalla. Sopii erinomaisesti asennettavaksi alakattoihin, joissa on näkyvä kantava profiili, mikä tekee siitä ihanteellisen esimerkiksi toimistoympäristöihin, kouluihin ja tiloihin, joissa yhtenäinen ja häikäisemätön valaistus on ratkaisevan tärkeää. Pinta-asennukseen on saatavana lisävarusteena korotuskehys valmiilla läpivienneillä pinta-asennettaville kaapeleille. Valinnainen värilämpötila ColorTemp-DIP-kytkimellä. 3000K tai 4000K...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 750 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 - 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Suojuksen materiaali | opaalimuovi (EV006821) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 595 |
| Leveys (mm) | 595 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 32 |
| Upotuspituus (mm) | 595 |
| Upotusleveys (mm) | 595 |
| Rakenteellinen upotussyvyys (mm) | 32 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Iskunkestävyysluokka | IK06 (EV006812) |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 30 |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Kyllä |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 100000 |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -10 - 40 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 650 °C - 30 s (EV011542) |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Napojen lukumäärä | 2 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 0,75 |
| Kytkentätapa | kaapelointi (EV000136) |
| Kotelon pintakäsittely | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM3 (EV014016) |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Välkyntä-arvo Pst LM | 0,037 |
| Stroboskooppi-ilmiön mitta-arvo SVM | 0,004 |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 50 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 0,9 |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 75 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 0,85 |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija B16 | 63 |
| Enimmäismäärä valaisimia, johdonsuojakatkaisija C16 | 63 |
| Säädettävä värilämpötila | portaittain (EV003622) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | portaaton (EV000552) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Valonlähteen energiatehokkuusluokka (EU-säännös 2019/2015) | D (EV000413) |
| Himmennettävä | Kyllä |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP40 (EV006415) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 3800 Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 100000 Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 127 Poistettu |
| Valovoima (cd) | 1300 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 7019640 |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7392971143675 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7019640 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 595 mm |
|---|---|
| Korkeus | 32 mm |
| Leveys | 595 mm |
| Paino | 2,042 kg |
| Tilavuus | 11,329 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 730 mm | 52 mm | 650 mm | 2,425 kg | 24,674 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 5 | - | 745 mm | 290 mm | 670 mm | 13,500 kg | 144,754 l |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 730 mm |
| Korkeus | 52 mm |
| Leveys | 650 mm |
| Paino | 2,425 kg |
| Tilavuus | 24,674 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 5 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 745 mm |
| Korkeus | 290 mm |
| Leveys | 670 mm |
| Paino | 13,500 kg |
| Tilavuus | 144,754 l |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | kg |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | 10.4 |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | 112 |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | 1.19 |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | -0.396 |
| GWP-luvun laskentastandardi | EN15804:2012+A2:2019 |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | HUB-3347 |
| Ympäristöselosteen tyyppi | EPD |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | 23.05.2030 |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | Kyllä |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405119090 |
| Julkaisupäivämäärä | 18.10.2021 |
| Muutospäivä | 27.01.2026 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Modular luminaire | IP40 3800lm 30W 830/840 |
| Svenska | Modularmatur | IP40 3800lm 30W 830/840 |










