Turvavalaisin TRAIL - TWSC292WMC 230VAC IP20 1H - Teknoware
| Sähkönumero | 41 485 14 |
|---|---|
| Yleisnimi | Turvavalaisin |
| Tuotesarja | TRAIL |
| Tekninen nimi | TWSC292WMC 230VAC IP20 1H |
| Pitkä tuotenimi | Trail zone lowbay turvavalaisin TWSC292WMC |
| GTIN-koodi | 6438045025391 |
| Toimittajan tuotekoodi | TWSC292WMC |
| Toimittaja | Teknoware Emergency Lighting Oy verified |
| Tuotemerkki | Teknoware |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Teknoware Trail on valaisinkiskoon helposti asennettava, tyylikäs turvavalaisin. Ainutlaatuisen muotoilunsa ansiosta se soveltuu asennettavaksi suoraan julkisten tilojen valaisinripustuskiskoihin ja kosketinkiskoihin. Moderni ja virtaviivainen valaisin sulautuu ympäristöönsä ja kohteen arkkitehtuuriin. Trail voidaan asentaa myös suoraan kattoon ilman kiskoa. Trailin monipuolinen tuoteperhe tarjoaa paljon vaihtoehtoja erilaisiin käyttökohteisiin ja järjestelmiin.
Trail Zone Lowbay on suunniteltu erityisesti matalien tilojen valaistukseen. Turvavalaisin antaa laajan ja tasaisen valokuvion, joka valaisee avoimet alueet tehokkaasti.
Trail Zone Lowbay on suunniteltu erityisesti matalien tilojen valaistukseen. Turvavalaisin antaa laajan ja tasaisen valokuvion, joka valaisee avoimet alueet tehokkaasti.
Teknoware Trail on valaisinkiskoon helposti asennettava, tyylikäs turvavalaisin. Ainutlaatuisen muotoilunsa ansiosta se soveltuu asennettavaksi suoraan julkisten tilojen valaisinripustuskiskoihin ja kosketinkiskoihin. Moderni ja virtaviivainen valaisin sulautuu ympäristöönsä ja kohteen arkkitehtuuriin. Trail voidaan asentaa myös suoraan kattoon ilman kiskoa. Trailin monipuolinen tuoteperhe tarjoaa paljon vaihtoehtoja erilaisiin käyttökohteisiin ja järjestelmiin.
Trail Zone Lowbay...
Trail Zone Lowbay...
| ETIM-luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
|---|---|
| Asennustapa | pinta-asennus seinään / kattoon (EV013927) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Kotelon/suojuksen materiaali | teräs (EV000179) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Suojuksen materiaali | ilman kantta (EV000719) |
| Etäkytkimellä | Ei |
| Akkutyyppi | muu (EV000154) |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Pituus (mm) | 465 |
| Leveys (mm) | 80 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 48 |
| Sisältää piktogrammin | Ei |
| Toiminto | turvavalaistus (EV014457) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Nimellinen toiminta-aika (h) | 1 |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Valvontalaite | automaattinen itsetestaus (EV009635) Poistettu |
| Kytkentätapa | normaali kytkentä/turvasyöttökytkentä (EV009683) Poistettu |
| Virransyöttöjärjestelmä | ulkoinen (laitekohtainen akku) (EV009693) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 115 Poistettu |
| Sähköisen liitännän tyyppi | jousiliitäntä (EV005752) Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | A++, A+, A (LED) (EV014986) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6438045025391 |
| Toimittajan tuotekoodi | TWSC292WMC |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Pituus (syvyys) | 465 mm |
|---|---|
| Korkeus | 48 mm |
| Leveys | 80 mm |
| Paino | 1,600 kg |
| Tilavuus | 1,786 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 1 mm | 1 mm | 1 mm | 1,000 kg | 0,000 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 1 mm |
| Korkeus | 1 mm |
| Leveys | 1 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 0,000 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 120 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 94056109 |
| Julkaisupäivämäärä | 07.10.2019 |
| Muutospäivä | 16.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Emergency luminaire | TWSC292WMC 230VAC IP20 1H |
| Svenska | Nödljusarmatur | TWSC292WMC 230VAC IP20 1H |



