Opastevalaisin Opas 90 - TWT9053WMT 230VAC IP43 - Teknoware
| Sähkönumero | 41 487 82 |
|---|---|
| Yleisnimi | Opastevalaisin |
| Tuotesarja | Opas 90 |
| Tekninen nimi | TWT9053WMT 230VAC IP43 |
| Pitkä tuotenimi | 3 h akulla ja itsetestauksella varustettu opastevalaisin |
| GTIN-koodi | 06438045028729 |
| Toimittajan tuotekoodi | TWT9053WMT |
| Toimittaja | Teknoware Emergency Lighting Oy verified |
| Tuotemerkki | Teknoware |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Opas 90 on opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Laadukkaan elektroniikka-, optiikka- ja mekaniikkasuunnittelun ansiosta valaisimessa on tasaisesti valaistut opastekuviot ja pieni virrankulutus.
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityisen helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityisen helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
Opas 90 on opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Laadukkaan elektroniikka-, optiikka- ja mekaniikkasuunnittelun ansiosta valaisimessa on tasaisesti valaistut opastekuviot ja pieni virrankulutus.
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityis...
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityis...
| ETIM-luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
|---|---|
| Asennustapa | pinta-asennus/uppoasennus (EV003792) |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Rungon väri | musta (EV000206) |
| Opasteen tyyppi | yksipuolinen/kaksipuolinen (EV002409) |
| Merkintätyyppi | lisälehti/levy (EV003782) |
| Etäkytkimellä | Ei |
| Akkutyyppi | litium-ioni (EV007507) |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP43 (EV006610) |
| Pituus (mm) | 268 |
| Leveys (mm) | 40 |
| Korkeus/syvyys (mm) | 202 |
| Havaintoetäisyys (m) | 25 |
| Sisältää piktogrammin | Ei |
| Toiminto | opastevalaistus (EV014458) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Valonjako | ei ole (EV000494) |
| Kytkentätapa | muu (EV000154) |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 2,5 |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -5 - 30 |
| Nimellinen toiminta-aika (h) | 3 |
| Vaihdettava liitäntälaite | Ei |
| Litiumioniakun tyyppi | litiumrautafosfaatti (LiFePO₄) (EV024582) |
| Pallosuojattu | Ei Poistettu |
| Valvontalaite | automaattinen itsetestaus (EV009635) Poistettu |
| Kytkentätapa | normaali kytkentä/turvasyöttökytkentä (EV009683) Poistettu |
| Virransyöttöjärjestelmä | ulkoinen (laitekohtainen akku) (EV009693) Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | A++, A+, A (LED) (EV014986) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | - |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 06438045028729 |
| Toimittajan tuotekoodi | TWT9053WMT |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | Opasteet tilattava erikseen |
| ETIM-luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Pituus (syvyys) | 268 mm |
|---|---|
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 268 mm |
| Paino | 202,000 kg |
| Tilavuus | 2,873 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 268 mm | 202 mm | 40 mm | 0,530 kg | 2,165 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 268 mm |
| Korkeus | 202 mm |
| Leveys | 40 mm |
| Paino | 0,530 kg |
| Tilavuus | 2,165 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | FI |
| Tullinimike | 94056080 |
| Julkaisupäivämäärä | 01.12.2021 |
| Muutospäivä | 16.02.2026 |
| CE-merkintä | - |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Exit Light | TWT9053WMT 230V,50/60Hz AC |
| Svenska | Hänvisningsarmatur | TWT9053WMT 230V,50/60Hz AC |




