Pinta-/ripustusvalaisin Office Circle - 80W 800mm RGBW 120deg B DA2 - Ledimo
Tuotteeseen ei ole liitetty linkkejä...
| Sähkönumero | 41 523 25 |
|---|---|
| Yleisnimi | Pinta-/ripustusvalaisin |
| Tuotesarja | Office Circle |
| Tekninen nimi | 80W 800mm RGBW 120deg B DA2 |
| Pitkä tuotenimi | Ledimo Office Circle IP40 Pinta/ripustusvalaisin 80W 60x80xD780mm RGBW 4000+4000lm 120deg musta opaali DALI2 |
| GTIN-koodi | 6430081635558 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4152325 |
| Toimittaja | Ledimo Oy verified |
| Tuotemerkki | Ledimo |
| Tuoteryhmä | 41 Sisävalaisimet |
Office Circle on tyylikäs pinta-/ripustusvalaisin sisätilojen monipuoliseen valaistukseen.
- Asennus suoraan kattopintaan tai ripustettuna vaijeriripustuksella
- Valon suunta suora
- Valaisinmallit ON/OFF tai DALI2-ohjauksella
- Valon värisävy 3000K tai 4000K
- Mikroprimaoptiikka/Opaalikupu
- Rungon värit: musta ja valkoinen
- Käyttöikä 100 000h L80 25°C
- Takuu 5 vuotta
...
| ETIM-luokka | Ripustusvalaisin (EC001743) |
|---|---|
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Lampunpidin | ei ole (EV000494) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Ei |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 |
| Suora/epäsuora valo ohjattavissa erikseen | Ei |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | musta (EV000206) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | strukturoitu muovi (EV006822) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Heijastin | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Sisältää ripustusosat | Kyllä |
| Ripustuksen pituus (mm) | 0 - 800 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP40 (EV006415) |
| Iskunkestävyysluokka | IK06 (EV006812) |
| Valon väri | RGBW (EV011543) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Kyllä |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 60 |
| Halkaisija (mm) | 800 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 650 °C - 30 s (EV011542) |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 80 |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 100000 |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Napojen lukumäärä | 5 |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM3 (EV014016) |
| Himmennys DALI-2 | Kyllä |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | portaaton (EV000552) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | ei (EV004175) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Valonlähteen energiatehokkuusluokka (EU-säännös 2019/2015) | F (EV000334) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Yhteensopiva Casambi-järjestelmän kanssa | Ei |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 8000 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 100 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | - |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6430081635558 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4152325 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ripustusvalaisin (EC001743) |
| Pituus (syvyys) | 780 mm |
|---|---|
| Korkeus | 80 mm |
| Leveys | 780 mm |
| Paino | 7,000 kg |
| Tilavuus | 48,672 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 6430081635558 | 800 mm | 100 mm | 800 mm | 7,300 kg | 64,000 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 6430081635558 |
| Pituus (syvyys) | 800 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 7,300 kg |
| Tilavuus | 64,000 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | 7000001042 |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | 11.16 kg CO2e/kg |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405119000 |
| Julkaisupäivämäärä | 25.03.2024 |
| Muutospäivä | 31.12.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | Kyllä |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Surface mnt./suspen. luminaire | 80W 800mm RGBW 120deg B DA2 |
| Svenska | Påputs-/pendelarmatur | 80W 800mm RGBW 120deg B DA2 |

