Alasvalo 1218 - IP44 12V 350lm 4,7W 2700K WH - Hide-a-lite
| Sähkönumero | 42 116 11 |
|---|---|
| Yleisnimi | Alasvalo |
| Tuotesarja | 1218 |
| Tekninen nimi | IP44 12V 350lm 4,7W 2700K WH |
| Pitkä tuotenimi | 1218 12V Valkoinen 2700K, 350lm, Valok. 70°, 4,7W, 12V AC/DC, IP44. Suunnattava 15°. Integroitu liitin. Suunnattava valaisin asennettavaksi kojerasiaan tai normaalisti 57 - 60 mm:n aukkoon kiristysjousilla. |
| GTIN-koodi | 7392971131818 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7470009 |
| Toimittaja | OEM Finland Oy verified |
| Tuotemerkki | Hide-a-lite |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Himmennettävä LED-alasvalo, IP44 12V AC/DC liitäntään. Suunnattava valaisin asennettavaksi kojerasiaan tai normaalisti 57 - 60 mm:n aukkoon kiristysjousilla. Taustakappaleeseen integroitujen pikaliittimien ansiosta voidaan käyttää nykyisiä johtoja, muuntajia ja himmentimiä, kun korvataan vanhat halogeenivalaisimet. 12 V AC/DC liitäntä (himmennettävä vain AC:n yhteydessä). Voidaan himmentää tavallisella himmentimellä.
...
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
|---|---|
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Orsiasennus | Ei |
| Maa-/lattia-asennus | Ei |
| Kosketinkiskoasennus | Ei |
| Kiinnikeasennus | Ei |
| Suunnattavuus | kääntyvä (EV000575) |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Lampunpidin | ei ole (EV000494) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | elektroninen muuntaja (EV000681) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 12 |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 4,7 |
| Värilämpötila-alue (K) | 2700 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Heijastin | matta (EV000146) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | leveä säde 40-80° (EV011534) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 23 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 85 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | III (EV006167) |
| Iskunkestävyysluokka | muu (EV000154) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Jännitetyyppi | AC/DC (EV000509) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Harjattu pinta | Ei |
| Pinta-asennus | Ei |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Soveltuu matalajännite kaapelijärjestelmiin | Ei |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Himmennys DSI | Ei |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Himmennys LineSwitch | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Pinnan suojaus | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 75000 |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Valonjako | ei ole (EV000494) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -15 - 40 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | ei ole (EV000494) |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Fotobiologinen turvallisuus EN 62471 | muu (EV000154) |
| Värin konsistenssi (MacAdamin ellipsi) | SDCM3 (EV014016) |
| Upotushalkaisija (mm) | 58 Poistettu |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP44 (EV006418) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 350 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Kyllä Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | A++, A+, A (LED) (EV014986) Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 65 Poistettu |
| Rakenteellinen upotussyvyys (mm) | 22 Poistettu |
| Valovirta (lm) | 350 Poistettu |
| Valotehokkuus (lm/W) | 94 Poistettu |
| Valovoima (cd) | 210 Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J , S2523J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | 7470009 |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7392971131818 |
| Toimittajan tuotekoodi | 7470009 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Alasvalo / kohdevalaisin / valonheitin (EC001744) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 25 mm | 180 mm | 120 mm | 0,105 kg | 0,540 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 100 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 25 mm |
| Korkeus | 180 mm |
| Leveys | 120 mm |
| Paino | 0,105 kg |
| Tilavuus | 0,540 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 100 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405119090 |
| Julkaisupäivämäärä | 19.02.2018 |
| Muutospäivä | 09.04.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Downlight | IP44 12V 350lm 4,7W 2700K WH |
| Svenska | Downlight | IP44 12V 350lm 4,7W 2700K WH |








