Ripustusvalaisin Optilume - 15247,840 9182,93,7W 3000 MU C - Fagerhult
Tuotteelle ei enää tarvita sähkönumeroa, se on poistunut toimittajan valikoimasta tai sillä on uusi sähkönumero.
| Sähkönumero |
42 314 41
Arkistoitu 31.01.2022 |
|---|---|
| Yleisnimi | Ripustusvalaisin |
| Tuotesarja | Optilume |
| Tekninen nimi | 15247,840 9182,93,7W 3000 MU C |
| Pitkä tuotenimi | OPTILUME BETAOPTI PENDANT 3000 D 9000LM 840 BLACK |
| GTIN-koodi | 6410042314418 |
| Toimittajan tuotekoodi | 15247-402 |
| Toimittaja | Fagerhult Oy verified |
| Tuotemerkki | Fagerhult |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Optilume ripustettava, Ripustettava työpistevalaisin, jonka valonjako on suora tai suora/epäsuora. Useita eri pituuksia, valovirtavaihtoehtoja ja värejä. Beta Opti -häikäisuoja takaa optimaalisen valotehokuuden ja miellyttävän valaisuksen, Asennustapa: Vaijeriripustus kitkalukolla. Ripustusväli on portaattomasti säädettävissä, Kytkentä: Valaisimen päädyssä 5-napainen jousiliitinkytkentärima, joka peitetään suojakannella, Design: Runko suulakepuristettua alumiinia, päädyt metallivalua. Väreinä raepintainen musta (RAL 9005) tai valkoinen (RAL 9016) tai mattapintainen sampanja. Ylävaloaukon aktiivikalvo luo leveän valonjaon kattopintaan ja toimii samalla pölysuojana. Jousiliitinkytkentärimaa suojaava peitekansi on metalloitua alumiinia, Häikäisysuoja: Beta Opti – paraboliset pitkittäisheijastimet ja poikkilamellit puolikiiltävää metalloitua alumiinia integroidulla opaalikalvolla, joka poistaa ledien aiheuttaman kiusahäikäisyn, Himmennys: CLO (Constant Light Output) ja DALI/Painonappiohjaus vakiona. Active-sensori on sijoittu 3 m versiossa valaisimen keskelle, Suunnittelija: Ola Granlund, Leif Igelström ja Morgan Ferm, Sekalaista tietoa: Ledit on kosketussuojattu. CRI 90 erikoistilauksesta.CLO (Constant Light Output). Valaisimen valovirta pyysyy vakiona valaisimen käyttöiän ajan, EAN: 7320046703400, Malli: OPTILUME BETAOPTI PENDANT 3000 D 9000LM 840 BLACK Häikäisysuojan mallinumero:26, Väri:9, RAL: 9005, Ohjaustapa: DaliPhasePulseControl, Suojausluokka: 1, IP-luokitus:20, Minimi käyttölämpötila:-25, Maximi käyttölämpötila:25, Driverin valmistaja:Osram, Paino:3.6, Pituus:2875, Leveys:62, Korkeus:45, Moduli:3000, McbB10A: 6, McbB16A: 10, McbC10A: 10, McbC16A: 16, SwitchControl Max orja-valaisimien määrä: 10, Valontason muisti sähkökatkon jälkeen: Kyllä, CorridorFunction: Kyllä, StandbyEffect: 0.25, Syöttöjännite:220-240 V, Taajuus:0, 50, 60, PottedDriver: Ei, Käynnistysteho W: 95, Keskimääräinen teho W: 100, THD: 11, NTCfunction: Ei, Tehokerroin100: 0.95, SurgeProtectionCM: 2, SurgeProtectionDM: 1, Valonjako: 1, Lumen (netto): 9182, Valotehokkuus lm/W2: 98, Huoltosuhde 50000h: 1, Driverin elinkaari: 100000/10%, CLO: Kyllä, CloH: 50000, SDCM: 3, Valonlähde:LED, Ra: 80, CCT: 4000, Tw: Ei, RGB: Ei, Elinkaari: L100B50 50.000h Elinkaari L100B50: 50000, Amplitudi-modulaatio: Kyllä, Pulssisuhdehimmennys: : Ei, 50kh: L100, 75kh: L86, 100kh: L81,
Optilume ripustettava, Ripustettava työpistevalaisin, jonka valonjako on suora tai suora/epäsuora. Useita eri pituuksia, valovirtavaihtoehtoja ja värejä. Beta Opti -häikäisuoja takaa optimaalisen valotehokuuden ja miellyttävän valaisuksen, Asennustapa: Vaijeriripustus kitkalukolla. Ripustusväli on portaattomasti säädettävissä, Kytkentä: Valaisimen päädyssä 5-napainen jousiliitinkytkentärima, joka peitetään suojakannella, Design: Runko suulakepuristettua alumiinia, päädyt me...
| ETIM-luokka | Ripustusvalaisin (EC001743) |
|---|---|
| Valonlähteen tyyppi | LED, vaihdettava (EV011514) |
| Sisältää valonlähteen | Ei |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiojänniteohjattu LED-liitäntälaite (EV011531) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 - 240 |
| Suora/epäsuora valo ohjattavissa erikseen | Ei |
| Kotelon/suojuksen materiaali | alumiini (EV000072) |
| Rungon väri | musta (EV000206) |
| Suojuksen materiaali | ilman kantta (EV000719) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Kyllä |
| Häikäisysuojan tyyppi | muu (EV000154) |
| Heijastin | korkeakiiltoinen (EV000657) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Pituus (mm) | 2875 |
| Leveys (mm) | 62 |
| Sisältää ripustusosat | Ei |
| Ripustuksen pituus (mm) | 1500 |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Kotelointiluokka (IP) | IP20 (EV006405) |
| Iskunkestävyysluokka | IK00 (EV011423) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 0 |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Kyllä |
| Himmennys DSI | Kyllä |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Kyllä |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Kyllä |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Kotelointiluokka (NEMA) | muu (EV000154) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 45 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | ei ole (EV000494) |
| Tehokerroin | 0,95 |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 5 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 0,75 |
| Kytkentätapa | jousiliitin (EV006535) |
| Korkeus (mm) | 62 Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 9182 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Ei Poistettu |
| Kiinteän lampun energiatehokkuusluokka | muu (EV000154) Poistettu |
| Vaihdettavan, sisältyvän lampun energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun korkein energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Vaihdettavan lampun matalin energiatehokkuusluokka | A++ (EV007056) Poistettu |
| Mitoituselinikä L80/B50 at 25 °C (h) | 0 Poistettu |
| Liitäntälaitteen energiatehokkuusindeksi (EEI) | muu (EV000154) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6410042314418 |
| Toimittajan tuotekoodi | 15247-402 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Ripustusvalaisin (EC001743) |
| Pituus (syvyys) | - |
|---|---|
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 3 015 mm | 63 mm | 63 mm | 3,700 kg | 11,967 l |
| Pakkauskoko 2 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 3 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 4 | - | 50 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 3 015 mm |
| Korkeus | 63 mm |
| Leveys | 63 mm |
| Paino | 3,700 kg |
| Tilavuus | 11,967 l |
Pakkauskoko 2
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 3
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 50 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | SE |
| Tullinimike | 94051098 |
| Julkaisupäivämäärä | 26.01.2018 |
| Muutospäivä | 01.02.2022 |
| Arkistointipäivä | 31.01.2022 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Suspension luminaire | - |
| Svenska | Pendelarmatur | - |


