Moduulivalaisin Ledge Recessed - Ledge 6x6 LED 4K Micro - Defa Lighting
| Sähkönumero | 42 325 57 |
|---|---|
| Korvaa arkistoidun tuotteen | 42 181 47 |
| Yleisnimi | Moduulivalaisin |
| Tuotesarja | Ledge Recessed |
| Tekninen nimi | Ledge 6x6 LED 4K Micro |
| Pitkä tuotenimi | Ledge Recessed 600x600 LED 4K Micro 39W 5100lm |
| GTIN-koodi | 7323201240802 |
| Toimittajan tuotekoodi | 124080 |
| Toimittaja | DEFA OY |
| Tuotemerkki | Defa Lighting |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Ledge Recessed mikroprisma 600x600
Erittäin tehokas paneelivalaisin erinomaisella optiikalla.
Alapuolinen IP 44 erillisen asennuslevyn (120701 4232539) avulla.
Tarvikkeet:
Pinta-asennuskotelo (erillinen asennuslevy)
* 4123111
IP 44 alapuolinen akryylilevy
* 4232539
Vaijeriripustussarja
* 4232519
Reikälevy halkaisija 500 mm
* 4518042
Erittäin tehokas paneelivalaisin erinomaisella optiikalla.
Alapuolinen IP 44 erillisen asennuslevyn (120701 4232539) avulla.
Tarvikkeet:
Pinta-asennuskotelo (erillinen asennuslevy)
* 4123111
IP 44 alapuolinen akryylilevy
* 4232539
Vaijeriripustussarja
* 4232519
Reikälevy halkaisija 500 mm
* 4518042
...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Ei |
| Uppoasennus | Kyllä |
| Pinta-asennus | Ei |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Sisältää valonlähteen | Kyllä |
| Lampunpidin | muu (EV000154) |
| Lamppujen/moduulien lukumäärä | 1 |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Kyllä |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 220 - 240 |
| Värilämpötila-alue (K) | 4000 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | teräs (EV000179) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | strukturoitu muovi (EV006822) |
| Soveltuu päätetyöskentelyyn | Ei |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | leveä säde 40-80° (EV011534) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 11,5 |
| Upotuspituus (mm) | 595 |
| Upotusleveys (mm) | 595 |
| Rakenteellinen upotussyvyys (mm) | 11,5 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | I (EV000582) |
| Valaisimen pintalämpötila on rajoitettu, luokka D, standardi EN 60598-2-24 | Ei |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 39 |
| Tuuletusaukot | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | 25 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | ei ole (EV000494) |
| Soveltuu lampputeholle (W) | 35 |
| Tehokerroin | 93 |
| Kaapelointitapa | soveltuu läpijohdotukseen (EV015019) |
| Napojen lukumäärä | 2 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Kytkentätapa | pistokepuristin / jousiliitin (EV006494) |
| Kotelon pintakäsittely | pinnoitettu jauhemaalauksella (EV008895) |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Kyllä |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Seinäasennus | Ei Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP40 (EV006415) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 5355 Poistettu |
| LED-nimellisvirta vakiovirralla (mA) | 1050 Poistettu |
| Himmennys GPRS | Ei Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Himmennys riippuvainen ohjauslaitteesta | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Valaisimen elinikä L80B10 Ta=25 °C (h) | 100000 Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 137 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 7323201240802 |
| Toimittajan tuotekoodi | 124080 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 595 mm |
|---|---|
| Korkeus | 12 mm |
| Leveys | 595 mm |
| Paino | 2,000 kg |
| Tilavuus | 4,071 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | - | 596 mm | 13 mm | 596 mm | 2,500 kg | 4,618 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 4 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 3 | - | 16 | - | - | - | - | - | - |
| Pakkauskoko 4 | - | 32 | - | - | - | - | - | - |
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | 596 mm |
| Korkeus | 13 mm |
| Leveys | 596 mm |
| Paino | 2,500 kg |
| Tilavuus | 4,618 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 4 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 16 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
Pakkauskoko 4
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 32 |
| GTIN-koodi | - |
| Pituus (syvyys) | - |
| Korkeus | - |
| Leveys | - |
| Paino | - |
| Tilavuus | - |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | - |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | - |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | - |
| Julkaisupäivämäärä | 20.10.2020 |
| Muutospäivä | 07.03.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Modular luminaire | LEDGE Micro 600x600 39W |
| Svenska | Modularmatur | LEDGE Micro 600x600 39W |



