Yleisvalaisin Slim IP54 - IP54 25W 300mm 830/840/857C - Ledimo
| Sähkönumero | 42 332 29 |
|---|---|
| Yleisnimi | Yleisvalaisin |
| Tuotesarja | Slim IP54 |
| Tekninen nimi | IP54 25W 300mm 830/840/857C |
| Pitkä tuotenimi | Ledimo Slim IP54 Yleisvalaisin 25W 300mm 830/840/857C 2370-2600lm 120deg valkoinen |
| GTIN-koodi | 6430076383266 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4233229 |
| Toimittaja | Ledimo Oy verified |
| Tuotemerkki | Ledimo |
| Tuoteryhmä | 42 Sisävalaisimet |
Slim IP54 on kosteisiin ja kuiviin sisätiloihin suunniteltu yleisvalaisin. Valaismen tyylikäs mutoilu ja vahva rakenne (IK10) tekee siitä erittäin monikäyttöisen valaisimen.
- Asennus pinta-asennuksena
- Valon värilämpötila valitaan valaisimessa olevalla kytkimellä 3000K/4000K/5700K
- Valaisinsarjassa pyöreä ja neliön mallinen valaisin
- Valaisimesta on saatavana ohjelmoitavalla liiketunnistimella varustettu versio(ainoastaan pyöreä malli). Liiketunnistimet voidaan linkittää toiseen valaisimeen langattomasti. Liiketunnistinmallissa kauko-ohjain mukana
- Iskunkestävyys IK10
- Käyttöikä 50 000h L80/B10
- Takuu 5 vuotta
Slim IP54 on kosteisiin ja kuiviin sisätiloihin suunniteltu yleisvalaisin. Valaismen tyylikäs mutoilu ja vahva rakenne (IK10) tekee siitä erittäin monikäyttöisen valaisimen.
- Asennus pinta-asennuksena
- Valon värilämpötila valitaan valaisimessa olevalla kytkimellä 3000K/4000K/5700K
- Valaisinsarjassa pyöreä ja neliön mallinen valaisin
- Valaisimesta on saatavana ohjelmoitavalla liiketunnistimella varustettu versio(ainoastaan pyöreä...
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
|---|---|
| Ripustusasennus | Ei |
| Kattoasennus | Kyllä |
| Uppoasennus | Ei |
| Pinta-asennus | Kyllä |
| Valonlähteen tyyppi | LED, kiinteä (EV011515) |
| Liitäntälaitteen tyyppi | vakiovirtaohjattu LED-liitäntälaite (EV011530) |
| Sisältää ohjauslaitteen | Ei |
| Soveltuu turvavalaistukseen | Ei |
| Nimellisjännitealue (V) | 230 |
| Nimellisvirta-alue (mA) | 310 |
| Värilämpötila-alue (K) | 3000 - 5700 |
| Kotelon/suojuksen materiaali | muovi (EV000139) |
| Rungon väri | valkoinen (EV000202) |
| Jonoasennus | Ei |
| Suojuksen materiaali | mattamuovi/satiini (EV014415) |
| Häikäisysuojan tyyppi | ei ole (EV000494) |
| Valon jakautuminen (symmetrinen/epäsymmetrinen) | symmetrinen (EV000181) |
| Avauskulma (määritelty alue) | erittäin leveä säde >80° (EV011538) |
| Valon suunta (suora/epäsuora) | suora (EV000090) |
| Korkeus/syvyys (mm) | 58 |
| Ulkohalkaisija (mm) | 300 |
| Sisältää liiketunnistuksen | Ei |
| Valotunnistimella | Ei |
| Suojausluokka (IEC 61140) | II (EV000583) |
| Iskunkestävyysluokka | IK10 (EV008784) |
| Valaisimen suojaaminen lämpöäeristävällä materiaalilla mahdollista | Ei |
| Järjestelmän enimmäisteho (W) | 25 |
| Tuuletusaukot | Ei |
| Jännitetyyppi | AC (EV000460) |
| Valon väri | valkoinen (EV000202) |
| Värintoistoindeksi (CRI) | 80-89 (EV003581) |
| Himmennys 0-10 V | Ei |
| Himmennys 1-10 V | Ei |
| Himmennys DALI | Ei |
| Himmennys DMX | Ei |
| Himmennys DSI | Ei |
| Himmennys potentiometri | Ei |
| Himmennys valmistajakohtainen | Ei |
| Himmennys verkkovirtamodulaatio | Ei |
| Himmennys laskevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys nousevan reunan ohjaus | Ei |
| Himmennys ohjelmoitavissa | Ei |
| Himmennys RF | Ei |
| Hipaisuhimmennys | Ei |
| Himmennys Zigbee | Ei |
| Painonappihimmennys | Ei |
| Valonjako | hajottava linssi/optiikka/paneeli (EV014410) |
| Valaisimen elinikä L70B50 Ta=25 °C (h) | 70000 |
| Ympäristön mitoituslämpötila IEC62722-2-1 mukaisesti (°C) | -20 - 40 |
| Hehkulankatesti IEC 60695-2-11 mukaan | 750 °C - 30 s (EV014347) |
| Tehokerroin | 0,9 |
| Kaapelointitapa | päättyvä (EV013935) |
| Napojen lukumäärä | 3 |
| Johtimen poikkipinta-ala (mm²) | 1,5 |
| Kytkentätapa | ruuviliitos (EV001008) |
| Kotelon pintakäsittely | käsittelemätön (EV006034) |
| Bluetooth -ohjattava | Ei |
| Himmennys DALI-2 | Ei |
| Apple HomeKit -yhteensopiva | Ei |
| Google Assistant -yhteensopiva | Ei |
| Amazon Alexa -yhteensopiva | Ei |
| IFTTT-tuki | Ei |
| Vaihdettava liitäntälaite | Ei |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 35 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 93 |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 50 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 85 |
| Valovirran pysyvyys, keskim. käyttöikä 75 000 h, ympäristölämpötila 25 °C (%) | 80 |
| Vakiovalovirta-ohjaus (CLO) | Ei |
| Säädettävä värilämpötila | portaittain (EV003622) |
| Säädettävä valovirta (lumen) | ei (EV004175) |
| Säädettävä valonjako | ei (EV004175) |
| Valonlähteen energiatehokkuusluokka (EU-säännös 2019/2015) | F (EV000334) |
| Yhteensopiva Casambi-järjestelmän kanssa | Ei |
| Täyttää vähintään YVA:n käyttöikäkriteerin L90 (50 000 h, tq = 25 °C:ssa) | Kyllä |
| Seinäasennus | Kyllä Poistettu |
| Lampputeho (W) | 25 Poistettu |
| Kotelointiluokka (IP) | IP54 (EV006419) Poistettu |
| Valaisimen mitoitettu valovirta (lm) | 2600 Poistettu |
| Himmennys LineSwitch | Ei Poistettu |
| Himmennys Sine Wave Reduction | Ei Poistettu |
| Ilman himmennystoimintoa | Kyllä Poistettu |
| Valaisimen tehokkuus (lm/W) | 104 Poistettu |
| Integroitu varateholähde | Ei Poistettu |
| Valon väri EN 12464-1 | neutraali 3300-5300 K (EV008613) Poistettu |
| UNSPSC-koodi | 39111500 |
|---|---|
| Sähkönimikkeistö | S2513J , S2523J |
| RYTJ-koodi | - |
| Sähkönumero SE | - |
| Sähkönumero NO | - |
| LVI-numero | - |
| Rakennustuotenumero | - |
| Tuotteeseen liittyvät hEN-standardit | - |
| SCIP-numero | - |
| GTIN-koodi | 6430076383266 |
| Toimittajan tuotekoodi | 4233229 |
| Toimittajan tuotekoodi 2 | - |
| ETIM-luokka | Katto-/seinävalaisin (EC002892) |
| Pituus (syvyys) | 300 mm |
|---|---|
| Korkeus | 40 mm |
| Leveys | 300 mm |
| Paino | 1,000 kg |
| Tilavuus | 3,600 l |
| Käyttöyksikkö | PCE |
|---|---|
| Myyntiyksikkö | PCE |
| Muunnoskerroin | 1 |
| Pienin myyntierä | - |
| Hinnoitteluyksikkö | - |
|---|---|
| Kelatuotteiden nimelliserä | - |
| Vakiotoimituskelan tyyppi | - |
| Kuljetusvaarallinen aine | - |
| Pakkauskoko | Pakkaustyyppi | Koko | GTIN-koodi | Pituus (syvyys) | Korkeus | Leveys | Paino | Tilavuus |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pakkauskoko 0 | Ei tietoja | |||||||
| Pakkauskoko 1 | - | 1 | 6430076383266 | 100 mm | 100 mm | 100 mm | 1,250 kg | 1,000 l |
| Pakkauskoko 2 | - | 10 | 6430076383471 | 640 mm | 350 mm | 350 mm | 12,500 kg | 78,400 l |
| Pakkauskoko 3 | - | 90 | 6430076383686 | 1 200 mm | 1 194 mm | 800 mm | 132,500 kg | 1 146,240 l |
| Pakkauskoko 4 | Ei tietoja | |||||||
Pakkauskoko 0
| Ei tietoja |
Pakkauskoko 1
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 1 |
| GTIN-koodi | 6430076383266 |
| Pituus (syvyys) | 100 mm |
| Korkeus | 100 mm |
| Leveys | 100 mm |
| Paino | 1,250 kg |
| Tilavuus | 1,000 l |
Pakkauskoko 2
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 10 |
| GTIN-koodi | 6430076383471 |
| Pituus (syvyys) | 640 mm |
| Korkeus | 350 mm |
| Leveys | 350 mm |
| Paino | 12,500 kg |
| Tilavuus | 78,400 l |
Pakkauskoko 3
| Pakkaustyyppi | - |
|---|---|
| Koko | 90 |
| GTIN-koodi | 6430076383686 |
| Pituus (syvyys) | 1 200 mm |
| Korkeus | 1 194 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 132,500 kg |
| Tilavuus | 1 146,240 l |
Pakkauskoko 4
| Ei tietoja |
| Ympäristöselosteen perusteena oleva yksikkö | - |
|---|---|
| Valmistajan ilmoittama tuotevaiheen (A1-A3) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama käyttövaiheen (B1-B7) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama elinkaaren lopun (C1-C4) GWP-luku | - |
| Valmistajan ilmoittama hiilikädenjälki (D1-D2) | - |
| GWP-luvun laskentastandardi | - |
| Ympäristöselosteen rekisteröintitunnus (EPD/PEP) | - |
| Ympäristöselosteen tyyppi | - |
| Massayksikön muunnoskerroin kg/yksikkö | - |
| Ympäristöselosteen voimassaolon päättymispäivä | - |
| Kolmannen osapuolen verifiointi | - |
| Päästötietokannan (co2data.fi) ID | 7000000490 |
| Päästötietokannan konservatiivinen GWP-luku (A1-A3) | 13.74 kg CO2e/kg |
| Takuuaika (tuotetakuu) | 60 kk |
|---|---|
| Takuuseen liittyy lisäehtoja | - |
| Alkuperämaa | CN |
| Tullinimike | 9405114090 |
| Julkaisupäivämäärä | 19.11.2018 |
| Muutospäivä | 31.12.2025 |
| CE-merkintä | Kyllä |
| M1-merkintä | - |
| FI-merkintä | - |
| RoHS-direktiivin mukainen | - |
| REACH-rekisteröity tuote | - |
| Vaatii ammattilaisen asennuksen | - |
| DoP-tunniste | - |
| Kieli | Yleisnimi | Tekninen nimi |
|---|---|---|
| English | Universal luminaire | IP54 25W 300mm 830/840/857C |
| Svenska | Universalarmatur | IP54 25W 300mm 830/840/857C |





